Prefinancovanie úveru

didi4
29. okt 2013

Ahojte mamicky,uz velakrat som nasla na tomto fore velku pomoc, tak som sa rozhodla obratit na Vas.Od noveho roku sa chystam na matersku, problem je ale v tom,ze mam hypoteku 38 000 a aj spotrebny uver od banky vo vyske 5000 €. Hypoteku mam na byt, ktory mam momentalne v prenajme a z prijmu za prenajom platim splatku hypo. Problem ale je, ze predchadzajuci najomca mal problemy s platenim najmu, od januara mi meskal s platbou aj 3 dni, co sa odzrkadlilo aj na oneskorenych splatkach za hypo, az to vyustilo v juni tohto roku, kedy mi nezaplatil za byt vobec za 2 mesiace a tym ma dostal do problemovej situacie, kedze mi vyrobil dlh v banke v sume 800 € na splatkach hypo, ktory postupne splacam. Kedze od januara sa chystam na matersku, chcela by som si dat prefinancovat hypotekarny uver a aj spotrebny uver do jedneho ale v inej banke, cize moja otazka je, nakolko banka bude skumat moj uverovy register a ci sa mi to vobec oplati?
Dakujem za rady.

fifinka21
25. feb 2015

vie mi niekto poradit prosim , jedna F. poradkyna mi dala nadej ze mi vybavi refinanc , ibaze chcela spojit hypo 50 000 eur plus 25 000 spotrebak , ale problem bol ze to banka zamietla a odvovodnila ze kratko splacam hypo. cize hypo splacam 3 mesiace a spotrebak rok . takze sa chcem opytat ci mi viete poradit po akej dobe sa da hypo prerefinancovat .prosim ,

aduuus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduuus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mona321
25. mar 2015

@fifinka21 prefinancovať úver sa dá mimo fixácie hocikedy ale platí sa pokuta 5%zo sumy úveru a pri fixacii je to bez pokuty. Ak chceš ešte pomôcť a si zo ZAP. Slovenska rada pomôžem.ak chceš napíš mi ip

maminecka83
7. feb 2016

Ahojte prosim vas neviete ci sa da uplatnit statny prispevok pre mladych ked uz raz bol?

mona321
7. feb 2016

@maminecka83 už nie

manzanillaa
7. feb 2016

Keď sa ide refinancovať hypotekárny úver, tak sa momentálne oplatí v primab..ke..majú 1,8 % pre každého a kedže ide o refinacovanie, tak sa myslím ani opätovne neschvaľuje, ale rovno Vám ho dajú, ale navýšiť sa dá max. o 2000 eur. Netreba nosiť potvrdenie o zostatku úveru z pôvodnej banky, v prime si to vedia zistiť sami 🙂

cisko39
7. feb 2016

@didi4 bohu žial, ak máte v úverovom registry záznamy z oneskorenia splátok nebodaj nejakú neuhradenú splátku , tak Vám banka nedá žiadny úver ani refinnančný. musíte mať čistý register min 12 mesiacov a potom to už pôjde.

lauritka
8. máj 2016

@cisko39 a ked je v registri zaznam, ale vsetko sa splaca ? / exekucia a nebankovka pozicka / ?

slivka3
8. máj 2016

@mona321 Štátny príspevok sa dá uplatniť kedy,keď sú obaja manželia do 35, alebo stačí iba jeden?

lauritka
8. máj 2016

@andreah25 pišem IP, mam otazky. Vdaka

cisko39
8. máj 2016

@slivka3 ani jeden z manzelov v den podania ziadosti nesmie prekrocit vek 35 r.

slivka3
8. máj 2016

@cisko39 lebo som niekde pocula,že stačí ak jeden este nema 35 a bude žiadateľ a druhý spoluziadatel,tak sa to nedá?

cisko39
8. máj 2016

Nedá.

kacenka1204
14. aug 2016

Ahojte mal uz niekto s takymto niecim skusenosti manzel chce refinancovat spotrebak v inej banke splatky ma vsetky platene nacas len ma zaznam v registri kvôli neschvalenim pozickam ktore ziadal davnejsie mame poradkynu a hovorila ze pojde cez vynimku len mi nevie povedat kolko bude trvat schvalovanie a uz je to tri tyzdne diki a odpovede

aduskatt
14. aug 2016

@slivka3 je možnosť vyriešiť aj toto, ale nie štandardne a určite nie tak, že spolužiadateľ bude mať viac ako 35 rokov

cisko39
14. aug 2016

@aduskatt piste prosim konkretne,lebo podla zakona nieje mozne si uplatnit ŠP u manzelov ak uz dovrsil jedrn z nich 35 rokov.

aduskatt
14. aug 2016

@cisko39 veď píšem, že to nie je možné urobiť štandardne a určite nie tak, že jeden z nich bude spolužiadateľ, ak má viac ako 35 rokov.........zákon poznám

slivka3
17. aug 2016

@aduskatt tak to mám smolu,manzel už 35 mal.

domca104
25. okt 2016

@fifinka21 čo sa týka spojenie hypo so spotrebným úverom je to vždy o banke.. v niektorej musíte splácať aspoň 6 mesiacov v inej aj menej.. ak vám stačí nehnuteľnosť a budete dokladovať príjem tak potom vám to v SLSP, ČSOB aj UNIcredite prejde bez najmenších problémov. v prípade ak máte záujem aby som vám to vybavila stačí mi napísať mail na domuska.grediova@gmail.com. Nakoľko mám kontakty na správnych miestach a viem vybaviť úver aj ľudom čo mali pred pár mesiacmi exekúciu ktorú už vyplatili poprípade sú v registri neplatičov a každá banka ich odmieta..priechodnosť je okolo 85-90%

aduskatt
25. okt 2016

@domca104 reaguješ na príspevok starý viac ako rok a pol🙂

domca104
25. okt 2016

@kacenka1204 zdravím, pri vyplácaní starého úveru v novej banke a idete s dokladovaním príjmu nevidím dôvod neschválenia alebo riešenia na výnimku ak ste mali predtým zamietnutý úver. ak to samozrejme nebol dôvod ako úverový register a podobne. ak to bolo z dôvodu že nemal dostatočný príjem alebo si banka vyžiadala spoludlžníka tak takéto zamietajúce informácie nemajú neaký extrémny vplyv na vyplácanie úveru. v prípade ak máte záujem aby som vám s tým pomohla napíšte mi mail na domuska.grediova@gmail.com

domca104
25. okt 2016

@slivka3 čo sa týka štátneho príspevku pre mladých ak sú manželia a jeden z nich nesplna podmienku veku na štátny príspevok ale druhý splna podmienku veku aj príjmu. tak štátny príspevok bude poberať len jeden z manželov a druhý pristúpi ako ručiteľ do úveru so svojím príjem bez toho či splna podmienku veku alebo nie. ale pozor potom pri vypracovávaní kúpnej zmluvy. napríklad ak je kúpna cena 70.000 eur tak vy nadobúdate nehnuteľnosť za 69.999 eur a manžel za 1 euro.. 🙂 s tým že obaja vlastníte 1/2. môže nastať menší problém v banke ktorá takto upravenú zmluvu nemusí akceptovať a vtedy odporúčam spraviť si zúčené bsm na predmetnú nehnuteľnosť a budete to nadobúdať ako 1/2 a nie 1/1 ako do BSM
v prípade otázok ma kludne kontaktuje na mail domuska.grediova@gmail.com

domca104
25. okt 2016

@aduskatt nevadí možno to niekomu pomôže aj teraz možno má niekto rovnaký.. alebo plus mínus rovnaký.. 🙂

marika1230
26. jan 2017

Dobrý deň,
Potrebovala by som poradiť. Máme spotrebné úvery,ja aj manžel.
Manžel má 8000e, A ja 7000e splátky dokopy cca 235€,
Manžel by chcel svoj úver prefinancovať stým že by zobral 15 000€, aby sa vyplatila aj jeho aj moja pôžička,stým že potrebujeme znížiť splátku
Bol sa informovať V stavebnej sporiteľni,tak mu povedali že prefinancovať sa dá až po roku,ten úver čo ma teraz bral minulý rok V júli..
Rozmyslame nad stavebnou sporiteľňu, lebo tam sa dá úver roztiahnuť na viac rokov, tým pádom sa zníži aj splátka,..
Momentálne som prišla O prácu takže príjem má už len manžel, neviem či by to aj momentálne šlo...
Má stým niekto skúsenosti?
Dá sa prefinancovať úver aj po 7 mesiacoch napr...?
Ak sa nájde niekto kto sa V tom vyzná kľudne mi píšte ip.

nelinka777
8. jún 2017

@marika1230
Aj ti niekto odpísal ?