Poistenie na Slovensku - maternity allowance z Anglicka

zuzana_pe
2. jan 2017

Ahojte, chcela som sa spytat - kedze odchadzam nastalo na Slovensko (aj porodit), ale mam narok na maternity allowance z UK (ten vyplaca Job center), ci mozem byt na Slovensku prihlasena do zdravotnej poistovne? dakujemm😉

sibalka21
2. jan 2017

@zuzana_pe Nie nemozes byt prihlasena v zdravotnej na Slovensku, ak budes poberat matersku z UK

zuzana_pe
autor
2. jan 2017

@sibalka21 ale to nie je materska od zamestnavatela, ale vyplaca to Job center nejakych 39 tyzdnov..

sibalka21
2. jan 2017

@zuzana_pe ano viem, tiez som ju poberala a je to v podstate materska ale od statu.... Vyplaca sa pol roka a az ked ju doberies, mozes sa prihlasit na Svk v zdravotke... Ja som prisla koncom januara na Svk, bola som v zdravotke, materska mi koncila 13.2 a zahlasili ma az od 14.2.. Lebo ak poberas matersku z Uk, platis si tam zdravotku, resp. plati za teba stat....

zuzana_pe
autor
2. jan 2017

@sibalka21 hmm tusila som to, no nevadi, dakujem za odpoved 😉

n0mi
2. jan 2017

@zuzana_pe vybav si s1 form alebo s2 for giving birth abroad.
Ja som sla najprv domov s s2 porodit a potom mi adresu po 4m cakania dosiel s1 (e106 formular), zaniesla som do poistovne prihlasili nas kvazi a dali nam karticky poistencov ppistenych v EU. Je to rovnaka starostlivost ci poistenie ako v state kde si poistena. Cize platim take oste doplatky ako ostatni ludia na sr. viem ist akemukolvek lekarovi,do nemocky na hospitalizaciu atd. A poberam matersku z UK. @sibalka21

katie555
2. jan 2017

ano da sa to , viem ze kamoska poberala od aprila minuleho roka ....a uz ked bola prihlasena na svk , nemala s tym probelm ...
jednoducho neviaze sa to na miesto pobytu ...
normalne poziadas a das si to vyplacat na ucet

sibalka21
2. jan 2017

Ja pisem ako som to mala ja a co mi povedali v poistovni... ale tak ja som zila v UK, kde som poberala matersku... Na svk som prisla tesne pred skoncenim, cize ja som si nepotrebovala vybavovat ziadne formulare.....
@n0mi

misickaato
22. jún 2017

@katie555 Ahoj katie.Ak som to dobre pochopila tak tvoja kamoška poberala maternity allowance z uk a bola prihlásená v Sk zdravotke?Chcela by som vedieť že keby som nenahlásila na sk ze poberam materskú z uk ci by mi na to prišli ďakujem