Osobný bankrot 2017 - skúsenosti

paulina111
17. mar 2017

Prosim Vas mate uz niekto skusenost s tym novym bankrotom? V pripade konkurzu je aky postup splacania ak nemame majetok a mame nizky prijem? Nikde to nie je napisane. Dakujem pekne.

venika58
14. júl 2021

@marus2912 dakujem. Velmi mi odlahlo

lara212
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
optimistka999
20. aug 2021

@nellydick Ahoj nemáš nejaké nové informácie o možnosti DÚ vyrubovať úrok z omeškania po oddĺžení?

majka1324
22. aug 2021

@nellydick dobry den, mohla by som poprosit radu, manzel je uz skoro 4 roky po ob. Teraz potrebuje surne kupit auto nizsej hodnoty, moze?? Moze ho dat bez problemov zapisat na svoje meno? Dakujem pekne

ondrej111ko
22. aug 2021

@majka1324 ahoj áno môže

vivi78
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vivi78
1. sep 2021

Dobry den
Vedel by mi niekto povedat jednoducho co toto znamena?
-Oznamenie o zostaveni zoznamu pohladavok proti podstate a zamere zostavit rozvrh zo vseobecnej podstaty.
Dakujem

optimistka999
2. sep 2021

@vivi78 Znamena to, ze spravca sa chysta ukoncit konkurz a rozvrhnut medzi veritelov vytazok, ktory ziskal predajom majetku , ktory podliehal konkurzu

marus2912
2. sep 2021

@optimistka999 rozhodnutie 1Vs 3/2020 z 27.1.2021

marus2912
2. sep 2021

@marus2912
@optimistka999 staci citat od bodu 48....🤷‍♀️

vivi78
2. sep 2021

@optimistka999 Dakujem krasne,a od teraz to este kolko bude tr at do ukoncenoa prosim cca?

optimistka999
6. sep 2021

@vivi78 cca 2 mesiace odhadujem

optimistka999
6. sep 2021

@marus2912 dik moc, ano uz sa zacinaju sudy priklanat k tomu, ze DU nema pravo vyrubit uroky z omeskania po vyhlaseni bankrotu. Len by ma zaujimalo, co bude s tymi konaniami, kde DU postupoval v rozpore so zakonom a uroky z omeskania vyruboval, Pojde o bezdovodne obohatenie?

chucko3
18. sep 2021

Dobry vecer,chcem sa spytat,stalo sa tu niekomu ,ze zabudol na platbu pre CPP niektory mesiac a odoslal ju neskor? Resp. Pride nejaka upomienka,alebo hned cpp podava navrh na zrusenie konkurzu,dakujem za odpovede kto mate skusenosti niecim podobnym...

kaja30
18. sep 2021

@chucko3 nič sa nestane. Tiež sme jeden mesiac zabudli a poslali začiatkom ďalšieho dve naraz

chucko3
18. sep 2021

@kaja30 dakujem za odpoved,odlahlo mi ,ja so .meskal len 4 dni

ciara2011
19. sep 2021

Môžem otázočku? Viem ze hypoteka po bankrote je takmer nereálna ale platí to aj v prípade žeby bol ten človek ktorý zbankrotoval "iba" spoluziadatelom? Ci posudzuje sa rovnako?

xenabojovnica
5. okt 2021

Prosim vas, ako konkretne skumaju centrum zaujmov na sk? Som na urade prace, mam tu trvaly pobyt, staci to? A kto to skuma? CPP, spravca?

optimistka999
6. okt 2021

@xenabojovnica Zdravím, skúma to súd pri vyhlásení osobného bankrotu. Centrum hlavných záujmov je miesto, na ktorom sa dlžník pravidelne zdržiava,
žije alebo pracuje, nemusí to byť trvalý pobyt. Takže v Tvojom prípade by to malo byť OK.

stefania100
9. okt 2021

@optimistka999 Prosim Vas v pripade exekucie moze exexekutor zabavit majetok ako je televizor....skrine....postele a pod.? Dakujem.

optimistka999
9. okt 2021

@stefania100 zdravim,

Z exekúcie sú vylúčené

- bežné súčasti odevov, bielizeň a obuv,

- nevyhnutné vybavenie domácnosti, a to posteľ povinného a členov jeho rodiny, stôl, stoličky podľa počtu členov jeho rodiny, chladnička, sporák, varič, vykurovacie teleso, palivo, práčka, periny a posteľná bielizeň, bežný kuchynský riad, rádioprijímač,

stefania100
10. okt 2021

@optimistka999 Dakujem ☺

adacica77
13. okt 2021

Dobrý večer,
Môžete mi poradiť.OB mam vyhlásený od 12.2018.Prihlasil sa mi jeden veriteľ.
Žiaľ zomrel mi ocino 4.2019.Dedicske konanie sme mali 17.10.2019.Svoju časť dedičstva som predala mojej maminke,ktorá mala ma vyplatiť moju časť dedičstva do 2rokov.Teraz to bude končiť.
Viem že mám informovať veriteľa písomne o mojom dedičstve a vyplatenia 50% sumy z dedičstva.
No neviem do akej doby mám sumu vyplatiť.Či ešte mám nejakú tú dobu na vyplatenie.
Bola som aj v centre no s mojim problémom sa ešte nestretli,tak mi nepomohli.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc

venika58
18. okt 2021

Ahojte, som uz fakt zufala z pohotovosti, kazdy den vyvolavaju. Som 3r.po OB a stale, vsetky cisla som dala blokovat, tetaz zacali vyvolavat z inych cisel +421 948 a kazdy den 2, 3krat. Uz nevladzem. Uz som im povedala, ze som po OB a ze dam na nich trestne oznamenie. Ale volaju stale. Prosim vas o radu.

optimistka999
18. okt 2021

@venika58 skus sa obratit na ombudspot z dovodu uplatnovania nekalych obchodnych praktik pri vymahani pohladavok spolocnostou Pohotovost https://ombudspot.sk/kontakt

kaja30
18. okt 2021

@optimistka999 to nepomôže. Môjmu mužovi vyvolávajú už 10 rokov a aj po OB stále otravujú 🙄 Denne telefonát alebo mail 🤦 Proste skúšajú kto sa chytí a niečo zaplatí, aby opäť mohli ísť po ňom. Všetci kompetentní vedia aké majú praktiky, že dajú uznať aj premlčaný dlh, ale NIKTO s tým nič nerobí 🤷

agness30
19. okt 2021

aj mne 4 roky po OB vyvolavaju dennodenne, dala som im 2 x upovedomenie o tom ze som po OB, volala som este na zaciatku s operatorkou, tak, ze sme na seba kricali, tak som sa rozhodla ze ich budem ignorovat..mali cca 500 cisiel z ktorych bud sms alebo telefonaty, vacsinu ich mam bloknute, tento mesiac zvolili novutaktiku a to z O2 rozne cisla zacinajuce 0948 alebo 0949, takze uz ich opat blokujem a je to inkasna spolocnost pohotovosti..mam zakaznikov, takze zmenit cislo mobilu je pre mna zatial nemozne, ale urcite nereagujem a ignorujem..ak by boi v prave, tak isto uz by prisla vyzva od sudu..netreba sa nechat rozrusovat, jednoducho blokovat a neregovat a nic nepodpisovat a nekomunikovat..jedine reagovat na sudnu zasielku..ale oni vedia ze nic nezmozu, tak skusaju ludi nahlodat..aj na nich dojde..

ondrej111ko
19. okt 2021

Mne pomohla návšteva na polícii kde som predložil všetky dokumenty o OB a podal som na vymahacsku spoločnosť z Brezna oznámenie o porušení súdneho rozhodnutia a za obťažovanie a nebezpečné vyhrážanie od toho dňa sa mi ozval už len správca....

kaja30
20. okt 2021

@ondrej111ko a mali ste nejaký súd s nimi, či ako ?