Prevod peňazí na účet

natalia2003
10. okt 2022

Zo zahraničného účtu som dala poslať na môj SK účet peniaze a omylom som zadala o dve nuly menej a odoslala som platbu ale cisla účtu sú správne zadané len tie dve nuly. Teraz dúfam že sa platba vráti naspäť na Norsky účet ako nevybavená máte niekto skúsenosť o prevodoch omylom?🙈

ckocka
10. okt 2022

To si ale musela zadávať číslo účtu v medzinárodnom formáte ako IBAN, ak by ti tam dve číslice chýbali tak ťa to predsa nepustí.

natalia2003
autor
10. okt 2022

@ckocka no šlo to cez kamošov účet a ten povedal že to zaplatil možno si nevšimol že mu platba neprešla ďalej teda dúfam podľa toho čo hovoríš. Lebo ja z môjho účtu musím poslať jemu na norsky a on potom z jeho mne na Slovensko je to komplikované keď ja nemôžem priamo ešte posielať

natalia2003
autor
10. okt 2022

@natalia2003 ja iba viem toľko že som mu napísala zle číslo môjho účtu a že to už odoslal tak sa bojím čo sa stalo s peniazmi

ckocka
10. okt 2022

@natalia2003 Takto sa z toho ťažko vymotáme, ale: ak si mu ty poslala číslo účtu kde chýbali dve nuly a on ho zapisoval ako IBAN tak to znamená že musel dve nuly pridať pred vlastné číslo číslo tvojho účtu. IBAN má 16 pozícií, najprv sú písmená označujúce štát, potom kód banky, nuly - tolko kolko je potrebné na doplnenie tých 16 pozícií a potom vlastné číslo účtu. No a ak to teda zapísal tak ako hovorím tak by sa mu platba mala vrátiť rovnako ako keď posielaš vnútroštátny prevod a napíšeš zle číslo účtu. Ale pre istotu by som zavolala na infolinku jeho banky, samozrejme musí mať pred sebou údaje toho prevodu, ak sa teda vobec nejaký uskutočnil.

ckocka
10. okt 2022

@natalia2003 Oprava, IBAN má 24 pozícií, nie 16. Ale ostatné platí tak ako som napísala.

natalia2003
autor
10. okt 2022

@ckocka no ďakujem tiež si myslím že mu vypísalo zlý počet 0 tak ich iba dopísal zajtra sa na to pozrie písal. A možno nebude musieť a prídu mi na účet to bude zážitok 🙉 🙊

maranco
10. okt 2022

Nórske účty majú 15 znakov 2 písmená NO + 13 číslic, slovenské IBAN má 24 znakov SK + 22 číslic.
Ak chýbali 2 číslice tak už banková aplikácia mala upozorniť, lebo vtedy nesedia kontrolné číslice. A keď napriek tomu "odišla" platba tak sa cca na druhý deň vráti späť.
https://www.iban.sk/structure

maranco
10. okt 2022

Tu si skús zadať svoje číslo účtu bez tých dvoch núl.
https://www.iban.sk/iban-checker

vroni
11. okt 2022

Nemám síce nórsku banku, ale žiadna z tých, ktoré mam, mi neprijme chybný iban. Takže alebo iban chybny nebol alebo kamoš neposlal.

bambi2121
12. okt 2022

To je blud,ja som zila v irsku 12 rokov a ak zadas zle cislo uctu,peniaze ti neodosle, stale musi sediet ucet a meno majitela uctu,aspon u nas to tak v AIB banke bolo....