Prechod do inej poisťovne

1. sep 2023

Dobry den.
Mam vseobecnu zdr. poistovnu ale chcela by som prejst do Dôvery.
1., Kedze to je sukormna poistovna, aky je v tom rozdiel, platí sa nejaky mesacny poplatok alebo su odvody do poistivne vyssie ked by som bola napr v situacii ze si musim sama platit zdravotne. ?
2., A prestup je zdarma ?
3., Ak by som nebola spokohná, mozem zase na dalsi rok prejst spat do vseobecnej ?
Ďakujem pekne. 🙂

viky173
1. sep 2023

nie, ano, ano

janka_23
1. sep 2023

Ak chceš prestúpiť zo štátnej poisťovne do súkromnej skôr sa orientuj na to akých lekárov ma zazmluvnena dovera. Veľa ľudí vidí iba benefity ktoré napr dovera poskytuje ale nepozerá na to, že napr štátna poisťovňa hradí vyšší rozsah liecby pri závažných ochoreniach plus iné veci, ktoré človek zisti až keď ma reálne zdravotné problémy, ochorie a skutočne potrebuje liečbu. Je tu veľa diskusii tak si skus prečítať.

pieksamaki
1. sep 2023

Tiez sme o tom s rodinou premyslali....ze aspon na rok

autor
1. sep 2023

@janka_23 ja som to chcela najma kvoli tomu ze zubar ma zmluvu iba s doverou, teraz tam platim velmi vela penazi. To iste dentalna. Ale ako pises, ze pri zavaznejsich ochoreniach je to horsie s doverou, prave som to tu v nejakej diskusii citala . Tak som na pochybach.

sissy27
1. sep 2023

1. ziadny rozdiel v odvodoch nie je
2. zmena poistovne je zdarma, ziadost si mozes podat do konca septembra, poistencom novej poistovne budes od 1.1. dalsi rok (teraz od 1.1.2024). Ak podas ziadost o zmenu v oktobri, tak az od 1.1.2025
3. ano, poistovnu mozes menit kazdy rok

V tvojom pripade by som sa poohliadla po inom zubarovi (ak je toto tvoja jedina motivacia). O pol roka nemusi mat zmluvu ani s doverou a vybavene.

Ja som spokojna v unione, ale je pravda, ze chvalabohu ziadne vaznejsie veci sme neriesili.

denkabemommy
1. sep 2023

Ak ti tvoja gynekologička robí pravidelne stery na preventívnej, priprav sa, že si to budeš každý druhý rok platiť z vlastného, ak budeš potrebovať špecializované vyšetrenia, tak veľmi veľa ich preplatených mať nebudeš, nie vždy sú to lacné vyšetrenia. Ja som z dôvery kvôli tomu odišla (do unionu) a som konečne spokojná. Benefity navyše majú veľmi podobné ale čo sa týka vyšetrení, tak dôvera je v tomto veľmi pozadu, oproti všzp alebo unionu

mogaa
1. sep 2023

odvody na zdravotné poistenie sú všade rovnaké, rozdiel je len v benefitoch a teda nie každý lekár má zmluvu s "tou tvojou ZP".....najviac lekárov má zmluvy so VŠZP...hlavne si daj pozoz lebo prestúpiť môžeš len do 30.09, a zmena platí od 0101.nasledujúceho raka....takže ak sa rozhodneš vrátiť späť do VŠZP tak to bude najskôr od 01.01.2025

rude_baby
1. sep 2023

@denkabemommy Dôvera prepláca LBC a teda fakt nechápem čo je za blbosť, ze každý 2.rok si si platila PP... Som tam 9 rokov a ani raz som si preventívnu neplatila.
Problém s LBC vidím skôr u VšZP.

janka_23
1. sep 2023

@rude_baby ja som vo vszp od zaciatku a nikdy som za LBC neplatila a na preventívnu prehliadku chodím každý rok. Dokonca mi robia aj to rozšírené vyšetrenie a nikdy som nič neplatila

denkabemommy
1. sep 2023

@rude_baby keď tam záleží aj od veku ženy... Preventívnu som si nehradila, LBC áno. Denzitometria rovnako, čo teda už nebolo lacné vyšetrenie, proste mi to preplatili raz za 2r. Človek je spokojný v každej poisťovní, kým nepríde reálne nejaké ochorenie. Áno oželela by som tých 10€ za LBC, ale to, že som si doplácala za krvné testy, spomínanú denzitometriu atď atď, to bolo už príliš, keďže za tých istých 80€ čo ide ZP to jedna poisťovňa preplatí a druhá s tým má problém 🙂

walentina7
1. sep 2023

Mám všzp a pri preventivke z krvi mi nebola vyšetrená štítna žľaza vraj na ňu nemám nárok. Kebyže mám inú poisťovňu v rámci preventívky ju vyšetria?