Poraďte ohľadom daňového priznania

ivanuska166
30. jan 2015

Ahojte chcem sa vas opytat a hlavne kto sa tomu rozumie minuly rok som pracovala od 7.1.2014 do 4.7.2014 som sla na PN ktora my trvala do 16.1.2015..a teraz materska...pred tyzdnom my doslo potvrdenie o zdanitelnych prijmoch a neviem co stym ci my zamestnavatel uz urobil danove ci si to mam sama podat ,,,,a ako vypocitam ci my daco daju ked som bola aj na pn.Dakujem

liebling98
30. jan 2015

@ivanuska166 a čo si robila do 7.1.2014? Si stále zamestnaná? Ten papier Ti prišiel od Tvojho terajšieho zamestnávateľa?

patulienka21
30. jan 2015

Ahojte, chcem sa opýtať robím dp kolegyni, ktorá má dcéru, študuje na vš ale v septembri dovršila 25 rokov. Ona si uplatňuje na ňu raz ročne daňový bonus. Má nárok ešte aj za september na bonus? A potrebuje k tomu aj potvrdenie o návšteve školy? Ďakujem

ivanuska166
autor
30. jan 2015

od 4.7.2014 som bola na pnke az do 16.1.2015 7.1.2015 som mala uz vypoved ano to my prislo od zamestnavatela

rachel36a
30. jan 2015

Ak si si v robote nepoziadala vcas o rocne zuctovanie dane tak si teraz musis do konca marca podat sama danove priznanie za rok 2014...to potvrdenie potrebujes pre vypocet a treba ho aj dolozit k danovemu priznaniu, staci aj kopia

rachel36a
30. jan 2015

@ivanuska166 este, ci ti nieco vratia zalezi aky si mala prijem a ci si nieco odviedla statu...ak si mala prijem min.vo vyske 6 nasobku minimalnej mzdy tak mas narok na celu nezdanitelnu ciastku aj danovy bonus ak uz mas nejake dietstko....takze sa ti vrati minimalne to co si odviedla na daniach...kukni aj to vyssie co som ti pisala...

mariannan
30. jan 2015

Podla mna mas cas poziadat zamestnavatela o vyratanie danoveho do 15.2

ivanuska166
autor
30. jan 2015

@rachel36a keby som ty poslala do spravy co my dosiel papier podla toho aj vyratat kolko by my vratili a co som bola na pnke nepotrebujem nahodou papier zo zdravotky??

ivanuska166
autor
30. jan 2015

@mariannan mne zamestnavatel uz vyratal my dosiel papier potvrdenie o zdanitelnych prijmou

mariannan
30. jan 2015

Tebe prislo potvrdenie o prijme,neurobil ti danove priznanie...k tomu aby ti spravil danove o to musis poziadat..napisat ziadost

rachel36a
30. jan 2015

@ivanuska166 pn nie je prihem, to sa do danoveho priznania nepise..posli, alebo daj fotku jiekde k tebe do albumu a ja ti to kuknem...a napisem ti aj kde si mozes stahnut bezplatny program na vypocet DP...tam sa da urobit 10 priznani zdarma

ivanuska166
autor
30. jan 2015

@rachel36a aha lebo niekto hovoril ze ked som bola aj na pn zeby daco vratili napet poslem ty do spravy a zatial dakujem

ivanuska166
autor
30. jan 2015

@mariannan ked som odchazdzala z prace povedali ze urobia my danove tak teraz neviem ci my urobia ci nie

rachel36a
30. jan 2015

@ivanuska166 ano vratia sa ti dane prave preto ze si dodatocne uplatnis nezdanitelnu ciastku...no posli

ivanuska166
autor
30. jan 2015

@rachel36a pockaj chvilockuu davam to do notebooku

ivanuska166
autor
30. jan 2015

@rachel36a dala som na moju nastenku

rachel36a
30. jan 2015

@ivanuska166 nic mi tam neukazuje, len tvoje bruskate fotky😁😁😁😁😁

ivanuska166
autor
30. jan 2015

je tam album vytvoreny ze danove skus teraz kuknut

rachel36a
30. jan 2015

@ivanuska166 no uz to vidim, vratia ti presne ako som ti pisala cele dane, cize tych 106,14€..cez kros.sk sa da stahnut bezplatny program kde si to budes vediet urobit a vyplnit tlacivo, to si kup alebo vypytaj na danovom urade, pripadne vytlac z pc

ivanuska166
autor
30. jan 2015

@rachel36a Dakujem velmy pekne za pomooc 🙂

abubka
31. jan 2015

ahojte dievcence... tiez sa chcem opytat ohladne danoveho priznania... bola som zamestnana do polovice februara 2014, potom MD a nasledne RD.... od zamestnavatela mi prislo potvrdenie, zuctovanie si budem musiet robit sama (zamestnavatela ziadat nebudem, uctovnicka je totiz maximalne neochotna a nebudem riskovat, ze mi ho spravi zle, co sa uz tiez stalo... )... zuctovanie sa robi iba podla zamestnavatelovho potvrdenia a ostatny cas (MD a RD) sa nejako preukazuje?

lenko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abubka
1. feb 2015

@lenko dakujem za odpoved,skocim teda na SP aj UP po potvrdenie a dolozim to k tomu,nech v tom maju jasno 😊. Odpocet na dieta si mozem zaratat,alebo si to zaratava muz?

evita68
1. feb 2015

@abubka potvrdenia potrebuješ iba o zdaniteľnej mzde..žiadne z úradov...
predpokladám, že do februára si nemala príjem viac, ako 2112 €, takže ty nárok na DB nebudeš mať.. či si ho uplatňuje manžel, to musíš vedieť ty, ale nárok má, ak má príjem viac, ako 2112..

abubka
3. feb 2015

@evita68 dakujem...a aky typ tlaciva sa ma tyka? A? Bonus na dieta si uplatnuje muz,takze to sa mna uz netyka... 2112 fuha... Taku vyplatu by som hned brala 😊

evita68
3. feb 2015

@abubka veď ale to je za celý rok 🙂
teba sa týka DP A

25daniela
3. feb 2015

Poradi mi niekto, kto sa vyzna v danovych priznaniach?
Ked som pred styrmi rokmi nepoziadala zamestnavatela o zuctovanie dane, da sa to dodatocne, alebo je to uz pase? Asi pol roka som pracovala a potom som isla na md. Potom som bola na md a na zuctovanie dane som zabudla.. Teraz zase pracujem a davala som ziadost, tak som si spomenula..

abubka
3. feb 2015

@evita68 v mojom pripade teda za 1,5 mesiaca? Ani to bohuzial nemam 😊. Dakujem za informacie.

evita68
3. feb 2015

@25daniela no o ročné zúčtovanie ho už ťažko požiadaš..
A mala si príjmy tak vysoké, že bolo treba podať? Ak áno, už len podanie daňového priznania, ale to by už bola pokuta..

25daniela
4. feb 2015

@evita68 no, platili mi normalne preddavky v zamestnani a zrazali mesacne dan. Tak nebudem do toho asi rypat 🙂