Osobný bankrot 2017 - skúsenosti

paulina111
17. mar 2017

Prosim Vas mate uz niekto skusenost s tym novym bankrotom? V pripade konkurzu je aky postup splacania ak nemame majetok a mame nizky prijem? Nikde to nie je napisane. Dakujem pekne.

kaja30
3. nov 2023

@lussinda19 zaujímavé že môjmu mužovi nechceli otvoriť pre syna účet v Prima banke a to je po OB už tuším 4 roky. Nie som si istá teraz . Chcel synovi otvoriť študentský účet a nechceli mu otvoriť. Musela som ísť ja mu otvoriť ten účet

lussinda19
7. nov 2023

@kaja30 ja som nemala žiaden problém s otvorením...ale ak chcel Vás manžel sporiaci,tak v Tom prípade to nejde ..počas trvania OB,nemôže mať žiadne sporiace účty 🙂

kaja30
3. dec 2023

@lussinda19 bol to bežný účet. A to dokonca asi 1-2 roku dozadu otvoril mladšiemu a teraz tomuto už mu otvoriť v tej istej banke nechceli

muut
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
muut
9. feb 2024

Teda ešte rozviniem otázku, už mi nejde upraviť.

Čo môžem urobiť viac pre to, aby toto vyššie písané, bolo do budúca možné?

Myslím, že netreba písať ze sme nemali ísť do OB a dlhy splácať. No myslím si, že nie každý, kto prešiel OB, je absolútne finančne negramotný.

Ja som ako človek úplne niekde inde, žiaľ som len bola blbá a naivná. Teraz už mám zodpovednosť úplne niekde inde.

Nad takýmito vecami podľa mňa premýšľa veľa ľudí, a aj tu máme dosť žien, ktoré k tomu môžu niečo povedať.

Pekný víkend prajem!

timka1978
12. mar 2024

@muut samozrejme že je to možné,ja som riešil hypo asi po roku,roku a pol po OB,už 4 roky mám vlastný byt,dokonca som už refinancoval hypo a bez problémov

muut
12. mar 2024

@timka1978 ďakujem za správu! To sa perfektne číta, som rada že sú ľudia, ktorí majú novú šancu so "vším všudy" 🙂
Ak smiem otázku, robil/a si niečo špeciálne pre to, aby vyšla hypo? Napríklad dobrý finančný poradca atď.. 🙂

timka1978
13. mar 2024

@muut Áno,cez finančného poradcu,ale všetko prebehlo v poriadku,akurát som mal vyšší úrok, vtedy bol asi 1-1.5% a ja som mal 3%,minulý rok kedže šli úroky hore tak som mal vyše 6%,ale refinancoval som hypotéku a mám úrok ako hocikto iný v SLSP,4.9% sa mi zdá

timka1978
13. mar 2024

@venika58 nedvíham,blokujem,mobil mi ukáže každé ich číslo ako spam 🙂

muut
13. mar 2024

@timka1978 a ako dlho pred podaním hypo si mal finančného? Až hypo si s ním riešil? 🙂

timka1978
14. mar 2024

@muut ano,presne tak

kaja30
8. apr 2024

@timka1978 zaujímavé, lebo som teda ešte nenatrafila na žiadneho človeka, ktorému by po OB dali čo i len pôžičku v banke a nie ešte hypo. Takže bez urážky, ale tomuto teda neverím 🙂

kaja30
8. apr 2024

@muut nie, nie je to možné. Žiadna banka vám hypo po OB bohužiaľ nedá ! Je to smutné, ale je to tak . Skúšali sme to vo viacerých bankách a rovno nám povedali že žiadna banka nedá úver človeku po OB

barrborka
8. apr 2024

.

muut
8. apr 2024

To je v poriadku, každý nech si verí čomu chce, každý máme právo na svoj názor 🙂

Ešte mi napadla jedna otázka. Je možné OB nejakým spôsobom ukončiť, a začať splácať všetky dlhý kvôli ktorým som do toho šla? 🙂 Vopred ďakujem za odpovede

kaja30
10. apr 2024

@muut samozrejme že má každý právo na názor, ale nie zavádzať 🙈 Dám ruku do ohňa, že žiadna banka mu hypotéku nedala 😏 A OB sa ukončiť nedá pokiaľ bol už oficiálne ukončený. Dlhy si splácať samozrejme môžete, to že máte OB neznamená že ich splatiť už nemôžete, to len znamená že ich nemôžu od vás vymáhať. Teda pokiaľ sa nepreukáže že ste klamali v niečom, v tom prípade by ste mali problém... Ale aj keby si teraz dlhy splatíte, to vás už bohužiaľ z registra aj tak neodstráni