Rodina s 3 deťmi - ako to vzládate finančne?

zuzada29
9. mar 2019

Mamičky potrebujem podporu. Máme 4 ročnú dcéru a 4 mesačného syna a čakáme ďalšie bábätko. No mám obavu ako to finančne zvládneme. Aky príjem má vasa 5 členna rodina, resp ako to zvládate?

deti95060810
9. mar 2019

máme 4 deti....zvládame to super...

beky1813
9. mar 2019

Dolezity je aj výdaj financií, nielen prijem

ukulela
9. mar 2019

su rodiny ktore maju 3 aj viac deti a zarabaju pod/priemer a v pohode idu. dolezite su nutne vydaje (kde moze niekedy problem sposobit napr specialna dieta/choroba/...) a tiez su dolezite naroky, ak chces, aby vsetky deti lyzovali a v lete im dopriat more, tak treba mat nadstandardny prijem. ono kym su deti take male, tak nejake speci naklady to nie su. oblecko sa da podedit/kupit lacnejsie, strava sa tiez da dobre financne manazovat. vydavky prichadzaju s detskymi zaujmami, skolou, sportom, ... tam zalezi naozaj na tych spominanych narokoch.

suve99
9. mar 2019

Ahoj, niekto vyžije s 5 deťmi síce skromne, ale s láskou, niekomu ani s 1 dieťaťom s miliardami nič nevyjde, nestačí... Vyjdete, uskromníte sa..dá sa..viem o čom vravím. Ja mám už deti vo veku skoro 19, 17 a 15 rokov..nemáme nadpriemer, ale máme seba, lásku a porozumenie...to je viac než kabela od neviem akého úbohého návrhára, či ?? Či vycapiť foto na net z Floridy je viac, ako mať šťastnú spokojnú rodinu ? Aj keď žijúcu skromnejšie ???

zuzada29
autor
9. mar 2019

@suve99 nemyslím si že treba dovolenky a podobné veci, aj pri jednom dieťati sme sa snažili šetriť. Ja mám jednu zimnú vetrovku. Nás príjem bude okolo 1000 euro pri troch deťoch, úvery nemáme žiadne, no aj tak asi budeme musieť počítať čo kde dáme.

solinkarka
9. mar 2019

@zuzada29 1000e aj s tvojim rodicakom a pridavkami?

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaka
9. mar 2019

@suve99 prosím ta, ktorým miliardárom peniaze nestačia na to, aby uživili jedno dieťa? 🙄
Niekedy je celkom zaujímavé napísať 2 extrémy, ale oba musia byt aspoň trošku reálne...
@zuzada29 - takéto otázky si treba klásť pred tým, než sa človek pusti do “plodenia” dalších deti.
Samozrejme, že vyžijete, v ideálnom pripade zvýšite príjem, v tom horšom prípade budete musieť znížiť životnú úroveň, matematika je to jednoduchá... teraz je už neskoro nad tým filozovat, keď je dieťa na ceste.

alchemilkazltozelena
9. mar 2019

@sisaka moje slova 👏👏👏

zuzka38
9. mar 2019

@zuzada29 mam 3 deti, poniektori maju aj viac a zvladaju.. nezalezi na tom aky mame prijem my, ale presne ako ti napisali vyssie aj aky je vydaj.. drzim palce

ivca88
9. mar 2019

Ked je dalsie dieta na ceste, darmo sa nad tým pozastavujes.
Jedine, ze by si to chcela zmenit, avsak tam si treba uvedomit, či ti ta prípadná dovolenka z nasetrenych penazi stoji.
Prijem 1000€ nie je vobec tak zly.
Casom.ked budu deti na skole uz budes hádam aj ty v robote, tak neviem čo zeny riesia.
Vybavu pre dieta isto mas, kedze mate malicke babatko.
Netrap sa mami. Dobre bude. Nie si prva ani posledna. Bude to obcas psycho, ale je to tvoje dieta tak ako aj prve dve.
Nase starke a prastarke naozaj zivorili. Makali na poliach a aj tak uzivili 5-8 deti. Nezili v luxuse, ale isto sa to zvladnut dá.
Chapem ze doba je taka ze kazdy chce viac. Kazdy sa ukazuje ako sa.ma dobre, ale to nie su skutocne hodnoty.
Ak mas jednu zimnu vetrovku, tak v bazari isto nájdeš pekne a schopne a lacne. Ja som predavala kabaty zo 70€ na 9€. Symbolicky. Takze ozaj sa da vsetko poriesit

zuzada29
autor
9. mar 2019

@hettinka ja prácu mám a keď budem pracovať tak to zvládneme v pohode, ale keď budem dostávať len rodicak tak to bude ťažké.

zuzada29
autor
9. mar 2019

@ivca88 ďakujem za milé slová. My sme tri deti plánovali len to tretie prišlo trošku skôr. A prácu mám, takže keď pôjdu všetky deti do škôlky, tak už bude dobre.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janette321
10. mar 2019

@zuzada29 mam jednu zimnu vetrovku - aj ja mam jednu zimnu vetrovku . Naco by mi boli 3 . Ak neratam druhu storocnu na dvor a na zahradu . To hadam nepatri do chudoby . Vydaje nemate ziadne - len zakladne . Z tisicky sa da kludne pekne vyzit podla mna . Pokial sa z toho nemina denne na krabicku cigariet a nejake tie piva .... 😊

zuzada29
autor
10. mar 2019

@janette321 sme nefajčiari a manžel si dá pivo len občas. Tak dúfam že sa nám to bude dariť.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majinka273
10. mar 2019

@zuzada29 mame 3 deti - 9, 6, 4. Tiez sme chceli 🙂 a tiez tretie neskor 🙂 ked som cakala tretie, manzela necakane vyhodili z prace. S odstupnym, ale bol to pre nas nie dobry scenar. Pracu nasiel po polroku, akurat, ked sa posledna dcerka narodila. Kazdy vie, ze ked clovek zacina v praci, vyplaty nie su bohvieco. Dokonca som mala narok len rodicak, kedze po druhej dcerke mi v praci koncila zmluva a nepredlzili mi ju, materska davka nebola. Vydrzali sme takto cca rok. Potom som sla aj ja do prace, mala do jasli, starsi uz boli skole, skolke. Nebolo to jednoduche, ale zvladli sme to, teraz tiez nie je na dovolenku pri mori .. ale maju vsetko, co potrebuju, na co nie je, vysvetlime, urobime nahradny plan. Vianoce sa snazime urobit vzdy krasne, narodeniny kazdeho oslavit. Chodime do divadla, kino nie ( to mi pride drahe, aby sme 5ti dali vyse 30 eur za listky, nepocitam ine...), Na vylet, ak sa da. Museli sme vymeniť auto za take, kde vojdu 3 sedacky... Nie je nove, ale mame 🙂 priemerne s manzelom dokopy mame cca 1200-1300 eur, plus stravenky. Platime hypoteku a mensi uver. Vsetko sa da, mame to, na co mame 🙂 ked bude na viac, budeme mat viac 🙂 viem, ze cim budu starsi, bude viac vydavkov, ale verim, ze aj tak bude vsetko ok 🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliet86
10. mar 2019

da sa to. veci z domacnosti co vam netreba za malo predaj. stravu si planuj. vyuzivaj zemiaky kyslu kapustu vyvary z masa privarky zo strukovin ryzu domace kolace rob domace jogurty. nakupuj priamo v sadoch a u farmarov maso a ovocie a zeleninu. to zvladnete. prinajhorsom pomoze rodina. to date

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mijo53
10. mar 2019

ach , na svete je veľa peňazí, len sú nesprávne rozdelené

suve99
10. mar 2019

@zuzada29
@sisaka
@tanapeta
@fidka79
baby, kľud...žiadatelke o radu, som len povedala SVOJ názor... nič viac
Čo sa týka kačacích pier, silikónových ksichtov, kabeliek za desaťtisice... návrhárov a ,..... nič, radšej som už ticho...len debil by sa hadal s blbcom

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mrkvicka060
10. mar 2019

@tanapeta "kabela od uboheho navrhara", v tejto jednej jej vete je tolko zavisti... tak neviem, co sa cudujes. Ten "ubohy navrhar" asi tiez na sebe musel makat, aby jeho "kabely" mali take meno a taku cenu, ake maju... Ale neviem, kde sa vzal predsudok, bud mas prachy alebo si stastny.

ave17
10. mar 2019

S financiami to date len tak tak, ale dáte, viac na nervy by som bola z toho, že som tehotná a mam stvormesacne dieťa, toto by som nedala...

0izidora0
10. mar 2019

My sme traja a máme príjem nad 1000 .Žijeme si normálne ,ak chceme
dovolenku, treba šetriť.Pri 5 clennej rodine to už o uskromnovani bude. Zvládnete to ,nebudete prví ani poslední.