Priateľ sa bojí, ako to bude s financiami po pôrode

niks23
10. dec 2013

Ahojte, s priateľom sme spolu skoro 4 roky a ja by som si už najradšej založila rodinu. Proste túžim po bábätku najviac na svete ale problém je v tom že priateľ sa bojí ako to bude s financiami. Viem že bábo je záväzok, že to nieje len tak, ale som pripravená asi viac už pripravená nikdy nebudem 🙂. Len proste je tam ten zádrhel ako to bude s financiami. Ako ste to riešili alebo ste to vôbec riešili so svojimi polovičkami??? 🙂 už neviem ako mu povedať alebo ho presvedčiť že to proste nie je také hrozné že by sme si ten malý uzlík šťastia jednoducho nemohli dovoliť. Je strašne šporovlivý čo je na jednej strane super ale niekedy je to až moc. Zase nehovorím že je taký že mi nedá, keď potrebujem ísť ku kaderníčke alebo si niečo kúpiť tak mi dá. Dal by mi aj modré z neba len tohto sa nejak obáva či by sme to po finančnej stránke zvládli. A ja už tak nenormálne bábätko chcem, no cez mrtvoly isto nepôjdem, ale chodím sem každý deň a pozerám ako sa darí Vám a Vašim bábätkám a tiež by som sa chcela tešiť 🙂 .... Samozrejme ja som ešte taký bojko čo sa ihiel týka a bolesti ale zvládli to iné zvládnem aj ja 🙂 či? 🙂

zuzkat1
10. dec 2013

@sonagolisova jaj a este tie zavaraniny a dzemy mam vacsinou domace.

mima4
10. dec 2013

@niks23

ked som si citala tvoje nazory "chcem mat dieta, lebo kamosky su tehotne a maju babatka" alebo "prastarka chce sa dozit pravnucika"...tak z nich mam pocit, ze mas este detske uvazovanie.. lebo tak uvazuju nezrele dievčatá.
Co sa tyka tvojej skoly, chces robit karieru? Niekam to dotiahnut? Lebo ak nie, vysoka skola ti je zbytocna na kancelarske prace 😉 tam staci stredna..

sonagolisova
10. dec 2013

@zuzkat1 to je super....mna zavarat nebavi 🙂..ale to je jedno...svojim prispevkom som chcela zakladatelke len poukazat na fakt, ze deti nieco skutocne stoja 🙂 a osobne sa mi nepaci postoj ist do toho nepremyslene..a myslim, si , ze je lepsie mat dokoncenu skolu v klude ako s placucim babom po boku a ucit sa na skusky po prebdenej noci 🙂

felixa
10. dec 2013

@niks23

Podla mna sa uplne zbytocne zenies do “reality” zivota. Mas iba 23, ziadne biologicke hodiny ti netikaju (teda, ak si zdrava a zrejme si). Nemas dokoncenu skolu, priatel tiez zvazuje nejake rocne studium na policii - si pisala, a vtedy malo zarobi, nemate vlastne byvanie, platite cudzim ludom podnajom. Do buducnosti neuvazujete s hypotekou?

S dietatom by ste boli odkazani na svojich rodicov. A tvoj priatel dokonca este dieta ani nechce. Lahko sa ti moze stat, ze ked budes tehotna alebo sa dieta narodi, nemusi tvoj priatel situaciu zvladnut a odide od teba. Netvrdim, ze sa tak stane, ale nikdy nevies, co spravi tehotenstvo s nepripravenym chlapom. Kazdu chvilu tu vypisuje nejaka slobodna mamicka s babatkomom, ze ju priatel opustil. A ucit sa s malym babom tiez nie je ziadna vyhra. Ano, mnohe tak studuju, ale za prve co, a za druhe, mnohe horko.tazko preliezaju z rocnika do rocnika s odretymi usami, lebo s malymi detmi je to ovela tazsie a narocnejsie, aj ked to pred druhymi nechcu priznat. Mam zname, ktore tak studuju, ale deti velakrat nevidia aj cele mesiace, co ich maju u rodicov. A aj zname, co nakoniec skolu nechali.

A este, idealizujes si situaciu, ze starka uvidi svoje pravnuca. Ak ma take zdravotne problemy ako pises, tak bude riesit uplne ine veci, ako male deti. Ty ako tehotna, ak ona bude podstupovat chemoterapiu alebo pod.pri danej chorobe, ani s nou nebudes moct byt, a este sa budes pre nu trapit, a to tomu malemu moze uskodit.

Realny pohlad na tvoju situaciu je taky, ze nie ste s priatelom este vobec pripraveni na dieta. Zijete vlastne len z konkretnej vyplaty. Ak pridete o prijem, napr. choroba alebo cokolvek, nemate vlastne vobec nic. Na strane aktiv mate len svoj vek a tym padom este silu a svojich rodicov. Silu mozete velmi rychlo stratit neumernym prepinanim sa, a rodicov je dobre mat ako poistku, nie riesenie. Mnohi manzelia, ktori maju deti sa nechystaju, ked im deti vyrastu, starat sa im o ich pripadne deti. Planuju si, ze sa konecene budu venovat sebe a svojim zalubam, s pripadnymi vnucencami sa budu obcas navstevovat. Svoje vlastne deti vedu k tomu, ze najprv sa musia postarat o seba a potom zakladat rodinu.

zuzkat1
11. dec 2013

@sonagolisova ja som necitala celu diskusiu.. takze Som si myslela ze jediny problem su tie financne otazky. Hej viem co si tym chcela povedat,len ma to s tym jedlom zaujalo,lebo to vyznelo ze deti jedia ine nez vy.
Inak zavara svokor🙂 ja len tie dzemy.

blue_eyes
11. dec 2013

Ak by sme kazda jedna rozmyslali nad tym ci to zvladneme financne, tak by ziadna z nas deti nemala...proste to prislo..a musime sa starat..niekedy je to napr. s peniazmi ok..inokedy dost tazke...takym situaciam sa nevyhnes...🙂))

ejmi25
11. dec 2013

ze 400 e na stravu my mame 280 na mesiac..

kofoluska
5. jan 2014

Ja ti teda neviem, narychlo som si to tu precitala a mam pocit, ze tvoj priatel ma viac rozumu ako ty. Nemas dokoncenu skolu, nemate vlastne byvanie (podnajom nie je vlastne byvanie, nehnevaj sa), kopec veci vam financuju rodicia, ktori tu nebudu donekonecna (aj im sa moze stat to, co tvojej starkej - neprajem ti to, ale bohuzial realita je obcas kruta).
Tvoj priatel este nechce dieta, pretoze chce najskor zmenit pracu, aby vam ako rodine mohol zabezpecit slusny zivot a hlavne - aby mal viac casu na teba aj na vase dieta. Ja to vidim na mojom manzelovi. Ak tu ma sefovcov z Zurichu, chodi domov neskoro. Je smutny z toho, ze si maleho neuzije, ze sa s nim nemoze hrat, ze ho nemoze vecer uspat a ulozit do postielky. O toto vsetko by tvoj priatel prichadzal tiez, pretoze by makal od svitu do mrku, aby ste mali z coho zit. Neuzil by si vase dieta a nemal by cas vytvorit si s nim nijaky vztah.
A ty? Pracujes v kancli, takze predpokladam, ze by si sa mala kam po rodicovskej vratit. Ale naco studujes vysoku skolu, ked este pred jej dokoncenim xces rodit? Predpokladam, ze povodne plany boli, aby si aj ty mala lepsiu pracu. Aby ste mali obaja dobry plat, aby ste si mohli kupit vlastny byt alebo postavit dom a mali z coho splacat hypoteku. Aby malemu nic nechybalo, aby ste mu mohli dopriat vsetko.
Nie len vybavicka stoji peniaze. Nepozeraj sa len na to, ze po surodencoch mas plnu povalu veci. Peniaze stoja aj plienky, UM ak nebudes moct kojit, jedlo pre male, pretoze prikrmy mu nebudes davat z toho, co jes ty sama. Bude rast a budes mu musiet kupovat nove veci - minimalne obuv, pretoze zo zdravotneho hladiska nosit obnosenu obuv je to najhorsie co mozes spravit (ak si odmyslim kupovanie topanok u cinana). Raz aj ono pojde do skoly a ty mu budes xciet dopriat to najlepsie, co sa bude dat. Aj ono mozno bude xciet ist na vysoku skolu. Tebe tu tvoju platia rodicia. Aj ty mu mozno budes platit skolu - a z coho, ak na to nebudete mat?
Suma sumarum - mas cas. Argumentovat tym, ze starej mame nasli nador - to je uroven 16rocnej pubertiacky, nie 23rocnej dospelej zeny. Bude fajn, ak sa pravnucata dozije, ale stavat to len na tomto naozaj nemozes. Najskor si porieste zakladne veci, pockajte, kym priatelovi skonci vycvik a ci mu vobec to zamestnanie vyjde, lebo sama pises, ze to este nie je iste. Ty si dokonci skolu, najdi si adekvatne zamestnanie, vydrz v nom aspon rok, kupte vlastny byt a potom otvorte znova debatu o dietati.

blue_eyes
5. jan 2014

@ejmi25 ja este menej, a pohoda...🙂 nemam pocit ze by mi nieco chybalo 🙂 proste sa nakupuje rozumne...🙂 a kvalitne potraviny...staci si posediet nad letakmi a kruzkovat a obehnut a je to 🙂) a chodime aj na vylety, na stadion..atd atd....

blue_eyes
5. jan 2014

@kofoluska ja som skolu robila na materskej...a pohoda...dalo sa 🙂

yanuska1989
16. jan 2014

@seemani súhlasím ,niektorí ľudia sa vyhovárajú,že dieťa nie teraz LEBO,a veď potom atď ja keď budem tehu tak viem ,že to v poho zvládneme 😉 Myslím si ,že dieťa je ten naj dar ..!! Radšej mať dieťa skôr ako nikdy 😉

niks23
autor
3. feb 2014

Tak idem takto verejne s tým von nehrnul sa do toho preto že mal bokovku a tak som mu pobalila veci a nech si teda ide bývať k nej..... Spoznal sa s ňou cez pokec, videl ju 4-krát a ona si zobrala pôžičku len preto aby si mohla zobrať podnájom a nasťahovať si ho k sebe. Dostávam sa z toho ťažko ale taký ten život asi je :(

Takže ďakujem kočky za každý váš názor

mima4
3. feb 2014

@niks23
gratulujem!
je super, ze necakas s frajerom dieta. Len ty by si na to doplatila.

sono2
3. feb 2014

@niks23 tak to je v pohode. Naše mamy neboli na tom lepšie. Len aby si ho fakt neuhnala. Potom to bude zlé

niks23
autor
3. feb 2014

@mima4 No našťastie som tehotná nebola ale dve čiarky tam boli ale zrejme len duch tak som ďakovala snáď každému svätému v tú chvíľu 🙂 .... Nechápem ako to mohol urobiť ale tak stáva sa to častejšie asi ako by som očakávala.

mima4
3. feb 2014

@niks23
pozri sa na to z ineho pohladu...toho pozitivneho, mas to za sebou 😉 a je to lepsie takto, ako keby si za neho bola vydata a mala s nim dieta 🙂

niks23
autor
3. feb 2014

@mima4 No jasne je to lepšie, len tie urážky a nadávky na moju osobu a ja som nič neurobila to on ma podvádzal boli dosť ťažké aaaaale potreboval si asi niečo vykomenzovať 🙂

janagavalcova
3. feb 2014

Ja s mojím teraz už manželom sme dieťa neplánovali, zo začiatku sme bývali u mojej maminy,ale chceli sme sa osamostatniť,tak sme išli do podnájmu. A teraz?? Máme druhé dieťa, bývame v podnájme a popri tom si budeme na jar stavať domček ( pozemok sme si kúpili, a už máme aj tehlu kúpenú 🙂 ) a to všetko za svoje, vlastne manželove zarobené peniaze,kedže ja som na materskej už piaty rok tak moc neprispejem. Manžel je živnostník a každý mesiac máme iný príjem,raz menej,inokedy viac. Ale chcela som tým povedať,že sme vôbec neuvažovali o tom či si budeme môcť "dovoliť dieťa". je to dar a tak ich aj berieme aj keď nechodia vyobliekané v značkovom od hlavy až po päty...

niks23
autor
3. feb 2014

@janagavalcova To je super len už to nemám s kým plánovať 🙂 aaaale je super že si idete stavať domček 🙂

janagavalcova
5. feb 2014

To my je ľúto a veľmi pekne ďakujem,pekný dník prajem.