Prispievanie manžela na domácnosť

dandava
26. mar 2016

ahojte, zaujimalo by ma ci mate spolocnu kasu s manzelom, alebo kazdy ma svoj vlastny ucet a len kazdy prispieva na domacnost istou ciastkou? ako by to v manzelstve vlastne spravne malo byt? ak ste na mareskej resp rodicovskej dovolenke, plati vsetky naklady na domacnost , jedlo, osatenie, dorgerku manzel? dakujem za informacie.

slnecnica174
27. mar 2016

@dandava Ako by to malo byt spravne? Tak aby boli obaja spokojni. Peniaze su asi kamenom urazu vo vacsine manzelstiev, lebo dosiahnut idealny stav, aby ste si dopriali, aby sa usetrilo, a aby sa niekto necitil ukrivdeny nie je jednoduche. Zavisi to od viacerych faktorov: vysky zarobkov partnerov, pristupu k peniazom, charaktere partnerov ako takych, atd. Co vyhovuje jednemu paru nebude automaticky vyhovovat druhemu.

nerko
27. mar 2016

@dandava 1 ucet a 2 karty. Co potrebujeme to kupime. Vacsie vydavky sa radime. Aj ked som na rodicovskej zarabam. Vsetky peniaze berieme ako spolocne.

mima4
27. mar 2016

@siska53
dam ti dost blbu otazku, takze rpepac, ale.. to dispozicne pravo...to znamena, ze aj v pripade smrti tvojho partnera mozes vybrat peniaze z toho uctu aj ty alebo naopak?
ako "traduje" sa vsetko, ako sa hned ucet blokuje ci blbe vtipy, ze skor ako nahlasi clovek smrt partnera, nech ide do banky...

majrab
27. mar 2016

@mima4 prepac, ze odpovedam zanu, ale dispozicne pravo je presne o tom istom, je to nato, aby tie penieze nesli do dedicskeho konania, kedze z nich by sa platil potom poplatok, Ja ho mam k mamkinmu uctu a nevidim v tom ziaden problem

mima4
27. mar 2016

@majrab diky za vysvetlenie.

siska53
27. mar 2016

@mima4 ano,presne tak.
Inak je to tak,ze najskor do banky a nasledne do pohrebnictva. To riesila moja babka. A tusim aj moja mama po smrti babky(jej mamy).

vierocka888
28. mar 2016

Ahoj. My fungujeme od zaciatku spolu, mame 1 ucet, oba prijmy idu tam, vsetky inkasa a splatky idu z uctu. Byvame spolu, spime spolu, jeme spolu, tak si neviem predstavit, ze by sme si delili nieco na "moje" a "tvoje". Ved sme sa predsa vzali, aby bolo uz len "nase" 😊 domacnost a aj vydavky na nu su spolocne, tak preco bybsme delili co ma kto platit? Zarabame zhruba rovnako, karty od uctu su dve, ked jeden vyberie, pride sms obom a vzdy si vacsie vybery oznamime, az toho druheho neklepne ze kolko penazi zmizlo z uctu 😀 fungujeme takto uz 6 rokov a je vsetko OK 😎

exupery
28. mar 2016

Vsetko je spolocne,neriesim a dufam,ze sa k tomu nikdy nedopracujeme-moje,tvoje....mame spolu deti,domacnost,rodinu,jeden ucet,ziadne ja prispejem tam a ty tam...to kde sme?Vsetko sa riesi tak normalne,dohovorom,vsetko sa vyplati,poriesi sa co treba a potom miname na menej potrebne veci,zaluby...manzel ani svoju vyplatu nevidi,ani to neriesi,doveruje mi,ja som ten ceu IB,ucty,riesenie co treba...ja osobne si teda neviem predstavit.ze by sme fungovali nejako inak...

fuska
28. mar 2016

My mame jeden spolocny a ja mam este svoj sukromny. Momentalne som na RD. Manzelovi aj mne chodi mzda z dohody na spolocny ucet. Z neho sa plati hypo, inkaso, strava, atd. Mne na ucet chodi rodicovsky prispevok a pridavky. Zo svojho uctu platim drogeriu, lekaren a bezne potreby pre deti - obuv, oblecenie, plienky.

katuliena82
28. mar 2016

My máme 2 účty, ale všetko platíme spolu. Manzel vyberá z účtu celú výplatu a tu väčšinou minieme a z mojho sa platia veci cez internetbanking a setri sa. Obaja máme prehľad o oboch a akákoľvek extra položka (kniha, parfum) sa konzultuje s tym druhým. Žijeme spolu a peniaze sú naše spoločné.

alexska
28. mar 2016

@katuliena82 tak kazdemu ako vyhovuje ale ja teda nekonzultujem napr parfem knihu s manzelom,ako ani on so mnou taketo malickosti...my konzultujeme vacsie veci samozrejme,ale taketo malickosti nech si kazdy urobi obcasnu radost pokial nato mame 🙂 ked nie nekupime to sme si vedomi obaja

katuliena82
28. mar 2016

@alexska u nas teraz je parfém za 40 eur dost veľká položka, tak si to navzájom povieme 🙂

natalym
28. mar 2016

My máme rozdelené peniaze a tak to aj bude. Spoločné u môjho muža znamená, že sú jeho.

alexska
28. mar 2016

@katuliena82 tak jasne lacne to nie je ale nepotrebujem sa spovedat z kadej malickosti manzelovi ako ani on mne pokial nam nato vyjdu peniazky,vsetko je zaplatene,deti nestradaju..ako pisem kazdeho vec,a zalezi ako je kto rozhadzovacny/sporovlivy..ak by som mala minajuceho partaka jasne ze kontrolujem financie,ale ako pisem u nas mame obaja "brzdu" a vieme kolko a co si mozme dovolit..pokial je horsi mesiac parfem napr si nekupim sa nezblaznim,pokial je lepsi mesiac kupim a nepotrebujem to vesat manzovi na nos on mi to dopraje rovnako ako ja jemu,a na mesacnych vydavkoch sa to "strati" 😀 😀 😀 resp nas to neochudobni

pajdab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz