Osobný bankrot - skúsenosti

lemur11
18. nov 2020

Ahojte máte niekto skúsenosť po oddlženi brať úver alebo pôžičku? vždy som všetko poctivo splacala nikdy som nemala problém a do tejto situácie má dostal ex nie banka vraj som mu dlzila peniaze ale to je somarina a dlhý príbeh vysvetľovať som v tom nevinne a vyhlásila som bankrot nakoľko mu peniaze nemám z coho splácate mám 294( e rodičovský a z toho sa nedá žiť nieto ešte niečím platiť ak pôjdem do roboty všetko mi strhnú nechajú pár korún to sa nedá s 18mesacnyn dieťaťom tak jediná možnosťou bol bankrot

diaalex
18. nov 2020

@lemur11 keď správne viem, tak keď si už raz mala dlhy a za tým osobný bankrot vybavený, tak ti nedajú už úver, keďže banky sa k tebe postavia štýlom, že raz si sa zadĺžila, tak môžeš aj najbližšie

ivkazba
18. nov 2020

V prvom rade, ak nepracuješ, úver nedostaneš. Na úver potrebuješ príjem, rodičovský je sociálna dávka, nie príjem. Ak by si aj mala príjem, klient po osobnom bankrote je pre banku vysoko rizikový, čiže šanca na úver je nízka.

janka_266
19. nov 2020

@lemur11 zároveň je tam nejaká lehota, počas ktorej Vám úver nedá žiadna banka, po bankrote. Nie vždy je výhra sa nechať rýchlo oddlžiť.

nelca84
19. nov 2020

@lemur11 a z coho by si ten uver splacala?