Poistenie pre prípad smrti

30. okt 2023

Prosim vas, tie ktore mate zivotne poistky deti pre pripad smrti. Na aku sumu ich mate poistene? Samozrejme ze ziadne peniaze tuto stratu nevynahradia ale riesim poistku a zaklad je tam 1000 eur. Pride mi to hrozne malo. Neuctive. Aj keby tam bol milion nemala by som z tych penazi radost ale mozno by mi pomohli odist na druhy koniec sveta….
Su to take hnusne uvahy ale zaujima ma aky postoj ste zaujali a preco.
Dakujem kazdemu kto bude ochotny o tom hovorit.

pe_mi
30. okt 2023

My máme zatiaľ syna poisteného.3000 eur,dcéra má 4roky,tu mozme dopoistit od 6rokov na smrť.cca na ten pohreb asi aby bolo.

doriiis
30. okt 2023

Pri žiadnom životnom poistení nejdem pod sumu 10 000€

kvieta
30. okt 2023

V takom prípade, keď rodičia stratia dieťa, nemusia túto traumu uniesť, čo môže znamenať dlhodobejšiu práceneschopnosť, liečbu... Pri poklese príjmu z týchto dôvodov náklady na život pomôže pokryť práve takéto poistenie. Samozrejme, že bolesť z veľkej straty nezmierni, ale pomôže zmierniť aspoň finančnú krízu v rodine vzniknutú napr. dlhodobou PN.

Ten základ je štartovacia suma, ktorú si každý nastaví podľa vlastnej úvahy. Treba brať do úvahy aké máte mesačné náklady na bežný život a dobu, na ktorú sa vlastne chceš finančne poistiť, ak by sa niečo stalo a rodinu to zasiahlo tak, že ostanete bez celého, alebo bez časti príjmu. Nikto nevie, ako by takúto situáciu zvládol a samozrejme, že najlepšie by bolo, keby ste túto časť poistenia nikdy nemuseli využiť.
Najlepšie je poradiť sa s poisťovákom, ten určite poradí, nasmeruje vás k tomu, aby ste došli k poistnej sume.

marsmykkok
30. okt 2023

Dieťa nie je ziviteľ rodiny. Ak ide o komplexnú poistku skôr by som vyššie sumy dávala na úrazy, na hospitalizácie a podobne. A smrť 5000 eur. Okolo 2000 eur máš pohreb plus kar (také skromnejšie) plus pomník a také stojí tiež pár tisíc.

katuskamala1
30. okt 2023

My sme robili teraz pohreb, na vychode. A vyslo nas to cca 3.5tisic + este treba neskor pomnik,co su tiez tisickY. Ak by ti slo len o pohreb,a ze pripad buducnosti tak aby to tie vydavky tak min 7tisic len pohreb, kar, pomnik.

kvieta
30. okt 2023

A zabudla som ešte na niečo. Prevoz zosnulého zo zahraničia na SK nie je lacná záležitosť. Chodíme na dovolenky, stať sa môže hocičo.

belllinka
30. okt 2023

veď si odkladaj 50 eur mesačne na zvlášť účet, za necelé 2 roky tú tisícku našetriš.A prachy budeš potom mať, aj keď ti dieťa neumrie. Načo ich pchať poistovni?

jarka_black
30. okt 2023

1000 euro a 3000 euro (starší má dlh)
Na desaťtisícové sumy majú poistené kritické choroby a úrazy.
Sama som si tak navrhla.

sweet20
30. okt 2023

je to individualne.. tak aby to pokrylo pohreb.. 3-4000 aj viac

autor
30. okt 2023

@belllinka dakujem za tuto nevyziadanu radu

belllinka
30. okt 2023

Rado sa stalo 😀

tomaskrejci
30. okt 2023

Nastavovanie vysokých súm pre prípad smrti v detskom poistení považujem za pomerne kontroverznú tému. Nastavená suma by mala pokryť pohrebné náklady, niečo navyše by bolo - podľa môjho názoru - nemorálne.
Poistenie dieťaťa slúži najmä na zabezpečenie prostriedkov na liečbu chorôb a úrazov, prípade náhradu príjmu rodiča v čase starostlivosti o dieťa.

tomaskrejci
30. okt 2023

@kvieta na takéto prípady slúži cestovné poistenie.

autor
30. okt 2023

@tomaskrejci ano je to tema o ktorej nikto nechce hovorit. Ako som pisala, neuzila by som si tie prniaze ani nechcem na tom nestasti zarobit. Ale ani platit poistku z ktorej vlastne budem mat takmer nic.

kvieta
30. okt 2023

@tomaskrejci Áno, máš pravdu, no mnoho ľudí na cestovné poistenie zabúda pri cestách, ktoré neabsolvujú cez CK.

laurita285
30. okt 2023

DIvné zmýšľanie. Máš poistiť seba nech tvoje deti majú prachy z tvojej smrti a nie naopak 😀

sweet20
30. okt 2023

@laurita285 mas teda dostatocnu rezervu na to, ak ochoreju tvoje deti? len na taku rakovinu je potrebne min. 20 000€.. a smrt? minimalne pohrebne naklady.. takze ak mas pre vsetky rozne pripady minimalne 100 000 rezervu, tak nepotrebujes s rodinou ziadnu poistku. Nehovoriac o tom kebyze ta rodina ma uver, tak je to ovela viac.

autor
30. okt 2023

@laurita285 to co je toto zase za primitivny komentar? To sa nejako vylucuje? Podla teba moze byt poisteny len jeden? Samozrejme s muzom mame obaja poistky a na uplne ine peniaze keby sa nieco stalo.

amelie2017
30. okt 2023

My mame s muzom ja aj on 50 000. V pripade tazkej choroby alebo invalidity vyplatenych 25 000 hned. Plus mame cela rodina poistenie "pohrebu", na vysku 6000. V ramci toho poistenia je aj vyplacanie urcitej sumy v pripade hospitalizacie a 50% zlava u sukromnych lekarov, prevoz zosnuleho zo zahranicia, atd.

janulikt84
1. nov 2023

Akonuz bolo spomenuté- deti sa skôr pripoistuju na choroby - úrazy - vieš tam mať investicnu zložku ktora bude vyplatena v dozitom veku alebo v pripade umrtia..cize je to naozaj na rodicovi - ako si poistenie postavi .Ine je ak poistenie ma rodič tam tie sumy su uz aj podla dlhu...na pripad smrti...

babulkomale
2. nov 2023

My mame nastavene poistky hlavne na seba, ako zivtelia, vysoke sumy. Detom aj sebe investujeme do fondov.
Takze detom mame len tak pre dobry pocit
400€ smrt
22 000 trvale telesne poskodenie nasledkom urazu s progresivnym plnenim do 500% poistnej sumy od 1% telesneho poskodenia
12 000 kriticke ochorenia detsky balicek