Príspevok na starostlivosť o dieťa

26. dec 2023

Prosím o radu, ale len tie žienky, co maju skúsenosť, nie len tipuju. Som od novembra na materskej, predtym som bola na rodičovskej. Staršie je v jasliach súkromných. Chcem požiadať o príspevok na starostlivosť o dieťa, ktorý môžem dostať do 6 týždňa veku dieťaťa. Co na to treba prosím? Oplatí sa to vybavovať? Za november som este mala rodičovský príspevok, čiže mala by som narok za december a január. Aká je výška príspevku? Na stránke upsvaru je to tak neprehľadné. Ďakujem

veronikaszabova
26. dec 2023

Okolo 40€ to je tusim

kubkovamama
26. dec 2023

2 dávky súbežne nie je možné poberať

veronikaszabova
26. dec 2023

@kubkovamama matersku a tento prispevok sa da poberat sucastne - do veku 6 tyzdnov druheho dietata

sims122
26. dec 2023

Poberala som minulý rok. Materská s jedným dieťaťom a príspevok pri narodení na druhé dieťa do 6 tyzdnov novorodenca. 40 eur je len vtedy ak by si mala napríklad obe deti doma. Ak máš v jasliach alebo v škôlke tak je to viac. Nasa škôlka je v sieti škôlok (je súkromná ale v sieti) takže som dostala tých 80 eur. Ak máš súkromnu mimo siete tak je príspevok myslím ze až 280. Vyšlo mi to myslím ze dvakrát 80 eur. Neviem už presne co trebalo k tomu ale dávala som žiadosť o príspevok, potvrdenie zo škôlky a myslím ze aj rozhodnutie o prijatí dieťaťa do škôlky.

https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

autor
26. dec 2023

@sims122 ďakujem

sims122
26. dec 2023

To potvrdenie zo škôlky tak tam bolo ze koľko platím za škôlku, a vlastne oni toto preplatia co je uvedené ale maximálne do výšky 80 eur pri škôlke v sieti a max 280 pri súkromnej.

sims122
26. dec 2023

A rušiť som to nemusela, ono sa to zrušilo samé keď to vyplatili

autor
26. dec 2023

@sims122 ďakujem, zajtra idem na úrad práce a zistím detaily

domiklik
26. dec 2023

40 eur... Vyplnís asi 6 stranový papier na upsvar, dolozis potvrdenie o poberani materskej zo sociálnej poisťovne a rodne listy oboch deti

sims122
26. dec 2023

@domiklik 40 by bolo vtedy keď by mala dieťa doma, ona ma staršie v jasliach, vtedy dostane viac