Počítanie každého centu

26. apr 2024

Ahojte, prosím bez odsudzovania prečo nemáme rezervu a pod, nikto nevie koľko starosti a problémov sme mali za poslednú dobu takže to mi nijak nepomôže...sme vo veľmi ťažkej financnej situacii,manžel prišiel o prácu, mame obrovske výdavky, oprava auta bez ktoreho sa nepohneme, vela vecí ktore musime splatiť, má len posledný mesiac v nej a sme bez príjmu,teda len už môj rodicak a pridavky..odstupné nedostane to nerieste..mame 2 deti..samozrejme hneď si hľadá prácu ale nie je to také jednoduché a aj keď ju nájde budeme počítať možno nie každý cent ale každé euro...
Prosím len o povzbudenie ak ste boli v takej situácii a ze ste to zvládli, a plus tipy na setrenie, príp tipy na nejaké dobré setriace profily na ig alebo blogy alebo tak...viem ze je veľa takých rodín ale potrebujem o tom citat a inspirovat sa aby som to prekonala a psychicky zvládla...
Pre seba samozrejme nebudem kupovať nič okrem stravy,problém mám ze deťom kupujem často hlúposti proste len preto ze viem ze sa velmi z toho tešia...to musím zrušiť...no je toho veľa na čo som bola zvyknutá a už nikdy nebude...ale taký je život,hlavne aby sme boli zdravi a mali strechu nad hlavou a na jedlo....

cicinkova
28. apr 2024

Ahoj jestli potrebuješ niečo pre deti napíš správu. Keď budem môcť pomôžem, lebo viem aké to je.

mariska1989
29. apr 2024

No hlavu hore . Niečo podobné sme si zažili ale ešte horšie . Narodila sa druhá dcéra , manžel dostal ponuku do Belgicka tak to zobral .trvalo 2 mesiace kým došiel lebo ho dotyčny nevyplatil nechci vedieť o koľko e prišiel . Doma 2 týždne kým našiel druhu robotu jediné čo z tej videl bola záloha a zas nevyplatenie ok ďalšia robota . Prvý mesiac záloha a na konci zvyšok peňazí druhý mesiac že mu dá zálohu keď aj v prvom mal a na konci mesiaca zas nič . Znova 2 týždne mohol byť doma kým ďalšia ponuka sa našla a zobrali ho s tým že mu dajú zálohu nakolko rezerva žiadna po takýchto zlých robotach . Nastúpil čo dva týždne teda dostal peniaze takto dostal 5 xvpeniaze a čo zas zas 4 týždne nič a chodil tam že však dá jasné to holub ťa osetue skor ako dali peniaze . Doma mesiac v zimnom období ani do fabrík nebrali tak bolo to zaujímavé no potom marec nastúpil a hneď aj po týždni zálohu dostal áno za toto hnusne obdobie sme sa dostali do takých sračiek že by nikto neveril .a jasné že človek sa snažil najskôr zachrániť čo sa dalo . Podpora žiadna to nehrozilo žilo sa zo zálohy a môj rodičovsky a prídavky . Trebalo plienky, umelé mlieko , staršia mala 3 roky . Nič iné len vo veľkom uskromniť sa . Ty máš výhodu že tvoje dieťa má 10 rokov to je dostatočne rozumné že nič nebudeš kupovať čo netreba . Žiadne čipsy, Kinder vajíčka , zmrzliny , zákusky v cukrárni .hračky snáď nekupuješ 10 ročnému dieťaťu. Kúpiť nevyhnutné potraviny z čoho navariš a svačinu pre dieťa do školy . Všetko sa dá keď sa chce . Ak treba do banky tak treba čím skôr poriešiť pozastavenie alebo niečo. My sme túto vec nevyužili a bolo neskoro a skoro sme prišli o dom a vieš čo teraz je len náš aj keď sme museli mesačne splácať veľa potom keď som to riešila tak teraz je vyplatený a je už len náš.

jozko_z_lesa
3. máj 2024

1. Ak manzel este robi a to normalne na zmluvu, nie na cierno, tak jednoznacne najneskor do osem ci kolko dni od skoncenia pomeru nastupit na matersku (ak ma 270dni odrobenych za dva roky tusim).
2.Neviem kde zijete, v meste by nemal byt problem s brigadou ci uz manzel kym najde pracu alebo aj ty.
3. Obmedzit vydavky tu uz mnohe radili
4. Dat si zalezat na zivotopise, nechat si ho skontrolovat niekym nestrannym
5. Drzim palce

sisska96
7. máj 2024

Malého dať do jasle, väčšie dieťa chodí do školy, môže byť už viacmenej samostatné, ty môžeš pracovať cez deň, aj niečo na typ home office, práca na domu pre mamičky. Váš manžel môže ísť dočasne robiť aj do zahraničia, tam vkuse hľadajú ľudí