Osobný bankrot

vivi78
21. aug 2018

Ahojte...je tu niekto,kto absolvoval osobny bankrot?

x_pavlina_x
1. sep 2018

Ako postupovať v konaní pred centrom?
Konkurz
Dlžník telefonicky alebo osobne kontaktuje príslušnú kanceláriu
centra podľa miesta trvalého bydliska, kde sa objedná na
konzultáciu. Na konzultácii mu zamestnanci centra poskytnú
potrebné informácie, pomôžu vyplniť formulár žiadosti a všetky
potrebné dokumenty, vrátane dohody o mesačných splátkach
pôžičky poskytnutej centrom na úhradu paušálnej odmeny
správcu v konaní o oddlžení. Konanie pred centrom sa začína
vyplnením predpísaného formuláru.
Na konzultáciu je potrebné si pripraviť nasledovné údaje:
- životopis s opisom jeho aktuálnej životnej situácie,
- zoznam osôb spriaznených s dlžníkom (meno, priezvisko
a adresa, príp. dátum narodenia),
- zoznam aktuálneho majetku a zoznam majetku väčšej
hodnoty, ktorý vlastnil dlžník v posledných 3 rokoch,
- zoznam veriteľov,
- vyhlásenie o platobnej neschopnosti,
- doklad preukazujúci exekučné alebo iné vykonávacie konanie,
ktorý nie je starší ako 30 dní.
Dlžník má právo na poskytnutie právnej pomoci, ak požiada
o poskytnutie právnej pomoc a ak:
- osvedčí, že voči nemu je vedené exekučné alebo obdobné
vykonávacie konanie,
- tu nie sú zrejmé dôvody, pre ktoré súd nevyhlási konkurz,
- uzavrel s centrom dohodu o splátkach pôžičky poskytnutej
centrom.
Ak dlžník spĺňa všetky vyššie uvedené podmienky, centrum vydá
rozhodnutie o poskytnutí právnej pomoci, ktoré bude dlžníkovi
doručené. Na základe právoplatného rozhodnutia o priznaní
nároku na právnu pomoc centrum podá v mene dlžníka návrh na
vyhlásenie konkurzu na súd.

x_pavlina_x
1. sep 2018

ak vam niekto radi aby ste niekomu platili nieco viac ako je povinnych 500euro tak vas klame a obera vas o peniaze. Ziadnou spolocnostou ktora vam pomoze vypisat papiere konanie neurychlite. Nedajte sa okradat a postupujte len cez oficialne CENTRUM PRAVNEJ POMOCI. Ano je pravda ze konanie trva od par mesiacov do roka, V zavislosti od podmienok a mnozstva ziadosti v jednotlivych pobockach centra. PS: podla mojich skusenosti maju kancelarie prikaz posielat maximalne 3-5 ziadosti denne na sud aby sudy dokazali dodrzat lehotu 15 dni na vydanie rozhodnutia. A ziadosti je v centrach par tisic. Mne trvalo cele vybavovanie rok. Ale stoji za to si pockat a zbavit sa starosti.

x_pavlina_x
1. sep 2018

toto je oficialne stranka CENTRA PRAVNEJ POMOCI: http://www.centrumpravnejpomoci.sk/potrebujem-p...

nellydick
4. sep 2018

@x_pavlina_x CPP nemá žiadne obmedzenie na počet denne podaných návrhov na súd. Bolo to len prvý mesiac od spustenia nového systému. Už dávno to neplatí. Obmedzenie spočíva len vo fyzických možnostiach zamestnancov CPP, keďže do pôsobnosti CPP patria aj iné veci než bankrot.

x_pavlina_x
5. sep 2018

@nellydick nebudem sa s vami hadat. Osobna skusenost CPP Humenne ma v evidencii viac ako 1000 ziadosti. Denne posielaju na sud 3 ziadosti. Okrem piatka. Cakacia doba od schvalenia ziadosti v kancelarii CPP Humenne do podania na sud je 3 az 4 mesiace. Takze asi teda v kancelarii CPP Humenne ludi klamu a zamerne zdrziavaju podania. Ale inak by som rada videla ako by sud stihol do 15 dni rozhodnut keby im CPP Humenne poslalo aspon 100 ziadosti za tyzden. Podla Registra upadcov ten pocet 3poslanych ziadosti denne priblizne sedi. Staci si tam skontrolovat pocet vydanych sudnych rozhodnuti pre jednostlive kancelarie CPP v prislusnom kraji. Ale pravdu mate samozrejme len vy. Lebo vsetko viete a vsade ste boli. Fakty ktore su dokazatelne dohladatelne a skontrolovatelne na internete ani osobne skusenosti vam nic nehovoria. Toto nieje o tom co si myslite ale o tom co je realita.

nellydick
5. sep 2018

@x_pavlina_x poznám realitu lepšie než si myslíte. A určite si nemyslím že som všade bola a všetko viem. 😀Nikdy som to netvrdila. Poznám však interné predpisy CPP a viem ako funguje osobný bankrot v praxi. To že CPP Humenné posiela len 3 návrhy denne je problém, ktorý CPP rieši a určite to nie je v poriadku. Takisto nie je v poriadku že CPP Bratislava objednáva ľudí na konzultácie na február 2019. Cieľom CPP je podať návrh do 1 mesiaca od právoplatnosti rozhodnutia o priznaní nároku. Je však veľký nedostatok zamestnancov a problematická techníka, keďže všetko prebieha elektronicky. Ale určite nie je limitovaný denny počet podaných návrhov 😀. Všetky kancelárie CPP robia čo môžu.

barbina10
11. sep 2018

Dakujem vam 😊😊

eli112
3. okt 2018

ja som bola v spolocnosti a pytali len 150 euro co oproti inym je nic. Na centrum som cakat nemohla lebo ma chceli objednat az o pomaly 8 mesiacov neskor a exekutor mi strhaval velke sumy. Takze mi to vyplnili a mohla som si to rovno zaniest do cpp, nemusela som na nic cakat. Takze niekomu sa oplati radsej priplatit ako cakat.

pitti1
17. okt 2018

Viem že môžem byť rád že som mal možnosť na oddlženie,,aj sa tak stalo ale.. V marci som sa dostal na radu, dostal som správkyňu ktorá speňažila čo sa dalo a v auguste zrušila konkurz. Ešte v júli som dostal rozhodnutie od daňového úradu že mám zaplatiť x peňazí. Vraj úrok z omeškania. Dlh som mal z roku 2012 teda pred dátumom oddlženia. Volal som správkyňi a ona že to je v poriadku a ona napíše odvolanie. Pred týždňom som dostal odpoveď že odvolanie sa zamieta a výhovorky na všelijaké paragrafy ktorým ja nerozumiem. Takže mám zaplatiť. Stalo sa to niekomu?

nellydick
17. okt 2018

@pitti1 treba podať správnu zalobu proti rozhodnutiu FR. Obráťte sa na CPP či spĺňate podmienky na bezplatnú právnu pomoc v tejto veci. Daňové úrady skúšajú rôzne cesty dostať sa k peniazom, lebo ináč by porušovali zákon že nekonajú hospodárne.

majka1324
17. okt 2018

@x_pavlina_x perfektne a presne informacie, moc ste mi pomohla. Dakujem

pitti1
18. okt 2018

@nellydick Ďakujem, presne toto mi povedala dnes p. správkyňa. Volal som jej kvôli tomu a povedala že nemám robiť zatiaľ nič lebo ona podá správnu žalobu a potom sa uvidí.

nellydick
19. okt 2018

@pitti1 máte super správkyňu že to urobí . nie všetky sú také ochotné.

pitti1
19. okt 2018

@nellydick Rozhodne si nemôžem sťažovať, je to všetko o ľuďoch iba.

anitka82
25. okt 2018

@eli112 ahoj, aj ja sa snazim o osobny bankrot, termin na konzultaciu februar 2019, skusim ist skor na utorkove konzultacie verejne 13.11. papiere by som zvladla vyplnit aj sama a potom mozem priamo ist odovzdat do CPP? bude sa tam so mnou niekto bavit?

nellydick
25. okt 2018

@anitka82 môžte poslať poštou. niektoré kancelárie CPP majú presne určené dni kedy preberajú žiadosti.

anitka82
25. okt 2018

@nellydick ano? dakujem za info, neviete ako je to v CPP v NR?

nellydick
4. nov 2018

@anitka82 pošlite papiere poštou, ináč by ste čakali

anitka82
6. nov 2018

@nellydick diky a ak nahodou nieco zle vyplnim? mozu mi to kvoli tomu zamietnut?

nellydick
6. nov 2018

@anitka82 nie, písomne vás CPP výzve na opravu

anitka82
7. nov 2018
dbs2014
7. jan 2019

@nellydick Ahoj vidim že sa tomu rozumieš tak skúsim sa spýtať nevieš mi prosím ta poradiť kde zohnať všetky exekucie ktoré môj manžel od roku 2006 má pretože na vypise exkucii zo sudu su len niektore a aj to az od roku 2009 ale on vie ze ako 18rocny bral rodicom pozicku vo vyške 200 000 SK a samozrejme sa to neplatilo a kedze chce vybavit osobny bankrot treba to tak do toho dat ae ako ked nevieme kde to skoncilo :/ dakujem za kazdu odpoved 🙂

nellydick
18. jan 2019

@dbs2014 ak manžel menil počas života trvalý pobyt, tak na týchto súdoch podľa jeho trvalých pobytov.
Taktiež je možné požiadať Slovenskú komoru exekútorov o výpis exekúcii.

sellycka13
19. jan 2019

@fashionshop88 prosím Vás a ak človek ktorý je oficiálne oddlzeny začne po tých rokoch 6 tích myslím vlastniť nehnuteľnosť, už nemajú právo na nič siahnuť??

ciara2011
26. mar 2019

..este predsa len otazka co sa tyka tych veritelov. Netusim co som splatila a co este nie. Bude problem ked tam napisem vsetkych, aj takych u ktorych uz zavazok nemam?

nellydick
5. apr 2019

@ciara2011 nie je to problém, radšej viac než by ste na niekoho zabudli.

axinka9
12. máj 2019

@x_pavlina_x dobrý deň. Práve čítam skúsenosti ktoré sa tu píšu a vidím že vy sa v tomto dobre vyznáte. Vedeli by ste mi poradiť. Ďakujem

kika199123
15. máj 2019

Dobrý den
Malal by som jednu otazku ohladom osobneho bankrotu.
Som podala žiadost na centrum pravnej osoby čakám na schvalenie.
A otazka by bola :možem pracovat v zahraničí pri podaní žiadosti a po schválení?
Ďakujem za odpovede🙂

nellydick
21. máj 2019

@kika199123 CPP bude skúmať centrum vašich hlavných záujmov a následne aj súd

kika199123
29. jún 2019

Dakujem za odpoved