Poistenie práceneschopnosti a jej plnenie počas tehotenstva

vejusv
30. jún 2015

Zdravim dievčatá,viete mi niektorá poradit?mám v ramci životky poistenu PNku a od 21ho dna praceneschopnosti by som mala od kooperativy dostat za každý jeden den 20eur....vzťahuje sa to aj vtedy ked som na PN z dovodu rizikoveho tehotenstva? ja som sa už pýtala v poisťovni ked som riešila preplatenie nemocnice ale tam mi to prišlo akoby nevedela dotyčná slečna na čo sa jej vlastne pýtam,že ona nevie v tomto prípade či mi to poisťovna vyplati alebo nie...dali mi tlačivo na to aby som tam už nemusela bežat ked nastupim na matersku a v nom je aj otázka či je PN z dovodu rizikoveho tehotenstva...tak ma to trocha zneistilo...ale v zmluve mam,že by neplnili len keby som bola PN z plánovaného dovodu a to bud umelé oplodnenie alebo keby sa rozhodnem pre interupciu a som koli tomu dlhodobo PN...má niektorá skusenosť? za každu odpoveď vopred ďakujem 🙂

simusska
30. jún 2015

@vejusv Ja som tiez pn a mam take iste pripoistenie len v inej poistovni...mne to uznali. Zaslala som tam ziadost a prefoteny PN listok a pravidelne tam musim zasielat aj vsetky spravy od lekara pocas celej pn. Akurát problem bol v tom, ze mi asi tie vsetky peniazky mali vyplatit az po ukonceni pn tak som si nasla na nete ze tam mozem zaslat ziados o zalohu a robim tak kazdy mesiac....stale mi nieco poslu a mne sa tak stratil rozdiel medzi normalnym prijmom a PN.

evittam
30. jún 2015

@vejusv Na toto ti naozaj odpovedia len v poisťovni, nakoľko ani jedna z nás nevie akú máš zmluvu a čo v nej je a nie je. Takže treba ísť za kompetentným alebo rovno za tým čo s tebou tú zmluvu uzavrel. Vieš väčšinou "slečinka" čo tam sedí vie veľké prd - bohužiaľ. 😉

eeffka
30. jún 2015

@vejusv treba precitat poriadne zmluvu, ja som mala poistky 2, dostala som ich ako bonus v istých financnych spolocnostiach, jedna mala vyluku na tehotensku PNku, druha dlhodobu PNku z dovodu rizik.tehotnosti brala, ale az po 30dnoch

simusska
30. jún 2015

@vejusv ja som bola tehotna aj minuly rok a pre hematom a krvacanie som isla v cca 11 tt na PN a v 17tt sme o babo prisli ....no Pn som ostale este dalsie 2 mesiace z dovodu opakovaneho kyretu a roznych zdravotných problemov...vtedy mi to uznali v pohode....3mesiace po nastupe do prace som opät otehotnela a lekar ma do istoty dal na PN...mam aj bolesti a opät mi uznali poistne plnenie....ved to, ze som tehotna a mam zdravotne problemy je uplne normalna vec ktoru musia uznat, ved s tym by zena blafovat nemohla....

vejusv
autor
30. jún 2015

Mne tam povedala ze to sa bude riešit až ked ukoncim PN a nastupim na matersku,kazda poistovna to ma zrejme inac...papiere od dr to nebude problem ale nevedela som ze musim mat aj kopiu PN listka...som veru zvedavá ako sa vyjadrí moja poistovna

vejusv
autor
30. jún 2015

@eeffka moja zmluva ma vyluku umele oplodnenie a interupciu,ale zarazilo ma to tlačivo lebo hned tam je ci som pn z dovodu tehu

simusska
30. jún 2015

@vejusv tak ako dokaz pn...myslim ten zeleny listok co mas doma a ktorym sa preukazes ked ri pride napr. kontrola zo socialky...skus si o tom vsetkom precitat na internete alebo v zmluve....

vejusv
autor
30. jún 2015

@evittam veru slečna bola ako keby nová mi to prišlo,ze nevie takuto vec,a to je to ze tá co mi robila poistky tam uz nerobi,tak je to zlozite...ale kazdopadne by som mala mat na to narok,len sa bojim je to kopec penazi aby poistovna nevymyslala

simusska
30. jún 2015

@vejusv ked sme my kupovali byt tak nam nas financny poradca zalozil aj poistku a teraz mi len zavola co este potrebuje, co mam podpisat a vsetko s poistovnou riesi on....vies 10 poistovni a 10 podmienok....

vejusv
autor
30. jún 2015

@simusska jasne viem ktorý listok to je,len slecinka mi ani nepovedala ze to mam mat a ja hlupa by som to odovzdala po ukonceni a mala by som len behacky potom koli tomu....zmluvu som kukala len ja sa tomu bohvieako nerozumiem,preto som sa opytala tu ze hadam ma niekto skusenosti

simusska
30. jún 2015

@vejusv ja mam to pripoistenie na ovela nizsiu sumu ale myslim si ze by problem nerobili tak ci tak...skus si pozriet na internetovej stranke tej poistovne...oni tam musia mat vsetko...cez podmienky´, doklady az po poisten plnenie

lucka1987
30. jún 2015

@vejusv je potrebne vziat do ruky znluvu a precitat si vseobecne poistne podmienky, konkretne clanok o PN a vyluky z neho.. tieto podmienky ( v allianzi ) su automaticky v zmluvach, aby klient vedel co a ako, ak nie je po ruke agent, ( ten by to mal vediet tiez ) napr u nas vyluka tehotenstvo a rizikove tehotenstvo nie je, a plnia ako pri kazdej inej "chorobe" aj ked chorobou tehotenstvo nie je.. ale viem, ze su poistovne, ktore maju tehotenstvo ako vyluku. treba sa informovat o tych vseobecnych podmienkach

vejusv
autor
30. jún 2015

@lucka1987 joj to uz som citala a je tam vyluka len pri umelom oplodneni,ale viem ake su tie poistovne ze sa snazia vyzistit akukolvek chybicku nech nemusia platit...a to je to ze moja kamaratka co mi to robila tam uz nerobi...ale kazdopadne aspon viem ako mam postupovat a ze vsetko co sa da okopirovat

nataly143
6. júl 2015

ja som tiez PN od maja a mne uznala poistovna rizikove tehotenstvo len u mna bol problem ten ze som nebola 8mesiacov ppoistena.to budem teraz v auguste, neviete mozem zrusit pn a o tyzden otvorit novu pn aby mi to poistovna uznala??

frapper
6. júl 2015

@nataly143 Ak tehotenstvo už bolo,keď si uzatvárala poistenie,nebude sa ti už na toto tehotenstvo vzťahovať,aj keby si zrušila PN a išla na novú PN.Je tu čakacia doba,ktorá je 9 mes.čiže presne 270 dní napr.v ALLIANZ.Ak si toto pripoistenie ponecháš a otehotnieš znova,na ďalšie sa ti bude vzťahovať.

nataly143
7. júl 2015

@frapper no my sme poistenie uzatvorili v decembri a v maji som zistila ze som tehotna.taj som sla na PN a poslala papiere di poistovne,napisaki mi ze sa mi vztahuje na tehotenstvo ale ze musim byt 8mesiacov poistena a to som este nebola..takze ak teraz zrusim a pojdem nanovo na pn tak mi to neuznaju znova?