Potrebujem cestovné poistenie do Chorvátska?

maria.vinea
13. júl 2016

chcem sa opytat co zahrna co sa tyka zdravotnej starostlivosti europsky preukaz poistenia, pripadne ci je nutne sa poistit pred cestou do Chorvatska?

katarinamarkova
14. júl 2016

@timea7 sorry ale 60€ za poistenie pre celú rodinu na jednu dovolenku s hoc aj dokonalým krytím a nejakým tým pripoistením je jednoducho premrštená suma.
no dobre možno nie v prípade že cestujú rodičia aj s deťmi do nejakej super exotickej divočiny.
ale bežná dovolenka niekde v španielsku, chorvátsku, turecku, bežné destinácie.......tak to potom niekto moc preplatil.

tin007
14. júl 2016

@timea7 Robila som v poistovni, VPP mam precitane, vyluky viem ake su a tiez aj limity kryti. Mimochodom ta cena je uz po cca 40% zlave.
Vzhladom na to, ze neholdujeme adrenalinovym sportom ani nechodime do oblasti, kde su vojenske konflikty a pod, staci nam rozsah krytia ake mame.

lucka1987
14. júl 2016

@katarinamarkova poviem konkretny priklad, nedavno sme platili cestovne, kedze sme sa vratili z dovolenky.. 1,7 € / osoba ( liecebne naklady neobmedzene krytie ..... ostatne taky standard ) 2 dosp osoby. + 14 dni 47 € e len na dve dospele osoby bez deti .... lacnejsie ( no cni elepsie ) ponuky sme mali z kooperativy ( ale len o par € lacnejsie, no krytie bolo uz obmedzene )

katarinamarkova
14. júl 2016

@lucka1987 môžem otázku, to poistenie ste riešili sprostredkovane cez cestovku?

lucka1987
14. júl 2016

@katarinamarkova priemo v poistovni, cez cestovku neriesime tieto veci, kedze cez cestovku sme ani nesli .. ale vseobecne. lacnejsie ako 1,1 € na den a osobu ( pobyt v eu ) som nevidela. aj to neviem presne ale krytie bolo dost obmedzene

timea7
14. júl 2016

@katarinamarkova fakt? A zaujímala si sa niekedy do akej výšky ti poisťovňa preplatí liečebné náklady? Či preplatí aj tebe pobyt v nemocnici, ak sa tvojmu dieťaťu niečo stane a bude nutná hospitalizácia? Prípadne prevoz na Slovensko Do akej výšky stratu batožiny? Prípadne právne služby? Mohla by som pokračovať, ale načo. Nepracujem v poisťovni, je mi v postate jedno, ako sa kto poistí, v drvivej väčšine prípadov poistenie nepotrebuje, no ak ho potrebuje a nemá poistné krytie v takej výške, v akej ho potrebuje, tak až vtedy zistí, aký je rozdiel medzi poistením a dobrým poistením.

timea7
14. júl 2016

@tin007 ak si s poistením spokojná, je to v poriadku. Ja skutočne neriešim rozdiel 15-20 eur, pretože viem, čo môžu v konečnom dôsledku znamenať. Nestoja mi za prípadné nervy a problémy.

katarinamarkova
14. júl 2016

@timea7 neboj, o poisťovniach, ich fungovaní o tom čo kryjú,čo koľko stojí a v konečnom dôsledku ako sa človek ku krytiu dostane, výlukách, podmienkach mám dobrý prehľad a stojím si za tým, že pre klasickú dovolenku do normálnej destinácie je 60€ poistné hoc aj pre celú rodinu na pár dní viac ako moc.

timea7
14. júl 2016

@lucka1987 tiež nikdy cez cestovku, lebo cestovky majú zmluvy s rôznymi poisťovňami, ja už viem, čo chcem. Okrem toho v mojej rodine mali už dvaja členovia problémy - jeden s preplatením úrazu, na preplatenie tá pani čakala vyše štyroch mesiacov !!!!! Ďalšiemu nechceli preplatiť storno zájazdu z dôvodu operácie, aj keď to mal poistené, naťahoval sa s nimi tiež dosť dlho....

timea7
14. júl 2016

@katarinamarkova my k moru chodíme minimálne na desať dní, cena cesty je k cene pobytu príliš vysoká, ak sa ide na menej dní, ak počítam približne 1,5 eura na osobu a deň, tak je cena primeraná. Okrem toho, ani nevieme, koľko členov má tá rodina, na akú dobu a kde idú, takže sa tu nemienim doťahovať o pár eur, ktoré na tej dovolenke bez problémov niekde otrieskam, ani neviem ako.

mijo53
15. júl 2016

@katarinamarkova 50-60 EUR som ja písala, to je pre 5 osôb celoročné poistenie, nakoľko rodina chodí mimo dovolenky aj na časté cesty do zahraničia a to veľmi veľa krát do roka /Poľsko, Česko, Rakúsko, občas Taliansko/

cistko
25. júl 2016

A teda tak konkretne - aké cestovne poistenie vlastne odporucate? 😀

aduskatt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cistko
25. júl 2016

@aduskatt ved heeeej len som chcela vediet ci uz niekto nekikal 😅

aduskatt
25. júl 2016

@cistko ja som si tade dávala poistenie domácnosti

aduskatt
25. júl 2016

@cistko cestovné ešte nie, lebo som sa nikde nechystala🙂