Osobný bankrot 2017 - skúsenosti

paulina111
17. mar 2017

Prosim Vas mate uz niekto skusenost s tym novym bankrotom? V pripade konkurzu je aky postup splacania ak nemame majetok a mame nizky prijem? Nikde to nie je napisane. Dakujem pekne.

muut
22. apr 2021

Ahojte, ja som šťastná a od toho šťastia hlásim, že som bola odovzdať tie moje pomýlené papiere a hneď ma aj tie úžasné panie (alebo skôr slečny🙂 )vzali na konzultáciu k tomu, kde mi skontrolovali papiere, povedali čo mám ešte dopísať a ako to sformulovať, dostanem vyrozumenie, správcu (Teda veľmi v to verím) a už hurá na súd 🙂 Viem že to, že som v tejto situácii nieje moc hurá pre veľa ľudí, ani pre mňa v podstate, ale po X rokoch až tomu nemôžem uveriť že to konečne skončí.

timka1978
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maruska2222
28. apr 2021

Ahojte, je tu niekto kto mal dlh na daňovom? Ak ano, ako ste to riešili? Ja nikde nie som vedená v registroch DU, dokonca mi zapísali sro-dnes už ta nezapisu keď máš dlh na DU..ale nechcem aby mi ti niekde vyskočilo casom, alebo mi zablokovali ucet..dlh bol v r.2005 cca a čo som vedela som splácala, potom som ochorela a som rok aj niečo po bankrote.

lenqa1607
29. apr 2021

Dobrý deň
Máte niekto skúsenosti? Po OB som sa vydala a máme v pláne stavať dom.. hypotéku bude brať manžel... myslíte, že treba ísť za notárom aby zúžil BSM? Alebo kľudne môžeme stavať aj bez.....neviem beriem to ako nový štart po OB .viem že výhru alebo dedičstvo delim min na polovicu ...no o tomto som sa nikde nedočítala ako to je ..OB som prešla v roku 2019

optimistka999
30. apr 2021

@lenqa1607 no asi by som to riesila tym zuzenim BSM, veritelia by to mohli povazovat za nepoctivy zamer

nellydick
1. máj 2021

@lenqa1607 Ak ste manželia, tak hypotéka bude na oboch, vy budete spoludlznik, a banka vám povie, či to bude akceptovať. Ak áno, nevadí, že nemáte zúžené BSM, pretože kupovať veci môžete, dokonca aj na úver ak s tým banka súhlasí.

stefania100
1. máj 2021

@nellydick Prosim Vas, vedeli by ste mi poradit, ak mam dlh.....bude musiet po svadbe buduci manzel splacat ten dlh spolocne so mnou? 😔 Dakujem.

nellydick
2. máj 2021

@stefania100 dlh je síce váš výlučný, to znamená že len vám môže byť zrazany napríklad zo mzdy, ale môže byť vsak uspokojeny s majetku v BSM.

stefania100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stefania100
3. máj 2021

@nellydick Dakujem Vam za odpoved....myslite BSM.....majetok ziskany po uzavreti manzelstva? 😘

nellydick
7. máj 2021

@stefania100 áno, po uzavretí manželstva vzniká bezpodielové spoluvlastníctvo manželov - BSM

venika58
7. máj 2021

@timka1978 mozem napisat?

888888888
8. máj 2021

Dobrý večer prešla som osobným bankrotom ešte minulý rok a predtým som bola dlžník na daniach ..no pracujem na trvalý pracovný pomer a som si dala daňové priznanie typu A a vyšiel mi preplatok ..no z daňového úradu mi poslali že nevyhovuje poslaniu preplatku že to použijú pre rok 2010 nechápem ..je správny postup daňového úradu??

ejdrijenka
12. máj 2021

Ahojte, chcem sa len spytat ci nemate niekto skusenost, lebo spravca mi vobec neodpoveda na otazky. Prechadzam konkurzom, ale este po starom, od roku 2016. Mala som uver so spoludlznikom v PSS, kde bol uver ihned zosplatneny ked bol vyhl.konkurz. spoludlznik sa dohodol s PSS na vyske splatky, ktoru riadne splaca. Avsak PSS stale rata neskutocne uroky kazdy mesiac. Viem ze na zaciatku konkurzu pri sedeni mi spravca povedal nieco v tom zmysle, ze uroky z omeskania nemozu uctovat. Nemate niekto skusenost ? Netusim ako to riesit. Spoludlznik mal dohodnutu vysku splatky len do ukoncenia konkurzu, konkurz mi bol nedavno zruseny a tak ocakavam ze zacnu bombardovat spoludlznika :(

filiada1
21. máj 2021

Pekný deň, máte niekto skúsenosti s OB formou splátkového kalendára, kedy sa CPP platí 700e ?

optimistka999
21. máj 2021

@filiada1 najprv sa plati advokatovi cca 200 EUR za vypracovanie navrhu na oddlzenie splatkovym kalendarom a az ked sud ustanovi spravcu, tak az potom sa plati 500 EUR spravcovi

filiada1
21. máj 2021

@optimistka999 náhodou este nejaké bližšie informácie?
Viem že súd urči sumu a dĺžku splácania.
Mesačne splátky sa vyplácajú veriteľom ?

85hucka
22. máj 2021

@888888888 ano daňovy úrad to tak robi... je je potrebne si zistit, ci ste sa od daniveho uradu oddlzili. Oni si tie nedoplatky akosi preuctuvaju z roku na novy rok

888888888
22. máj 2021

@85hucka Áno z daňoveho úradu mi po ukončení bankrotu došlo zastavenie exekúcie..takže možno majú taký zákon že keď mám preplatok tak si to nechajú alebo ako neviem

85hucka
22. máj 2021

@888888888 tak skuste tam zavolat, ze ked vam zastavili exekuciu, preco teda Vam nevyplatia...

marus2912
7. jún 2021

Tak s danovym uradom som vyhrala na najvyssom sude,nedajte sa a bojujte....

optimistka999
8. jún 2021

@marus2912 fakt? Gratulujem nemozes povedat cislo konania?

maxxx87
5. júl 2021

Dobrý deň, chcem sa spýtať, zrušený konkurz z dovodu že konkurzná podstata nepostačuje na uspokojenie veritelov, je to cca už od aprílla tohto roku a je to zverjnené aj vo vestníku, nemal by som dostať aj zo sudu nejake uznesenie o zrusení, ake mate s tým skusenosti?

S pozdravom

kaja30
5. júl 2021

@maxxx87 určite by mali poslať papiere a od apríla už teda prešlo dosť času. Kontaktujte svojho správcu

maxxx87
5. júl 2021

@kaja30 OK dík,posiela to súd alebo správca?

kaja30
5. júl 2021

@maxxx87 mužovi prišlo zo súdu. So správcom sa stretol len raz na začiatku s viac ho ani nevidel 🙈

maxxx87
5. júl 2021

@kaja30 Ok Ďakujem za odpoveď

venika58
13. júl 2021

Ahojte. Prosim vas dolezita otazka. Poradte prosim. Pozeram teraz obchodny vestnik. Mam tam teraz: Historia stavov konania: 13.8.2020 podanie navrhu na vyhlasenie konkurzu
18.9.2020 vyhlasenie konkurzu
1.6.2021 zruseny konkurz
Prosim vas velmi to znamena, ze mi zrusili OB? Som z toho zmatena.

marus2912
13. júl 2021

@venika58 znamena to,ze je ukonceny,nikto od vas uz nic nemoze ziadat.