Pôžička pred uzavretím manželstva

katuska189
21. apr 2017

Prosím Vás. Priateľ si refinancoval dlh prostredníctvom hypotéky. Chceme sa časom vziať. Stanem sa aj ja po manželstve spoluvlastničkou dlhu? Nedaj Boh ze by sa teda už v manželstve niečo muzovi stalo-bol by vymáhaný dlh odo mňa ako od svojej manželky aj keď ho bral pred manželstvom???
Ďakujem za odpoved

sense
21. apr 2017

Ak si rucitelom al.spoludlznikom ano

katuska189
autor
22. apr 2017

Nie. Praveze ja s tym vobec nic nemam. Len mi to financny poradca povedal, ze by to potom preslo na pribuznych-mozno preto to povedal, lebo ze inak siahnu na chalupu

bratislavcankanm
22. apr 2017

@katuska189 som laik, ale poradca ma podla mna pravdu.

Ak by sa jednemu manzelovi nieco stalo (umrtie), tak dedicia (vsetci, nielen manzelka) dedia aj majetok aj dlhy. Samozrejme, je moznost sa dedicstva vzdat - potom nededis nic, ani dlhy ale ani majetok.

V pripade rozvodu sa ta pozicka netyka.

sense
22. apr 2017

@katuska189 ak nebude platit siahnu na to co patri dlznikovi, cize ak je chalupa napisana na neho tak ano mozu nanu siahnut

sense
22. apr 2017

A ak by umrel tak to ma poradca pravdu ,dedi sa nielen majetok ale aj dlhy,... Mozes sa dedicstva vzdat ...ale ak sa vzdas, nezdedis sice dlhy ale ani majetok

katuska189
autor
22. apr 2017

dakujem velmi pekne za vaše odpovede

ankare
22. apr 2017

Každá hypo by mala byť poistená pred smrťou dlžníka. Teda ak by dlznik, nedajbože, umrel, dlh vyplatí banka.