Prevody medzi bankami

edithp
14. máj 2021

dobrý den, chcela by som sa opýtať, že koľko trvá prevod medzi vub a csob.
Včera mi vraj o 12tej poslal ex naspäť peniaze z uctu vub na účet v ČSOB, stále mi to neprišlo. Nemalo by to byt na účte do 24 hod? ďakujem za kazdu odpoveď.

nairia
14. máj 2021

oficialne ano, ale otazka je, ako funguje v banke spracuvanie prijatych prostriedkov, mali by ti peniaze urcite prist dnes, pockaj este do nejakej 2-3, zvycajne vtedy prichadzaju platby v ramci bank. aspon ja som to tak si odsledovala, aj ked nie som klientom ani vub ani csob

edithp
autor
14. máj 2021

@nairia výplata zo slsp mi chodí vždy do 10hod v csob. preto som z toho trochu rozcarovana, a výplatu posielajú okolo 17tej večer.

11miska07
14. máj 2021

@edithp o 12,00 bol on v banke, ktovie, kedy to banka spracovala a zalezi, kedy pripisuje CSOB, v priebehu dna by to ale malo byt

nairia
14. máj 2021

@edithp hm, zaujimave, no pockala by som este do tej 2-3 fakt. ak by to neprislo, nech posle detail obratu, to v pripade, ze chces mat istotu, ze to poslal.

edithp
autor
14. máj 2021

@nairia áno, tiež ma napadlo to, že vypytam ten obrat, skúsim ale teda ešte poslať do tej tretej. ďakujem

edithp
autor
14. máj 2021

@11miska07 posielal to cez IB vraj

basska_b
14. máj 2021

@edithp VÚB je v tomto dosť spomalena. IT služby majú cez Taliansko a tým pádom keď tam niečo do 12:00 nepríde, tak sa k čakaniu pridáva ďalší deň. Čiže príde ti to v pondelok, bohužiaľ...

edithp
autor
14. máj 2021

@basska_b Ježiš, to vážne? 🤨 no super teda.. to som nevedela

felicita027
14. máj 2021

Platby medzi bankami uskutočnené po 10/11 (nie som si istá aký presne čas mi hovorili v banke ale jeden z tých dvoch) sa posielajú až druhý deň. Takže ak to poslal včera o 12 tak sa to berie tak ako keby to poslal niekedy dnes. Samozrejme niečo úplne iné je keby mal rovnakú banku vtedy peniaze prídu do pár minút zvyčajne.

petamich
14. máj 2021

baby niekedy dokazete take koniny vymysliet a poradit, bez urazky 🙂 v zmysle SEPA standardov musi byt medzibankova platba spracovana a pripisana na ucet prijemcu nasledujuci pracovny den, vynimkou su vikendy/sviatky a platby zadane po bankovej uzavierke (cca. 21-22:00), ak zadaval platbu 12:00 cez IB vcera = platba prebieha online, tak dnes by mala byt pripisana na ucet banky prijemcu - platby si pripisovane v niekolkych nazvime to davkach (napr. rano a po 13:00, toto na kazda banka inak), cize nech ti posle potvrdenie o platbe ak tvrdi, ze to vcera poslal, ak by to poslal o 12:00 ako tvrdi, dnes by si to mala mat, ak nebudu pripisane ani po 14:00, tak to podla mna skor neposlal 🙂

P.S. nie VUB platby nechodia cez Taliansko 🙂 len su pripisovane v inych casoch alebo napr. 1x za den a teda nemozu si len tak pridat jeden den, to by nesplnali SEPA standardy

felicita027
14. máj 2021

@petamich tak ja viem len to z vlastnej skúsenosti a z toho, čo mi povedali v banke 🙂 mne aj keď kamoška alebo hocikto pošle potvrdenie z inej banky, že robil platbu hoc aj o pol 12 tak nikdy mi peniaze neprídu 2.deň ale až ten ďalší 🙈

petamich
14. máj 2021

@felicita027 nemozem rozporovat co ti povedali, nebola som pri tom ale podla mna to tak nie je (pracovala som v troch bankach a teraz pracujem v IT firme, cez ktoru som bola na projektoch v dalsich troch), banka pracuje s aktualnym dnom do 22:00 cca. a vsetky platby zadane do tohto casu su odoslane s aktualnym datumom (plati samozrejme mimo pobociek, ktore maju svoje otvaracie hodiny a platby typuju do systemu a nemusia to robit online), tuzemska medzibankova platba zadana dnes (s aktualnym datumom), je standardne v zmysle SEPA pripisana na ucet prijemcu nasledujuci pracovny den, v pripade, ze sa platba zada po uzavierke t.j. uz so zajtrajsim datumom ta je opat pripisana nasledujuci den ale to uz je napr. platba zadana vo stvrtok po 22:00 odide akoby v piatok a pripisana je tym padom az v pondelok - mne osobne sa napr. este nikdy nestala situacia, ktoru popisujes, ze by mi peniaze prisli nie na druhy den 🙂 ale vravim, hadat sa nejdem, toto je len moja skusenost a prax

patka06
14. máj 2021

mám VUB a každá zadaná platba prišla maximálne do 24 hodín v pracovné dni
Zvyčajne je 12 hodín od zadania na účte prijímateľa, vôbec nemám pocit, že by boli v tomto smere pomalý

3009
14. máj 2021

@edithp je to tak ako píše @petamich. Všetko sa deje automatizovane, takže nikto si nikde peniaze nemôže len tak nechať a pripisovať kedy sa mu zachce.

patka06
14. máj 2021

@felicita027 vo VUB keď zadáš platbu do 10. tak je pripísaná prijímateľovi v inej banke ešte v ten deň
Neviem v akej banke si sa pýtala, ale už dávno to tak nie je že by platba trvala viac ako 24 hodín / počas pracovných dní/
Samozrejme pri zadávaní platby IB musí byť dátum splatnosti aktuálny deň - nie o deň neskôr

basska_b
14. máj 2021

@petamich Tak neviem, toto mi hovoril kamarát, ktorý je ich klient. Ale je pravda, že mi to hovoril dávnejšie. Tak nech dá @edithp vedieť, či jej to podľa SEPA štandardov prišlo dnes...

edithp
autor
15. máj 2021

@basska_b vôbec mi to neprišlo včera, uvidím čo bude v pondelok.. snáď to príde, ak nie budem si pýtať doklad.

edithp
autor
15. máj 2021

každopádne vam za všetko ďakujem

patka06
15. máj 2021

@edithp držím palce, aby si sa k svojím peniazom dostala 👍

galka1709
9. máj 2023

Prosím vás keď mi posielala s ČSOB na VÚB koľko trvá prevod internetbanking mi to posielala dakujem

patka06
9. máj 2023

@galka1709 Maximálne 24 hodín, počas pracovných dní. Zvyčajne je to ale oveľa skôr