Pripoistenie práceneschopnosti

viktoria3333
24. máj 2018

Dobrý deň, poradil by mi niekto, čo sa vlastne vzťahuje na to, aby mi bolo vyplacane plnenie na pripoistenie pn v Aegone?

simusska
24. máj 2018

Mne vyplatili pripoistenie PN počas celého tehu v plnej výške.

simusska
24. máj 2018

Bola som PN kvôli riziku potratu.

viktoria3333
autor
24. máj 2018

@simusska ahoj, ale to si bola prvykrat na pn s tou diagnozou však? ale ja uz som jedno rizikove tehu mala pred uzavretim poistenia tak na to sa mi to nevztahuje, teraz mi dala lekarka diagnozu na chrbticu ale ani na to sa mi to vraj nevztahuje.

simusska
24. máj 2018

@viktoria3333 uzavrela som poistenie v roku 2014. V roku 2015 som bola PN lebo som mala rizikové tehu. O bábo som však v piatom mesiaci prišla. Bola som PN ešte aj mesiac dlhšie kým som sa dala dohromady. Spolu 2 mesiace. Všetko pekne vyplatili. O 5 mesiacov som otehotnela znova a aby sa scenár neopakoval tak som bola PN úplne od začiatku. Znova všetko pekne vyplatili. Dokonca som si tam každý mesiac posielala žiadosť o vyplatenie a vždy mi vyplatili alikvotnu časť.

janai1
17. júl 2018

Dobrý deň, hlavne treba vedieť či to pripoistenie v zmluve máte a či nemáte nejaké výluky na zdravotný stav.

Ak máte svojho finančného sprostredkovateľa, stačí mu napísať a poslať kópiu správy od lekára a on za vás všetko vyrieši.
Ak nemáte svojho finančného sprostredkovateľa, treba si zavolať do Aegonu.

V princípe platí, že poisťovňa vypláca od 29. dňa trvania PN.

viktoria3333
autor
23. sep 2018

@simusska ahoj a co vsetko od teba ziadali, ja som v stadiu ze som im dolozila lekarske spravy a poslali mi papier kde mi ma moj lekar vyplnit diagnozu a ci som sa v minulosti na nu liecila, momentalne cakam kym mi to lekar vyplni

simusska
24. sep 2018

@viktoria3333 ja som žiadne tlačivo nedostala. Za mňa robil všetko nás finančný poradca. Ja som mu len dávala lekárske správy a potvrdenia o on

viktoria3333
autor
24. sep 2018

@simusska a neziadali od teba zdravotnu dokumentaciu este pred tym ako si bola tehotna, mne financny poradca hovoril ze si mozu este vyziadat zdravotnu dokumentaciu ci som uz v minulosti nemala rizikoveho tehotenstvo, dlho trvalo kym si to vsetko povybavovala? Chceli stale nieco dokladat? Ja to uz riesim dva mesiace a stale nieco chcu dokladat.

simusska
25. sep 2018

@viktoria3333 nič viac nežiadali. Iba všetky lekárske správy od začiatku trvania PN. Nič z minulosti si nezistovali. Vždy mi lekár dal kópiu lekárskej správy s podpisom a ja som im to poslala cez nášho poradcu.

simusska
27. sep 2018

@viktoria3333 inak my sme už riešili zopár poistných udalostí cez Aegon a ani raz sme nedávali vypisovať tlačivá. Nás poradca nám vravel , že už to nie je po novom potrebné. Jeden lekár chcel, tak sme mu vysvetlili, že poisťovňa to už nevyžaduje. Nás poradca doma s nami spísal všetky potrebné papiere a my sme už iba zdokladovali lekárske správy.

viktoria3333
autor
27. sep 2018

@simusska neviem, mne to pride domov postou, co mam dolozit, a pride mi aj to tlacivo uz druhykrat mi to tak prislo, prvykrat som bola u obvodnej na pn a teraz som presla ku gynekologovi s pn a potom mi to tam posiela poradca

simusska
30. sep 2018

@viktoria3333 poisťovňa v prvom rade oznámi poradcovi čo ešte chýba, potom to príde tebe poštou. Ja by som tlačila na poradcu....nech to rieši on.

viktoria3333
autor
1. okt 2018

@simusska no dnes mi posle to potvrdenie od gynekologa a lekarsku spravu ako chceli a som zvedava co este vymyslia

viktoria3333
autor
11. okt 2018

@simusska ahoj, tak mi to uznali, zatial mi napisali ze mam narok na preddavok a ze ak chcem aby pokracovali v poistnom plneni tak mam dolozit dalsie lekarake spravy. Chcem sa ta este opytat plati sa nieco fin. poradcovi za to ze mi to vybavoval?

simusska
13. okt 2018

@viktoria3333 tak to som rada. Nie nič sa mu neplatí, nikdy....

viktoria3333
autor
15. okt 2018

@simusska ahoj, a za kolko ti prisli peniaze, mne uz oznamenie postou prislo a peniaze nie.

simusska
15. okt 2018

@viktoria3333 a požiadali si normálne písomné cez žiadosť o preddavok? Ja som každý mesiac posielala žiadosť spolu s lekárskymi správami a do týždňa mi prišli peniaze. Vždy prišli skôr ako písomné vyrozumenie.

viktoria3333
autor
18. nov 2018

@simusska ahoj, zase ta otravujem, aku si mala diagnozu na pn, ja mam hroziaci potrat a neviem ci taku mozem mat az do konca.

simusska
19. nov 2018

@viktoria3333 takú istú som mala cely cas