Pôžička počas rodičovskej dovolenky

patka2671995
26. apr 2014

Ahojte chcela by som sa opitat zi mi daju pozicku v napr. Pohotovost ,kesovka atd......ak mam pozicku v providente ci sa to da dakujem za odpovede

sandrika1986
26. apr 2014

Ahoj, ja si myslím, že Ti nikto nedá pôžičku keď si na RD.

sissy27
26. apr 2014

@patka2671995 pravdepodobne dajú, ale potom neplač, keď ti po čase bude klopať na dvere exekútor... rodičák nie je príjem - je to sociálna dávka, príspevok na starostlivosť o dieťa, čiže nemá pokrývať ani len celkové náklady na dieťa a nie ešte aby sa z toho platili aj tvoje náklady či dlhy... preto rodičák banky ani neberú ako príjem, ale práve preto vznikli nebankovky, aby mohli vyžmýkať tých, ktorí si nemôžu dovoliť normálnu pôžičku za relatívne normálny úrok...

barnica
26. apr 2014

Ono dajú podľa mňa ale súhlasím s @sissy27 že to nieje brané ako príjem a exekútor má právo do určitej výšky ti siahnuť aj na to... Skôr by som ti poradila riešiť to cez rodinu alebo známich

evelynm
26. apr 2014

bola by som velmi, velmi opatrna pri uvahach o takejto pozicke, zvlast, ked uz splacas providentu. mozes sa dostat do zacarovaneho kruhu dlzob, z ktorého je velmi tazke sa vymotat.

patka2671995
autor
26. apr 2014

Ja to potrebujem surne na kratky cas ,30 dni je bezurocne obdovie takze len chcem vediet ci nepoznate nejaku spolocnost ktora by mi poskytla co chodi na byt

slavka034
27. apr 2014

@patka2671995 ak v Providente riadne splácaš pôžičku,tak skús sa opýtať obchoďáčky,či si nemôžeš zobrať druhú 🙂 Kešovka,Pohotovosť,Ferattum a iné sračky ti viac ako 150 eur nedajú 🙂

jimbridger
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patka2671995
autor
28. apr 2014

Tak kesocka sava od 200 do 2000.......ale s rucirelom,,,,,,,ale neviete ci kesovka skuma register?
?

angelika_farkasova
20. nov 2014

Odporúčam to riešiť len a len cez banku. Len si daj pozor, aby sa dalo platiť všetko, čo treba a zároveň splácať aj pôžičku – je to výdavok navyše. V banke ti ale vždy budú vedieť poradiť. V Poštovej banke má šancu získať úver aj žena na MD. Len budeš potrebovať spoludlžníka.
https://www.postovabanka.sk/uvery-a-pozicky/poz...
Keďže už máš pôžičku od provident, radšej by som si zvolila konsolidáciu. Pôžičku si prenes do banky a tam ti umožnia aj navýšiť sumu, ktorú potrebuješ vyplatiť. Nemusíš si tak brať ďalšiu pôžičku a mesačne budeš splácať len jednu splátku. Takže ti to neodkrojí ďalšie peniaze. Pokiaľ si riadne splácala pôžičku už predtým, nemal by to byť problém.