Osobný bankrot pred verzus po svadbe

11. aug 2021

Planujeme sa vziat iba na urade. Planujeme osobny bankrot ja aj on je lepsie po svadbe ci pred? Alebo staci spisat predmanzelsku zmluvu? Ovplyvnuje bankrot manzelstvo? Dakujem

annamalaga
11. aug 2021

V com ma ovplivnit ako bankrot manželstvo ? Nedá sa Vám podplácať dlhy a ísť spoločným životom bez dlhov? Neplánujete si kúpiť nehnuteľnosť ?

sisa_s
11. aug 2021

No ste sa nasli, ked obaja potrebujete osobny bankrot 🙈

pribinak
11. aug 2021

Predmanželská zmluva? Neviem či sa u nás niečo take dá, či to nás právny poriadok uznáva

elizabet173
11. aug 2021

@pribinak obávam sa, že nie

nelca84
11. aug 2021

Mna by teda zaujimalo, co by ste chceli osetrit tou predmanzelskou zmluvou, ked obaja smerujete l bankrotom... a mimochodom, na osobny bankrot treba splnat podmienky a musi byt schvaleny, nestaci ho "planovat"

annamaria_65
11. aug 2021

@pribinak existuje niečo podobné... U dobreho advokáta treba spísať papiere, že teda manžel/ka nenadobuda žiadne dlhy po partnerovi, ktoré boli vzniknuté pred manželstvom.

lucik194
12. aug 2021

na SKK predmanzelska zmluva neexistuje

elizabet173
12. aug 2021

@annamaria_65 dlhy vzniknuté pred manželstvom neprechádzajú po svadbe na manželku, zmluva je zbytočná. A na Slovensku predmanželská zmluva neexistuje

annamaria_65
12. aug 2021

@elizabet173 môžeš u notára spísať nejaké papiere a presne sa dohodnúť ako to bude so všetkým čo sa vnesie do manželstva a aj to ako to bude so všetkým čo sa nadobudne v manželstve. Ide to len treba mať dobrého notára .. existujú na to nejaké zápisnice, ktoré notár spisuje s manželmi.. nevola sa to predmanželský zmluva ale existuje v našom štáte niečo trošku podobné..

vroni
12. aug 2021

@annamaria_65, neexistuje. U notara môžeš spisovat, čo len chces, aj že ťa manžel v prípade nevery môže uvariť. Akurát to nemá žiadnu platnosť. Existuje rozdelenie BSM alebo vyňatie z BSM, ale jedno i druhé sa dá len za nejakých podmienok a po svadbe. Žiadna predmanželská zmluva a ani nič podobné nie je právne záväzné. Ale tak zase existujú aj šikovní notári, to je fakt....
A k téme - osobný bankrot by som riešila určite pred svadbou.