Prevod peňazí do Českej sporiteľne

14. nov 2023

Maminy mám okamžité platby vo vub a posielala som peniaze do českej banky za fusak, pani má českú sporiteľnu myslite si že jej hned pridu? Ďakujem.

alenah31
14. nov 2023

Okamžité platby sa týkajú bánk s kódmi 1100, 0200 a 0900. Česká spořitelna má kód 0800.

luckajozko21
14. nov 2023

Ceska sporitelna patri do Erste (ktora okamzite platby ma zavedene). Kody bank ktore spominas su iba slovenske banky. Okamzite platby platia vramci celeho sepa priestoru. Podla mna jej prisli hned

alenah31
14. nov 2023

@luckajozko21 mne je jasné, že som uviedla slovenské banky. A nie hneď neprišli - prídu ešte v ten istý deň pokiaľ ich pošle do stej hodiny, ale nie okamžite. Robím tieto prevody dosť často a pokiaľ nie je zadaný príkaz do 15:00 hod druhá strana ich má až nasl. deň. Česká spořitelna má tento oznam aj na svojej stránke.

maranco
14. nov 2023

Českáj sporiteľna nemá okamžité SEPA platby v mene €.
Okamžité SEPA platby v eurech v Česku poskytují už dvě banky Oberbank a J&T Banka.
https://www.penize.cz/osobni-ucty/438109-okamzi...

V Česku má okamžité platby 13 bánk (Air Bank, Česká spořitelna, Creditas, Raiffeisenbank/Equa, Komerční banka, PPF banka, Moneta, ČSOB, FIO, mBank, Oberbank, J&T, Multitude Bank), ale v mene CZK a funguje to len medzi nimi. Ak chceš okamžite poslať CZK do Česka vieš použiť slovenskú FIO banku tá má prístup aj do českého bankového systému okamžitých platieb.

bluemoon24
14. nov 2023

Myslim si ze ne. Beru to ze sve vlastni zkusenosti, kdyz posilam platbu mezi tatrabankou a fio bankou (ceskou). Obe maji okamzite platby a prevod trva 1-2dny v zavisloti na tom, kdy to posles.

maranco
14. nov 2023

@bluemoon24 treba rozlišovať okamžité SEPA platby tie sú v mene € a fungujú v 29 krajinách v Česku to podporuje Oberbank a J&T Banka.
A okamžité platby v mene CZK to podporujú domáce české banky + slovenská FIO.

Ak posielaš okamžite € do Česka a banka nie je Oberbank a J&T Banka tak okamžite neprídu.

bluemoon24
14. nov 2023

@maranco jo, urcite to je, jak rikas. Ja posilam € z tatry na € ucet v ceske Fio bance, tak jsem tim jen autorce chtela rict, ze ta platba pravdepodobne okamzita nebude 🙂

mufka1
14. nov 2023

Ahoj ja som posielala kamarátke za niečo eura a prišli jej až o 4 dní a svokor posielala tiež do CZ tež to trvalo
5 dní. Ale vieš o tom ze mas velke poplatky za prevod ? Ja som to už aj prestala takto posielať. RFB do CZ ma poplatok 17e a TB 22 e taka bola tarifa na jar za prevod.

maranco
14. nov 2023

@mufka1 lebo si to posielala chybne ako zahraničnú platbu, to sa používa ak chceš poslať mimo EÚ.
Treba posielať ako SEPA platbu, europlatbu v mene €, vtedy to máš bez poplatkov a na druhý deň.

maranco
14. nov 2023

@mufka1 https://www.tatrabanka.sk/sk/o-banke/dolezite-d...
SEPA platba a SEPA okamžitá platba v mene EUR v rámci krajín EÚ v EHP
Platba v mene EUR na IBAN príjemcu uvedený bankou v rámci krajín EÚ a EHP.
Spracovanie platobného príkazu 0,20 EUR

Aktuálny zoznam krajín EÚ a EHP.
... Česká republika ...