Preplatí mi poisťovňa na Slovensku sono v Kanade?

trish31
19. jan 2013

Baby ake mate skusenosti s tymto?Mam hrcku asi 5mm velku ako maly hrasok nad klucnou kostou a chcem si to dat ist pozriet k lekaroi len neviem,ci mi to preplatia....Robila som sice v poistovni ale nepamatam si takyto pripad...Dik

matozazzo
19. jan 2013

Iba ak ti lekar vystavi potvrdenie, ze to bolo akutne vysetrenie...

trish31
autor
19. jan 2013

@matozazzo no to by nemal byt problem,dufam

sisaha
19. jan 2013

@trish31 ake mas poistenie? komercne? Ak ano, nemal by to byt problem... ak nie a pokial to nie je uplne akutna vec, tak neviem.

trish31
autor
19. jan 2013

@sisaha nie ja mam cestovne poistenie a mam poistenie liecebnych nakladov v zahranici ale oni to specifikuju ako akutne osetrenie a vylucuju preventivne prehliadky a podobne...cze neviem

maznacik007
19. jan 2013

zavolaj si do svojej poistovne, a uvidis... ale neviem podla mna je akutne vysetrenie a osetrenie nieco ine.... ja by som sa zariadila podla toho kedy sa vratis... ak o nejake dva tri tyzdne tak sa da pockat... a skor by som si telefonicky dohodla na SVK termin sona prsnikov, ak si v kanade nadlhsie tak by si mala mat nejake ich poistenie a riesila by som to cez nich...

sisaha
19. jan 2013

@trish31 tak zavolaj na ich infolinku a nahlas, ze potrebujes vysetrenie, lebo ta to zacalo boliet..

trish31
autor
19. jan 2013

@maznacik007 ja som isla povodne na 3 mesiace,takze este dva tu budem.....Neviem kocky,isli by ste tym vobec k lekarovi?Ked ja som vyplasena zo vsetkeho co sa zdravia tyka preto som chcela nech to pozru
@sisaha

sisaha
19. jan 2013

@trish31 chod urcite...aku mas poistovnu? Urcite im nahlas, ze ta to boli a ze by si to chcela dat vysetrit. Uvidis co ti povedia

trish31
autor
19. jan 2013

@sisaha Union

alka221
19. jan 2013

@trish31 ja ked som bola mimo sr stalo sa mi to iste.. ale ja som pockala dva mesiace a potom som sla na sk..akutne naklady na liecbu asi nebudu zahrnovat aj toto..

sisaha
19. jan 2013

@trish31 ja mam vzdy Union v zahranici a vzdy sme ich najprv pred navstevou kontaktovali...Nikdy nebol problem..

trish31
autor
19. jan 2013

@alka221 to iste akoze tiez si mala hrcku?

@sisaha moj byvaly zamestnavatel to je 😉 len ja som robila na inom oddeleni a ja si toto uz nepamatm ako sa to posudzovalo

alka221
19. jan 2013

@trish31 ano,tiez som si nasla hrcku.. ale za dva dni z toho nikto este neumrel, a takisto to moze byt len nejaka uzlina, hormony atd..

sisaha
19. jan 2013

@trish31 ak to nahlasis ako akutnu bolest a to iste povies lekarovi, da to do spravy.. poistovna to musi akceptovat..platis si predsa komercne poistenie, nie si vonku na europsky zdrav. preukaz..

sisaka
19. jan 2013

@trish31 nebude to len zvacsena lymfaticka uzlina? Uz si tu bola u lekara? Na sono vysetrenie sa bez odporucenia lekara podla mna nedostanes - aspon nie v Alberte, neviem, ako je to v Quebec.

trish31
autor
19. jan 2013

@sisaka ja neviem co to je nad klucnou kostou by zevraj nemala byt.....ale tak jeto pohyblive tak snad nic vazne....nebola som tu este u lekara a tak priatel pojde v pondelok sa spytat k lekaroi ci mozem prist a kolko budeme cvakat uvidime

zuzulica
20. jan 2013

@trish31 čauko, okolo kľúčnej kosti je veľa lymfatických uzlín a tie sa niekedy zduria napr.ak prechladneš, ofúkne ťa, to je tak isto ako keď sa ti zduria na krku. Ja by som nestresovala. Poriadne si vyšetri prsníky, či tam nemáš nejakú hrču a ak nie, tak počkaj čo to spraví, možno za pár dní zmizne. Inak ja mám hrčku na prsníku a aj pod pažou zväčšenú uzlinu, chodím už x rokov preventívne na prsníkové kontroly a nič to neni 🙂

alka221
20. jan 2013

@zuzulica uplne suhlasim, nerobila by som hned paniku..

trish31
autor
20. jan 2013

@zuzulica
@alka221 hej baby,len ja som v tomto strasny stresant.Ona je tam uz asi mesiac,nemeni sa,len je tvrda co sa mne nepaci.A odkedy som to dala do googla baby mamma mia,nespim,ustrasena som,lebo tam mi vsade vybehol lymfom a ze to nemoze byt nad klucnou kostou.Je pravda,ze ma boli pravy prsnik,takze mozno nejake zmeny hormonalne,hrcku v nom nemam,mozno zapal.Moj chlap je casto chory,ja ani raz takze mozno mam od neho nejaky infekt a preto to mam zvacsene.

alka221
20. jan 2013

@trish31 hlavne sa nestresuj..ja som tiez prvy tyzden vobec nespala..des..ale potom ma muz ukludnil, a pockala som na vysetrenie..

trish31
autor
20. jan 2013

@alka221 no,mna uz ukludnoval x krat,nepomaha 😖

zuzulica
20. jan 2013

@trish31 neboj sa, vážne to vyzerá na uzlinku zväčšenú a keď ťa aj ten prsník bolí, tak to môže byť iba nejaký zápal v tele a lymfóm a aj hocijaká iná rakovina má aj iné príznaky, len prosím ťa nečítaj moc, lebo si vyvoláš aj ostatné príznaky. Teploty nemáš, alebo si neschudla v poslednej dobe moc? A kedy vlastne ideš na SK aby si sa mohla dať vyšetriť?

trish31
autor
20. jan 2013

@zuzulica nie neschudla som ani teploty nemam a citim sa celkom OK....Domov pridem az o dva mesiace,najskor.Obcas ma bolia klby,ale to mam uz asi dva roky,vvzdy v zime a na jar...Tak to asi nema suvis....

zuzulica
21. jan 2013

@trish31 nie, tie kĺby to je normálne v tomto období. Ja si myslím, že to počká. Ty tam vôbec nechodíš k lekárovi?

trish31
autor
21. jan 2013

@zuzulica no nie nechodim kedze som tu mesiac 🙂

trish31
autor
23. jan 2013

@alka221
@zuzulica
@sisaka cau baby tak som si volala do poistovne,povedali mi,ze budu komunikovat napriamo s nemocnicou ohladom platby,kedze som im povedala,ze proste nemam 960 dolarov len tak na vysetrenie.Bola som u lekara dnes,na emergency,kedze tak sa dohodli s poistovnou,lekar mi to ohmatal a povedal,ze to nie je nic,je to velkost ryze a nemusim sa bat.Tak sa na neho spolieham a nebudem sa bat 😀

zuzulica
23. jan 2013

@trish31 No vidíš, tak buď v pohode 😉