Poistenie novorodenca

15. feb 2022

Zdravím...vysvetlite mi prosím...poistenie novorodenca keď jeden z rodičov,žije a pracuje vo Švajčiarsku. A matka a dieťa žijú a fungujú na Slovensku...kde vzniká povinnosť dieťa poistiť? Ja som dlhodobo poistená na sk. A dnes volala sk poisťovňa manželovi a tvrdili mu, že on mňa aj malého musí poistiť vo scvajci.. aj keď mi reálne žijeme na sk....ja už neviem prídem si na tomto SK ako na Marse.....

sapetka
15. feb 2022

Dieta je poistene podla matky

autor
15. feb 2022

@sapetka ved a ja som poistená na sk v unikne. Doteraz už cca. 2r. Son si platila zdrav.sama...a teraz prišlo vyjadrenie že ma muž musí poistiť vo Švajčiarsku....cele na hlavu...

sapetka
15. feb 2022

Nerozumiem preco. U nas je to tak (teda bolo) ze syn bol poisteny so mnou a manzel v inom state. Teraz sme sice vsetci spolu ale to je iny pripad. Na svk maju co sa tyka zahranicneho poistenia apod zmatky a nedostatok vedomosti si myslim🙈

petruldo
15. feb 2022

viem že bolo tak, ak bola žena pred pôrodom zamestnaná, a počas MD a RD pracovný pomer trval, dieťa bolo poistené na sk ako aj matka. ale ak bola nezamestnaná, tak ZP dieťaťa bolo na zahraničie

siska53
15. feb 2022

Ak ty poberas uz len rodicovsky a ste manzelia, tak spadas pod poistenie manzela a dieta, samozrejme tiez.

deginko
15. feb 2022

Táto téma sa tu už opakuje veľakrát a zopakujem to zasa.Dieta bude poistené zdravotné v tej krajine,kde je Aspoň jeden z rodičov zamestnaný a pláti odvody.To znamená,že ak ty si nezamestnaná teda si na rodičovskej,ale tvoj pracovný pomer je ukončený..tak dieťa bude poistené vo Švajčiarsku

deginko
15. feb 2022

@deginko a samozrejme aj ty ako jeho manželka spadas pod jeho poistenie a manžel tá musí pripoistiť tam aj s dieťaťom...