Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prepoistiť alebo neprepoistiť

danielik79
2. aug 2012

Ahoj chcem sa len spýtať rozmýšlam nad prepoistením v zdravotnéj poisťovni seba a mojéj rodiny .Ked by som zrušila poisťovňu tú čo mám ku koncu mesiaca tak nová po správnosti by malá platiť od dalšieho ...čiže od septembra .Neviem ako je to teraz ale počula som že nová by mi platila až od začiatku roka.Chcem ju hlavne zmeniť kôly plateniu za lieky u dr a stomatologa .

danielik79
autor
2. aug 2012

A hlavne chcem vedieť ktorá je v tejto dobe výhodnejšia.

sisaha
2. aug 2012

@danielik79 špekuluje sa, že bude iba jedna poistovna. Ja osobne som proti tomu, ale na tvojom mieste ak este usetrit mozes, tak ju zmen. 😉

danielik79
autor
2. aug 2012

@sisaha ano o tom viem že sa pokúšajú zlúčiť ale ked dáš u dr za vyšetrenie 40e tak si premyslíš že čo je výhodnejšie .Dr mi dnes sám povedal že keby mala inú poisťovňu tak by tolko neplatila .

tunzal
2. aug 2012

@danielik79 do konca septembra treba podať prihlášku do novej poisťovni kam chceš prejsť a platné to bude od 1.1.2013, ale že ktoré je najlepšie ti neporadím, ja som prepoistila seba aj deti zo všeobecnej do dôvery ale neviem či to bude lepšie , však uvidíme

mummy01
2. aug 2012

@danielik79 teraz nevies ktora bude lepsia...podla tych novych zmien to mas sumafuk.ak teraz zmenis tak novu budes mat od januara 2013

tunzal
2. aug 2012

@danielik79 zdravotnú poisťovňu vieš meniť len raz do roka a to tak ako som písala

danielik79
autor
2. aug 2012

@tunzal ved to že som počula že by bola platná až od budúceho roka...tak preto sa tu pýtam.

mummy01
2. aug 2012

@danielik79 no a ma ten lekar vobec zmluvu s tvojou poistovnou? Ja som nikdy neplatila kvoli poistovni a to som dost s detmi lekarov pochodila.

danielik79
autor
2. aug 2012

@mummy01 že má ale tie ukony mu neprepláca a ostatné preplácajú tak preto rozmýšlam nad zmenou.

sissy27
2. aug 2012

@danielik79 o zmenu zdrav. poisťovne môžeš požiadať vždy do konca septembra, ale zmena je účinná až od 1.januára. Teda do konca roka 2012 by si bola stále poistená v tej pôvodnej.

mummy01
2. aug 2012

@danielik79 tak pokial k tomu lekarovy budes chodit pravidelne tak sa ti zmena oplati...ale teraz aj tak clovek nevie co na nas vlada vymysli a ako to cele dopadne.

danielik79
autor
2. aug 2012

@sissy27 a to akože prídem a vypíšem zmluvu s druhou poisťovňou s tým že sa neodhlasujem z poisťovni pred tým alebo ako.

danielik79
autor
2. aug 2012

@mummy01 ved to že najbližší rok určite ☹

maznacik007
2. aug 2012

len ak chodite k viacerym lekarom tak si over ci zasa u tych sa pri zmenenej poistovni nepriplaca za ine... my mame doveru chodime vela po lekaroch a nic moc niekedy ako u ktoreho dlhe cakacky, precerpane limity ..a tak

sissy27
2. aug 2012

@danielik79 najlepšie pozrieť na stránke tej poisťovne, v ktorej sa chceš poistiť - ja som sa takto prehlasovala zo všeob. zdravotnej do dôvery - len som si na nete vypísala prihlášku, všetko vybavili oni, poštou som dostala dokumenty na podpis, tie som im potom poslala podpísané späť a po novom roku som poslala starý preukaz do všeobecnej (to treba tuším do troch dní alebo tak nejak, to ti napíšu) no a potom treba už len všetkým dr. ku ktorým chodíš a zamestnávateľovi nahlásiť zmenu zdravotnej poisťovne (stačí telefonicky). Ešte odporúčam zo starej poisťovne si vyžiadať vyúčtovanie s potvrdením, že máš u nich vyrovnané všetky záväzky, lebo sú schopní ťa po sto rokoch buzerovať, že dlžíš 2€ 😝

sisaha
2. aug 2012

@sissy27 ja som z dôvery odisla prave kvoli doplatkom napr za CRP..

sissy27
2. aug 2012

@sisaha ja to nejak extra neriešim, nebývame extra chorí(klop-klop-klop), takže to čo malej raz-dva krát do roka spravia crp, sa nepototo ... ale všeobecná ma nasr@la tak, že dovi...

sisaha
2. aug 2012

@sissy27 to nie je iba crp, to su aj doplatky u alergologa, takze ja som zatial tam, kde som zatial nemusela doplatit ani cent. A som fakt spokojna

anastacia242
2. aug 2012

ahojte a viete mi poradit, ked som uz dala prihlasku do dovery a doteraz som vo vseobecnej, da sa to nejak stiahnut zrusit? kedze sama neviem, ci sa to oplatilo menit, ked este som ani nezmenila a uz vymyslaju, ze aj tak ostane iba vseobecna....tak rozmyslam, ze sa zbytocne budem prepoistovat na 1rok...??

danielik79
autor
2. aug 2012

@sisaha
@sissy27
tak tá jeduje vždy od kedy mám deti neni mesiaca kedy sa neinformujem čo mi preplatí 😠

sissy27
2. aug 2012

@sisaha veď ja ti to neberiem, nemusíš sa obhajovať 😉 aj tak ani jedna poisťovňa neprepláca všetko v plnej výške, tí čo majú viac diagnóz, tak by vedeli rozprávať... ja by som toto povinné poistenie zrušila komplet a nech to funguje podľa toho, kto si akú poistku platí... neplatíš poistenie - zaplať si ošetrenie v hotovosti... poniektorí by si rozmysleli, či budú denne zaberať čakárne s vymyslenými chorobami.... (týmto nemyslím naozaj chorých ľudí...)

danielik79
autor
2. aug 2012

a ešte sa chcem spýtať ked si vybavujem teraz predlženú materskú a ked mi ju schvália tak do ktoréj poisťovni ju potom nahlásiť

danielik79
autor
2. aug 2012

@anastacia242 to je ešte otázne ako daléj čo bude.

sisaha
2. aug 2012

@danielik79 zatial do starej

danielik79
autor
2. aug 2012

@sisaha tak píšeš do starej a potom ju prehlásiť

sisaha
2. aug 2012

@danielik79 ak si ju vybavujes teraz, tak ano.

sisaha
2. aug 2012

@sissy27 ja sa neobhajujem, popisujem iba svoje skusenosti.

danielik79
autor
2. aug 2012

@sisaha dakujem 🙂

bubulka722
2. aug 2012

Najskôr si treba zistiť s ktorou poisťovňou nemajú tvoji lekári uzatvorenú zmluvu a potom sa rozhodovať. Podľa mňa čert ako diabol, VZ aj Dôvera patrí Pente a Union nie je nic moc. Ja sa vytešujem kedy konečne skončí tento špinavý kšeft so zdravím a vznikne jediná poisťovňa v rukách štátu.

trish31
3. aug 2012

@danielik79 a kam cches prestupit?To je dolezite.

@bubulka722 spinavy kseft?A to co sa stane potom to nebude spinavy kseft?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli