Pro forma fakturácia

29. máj 2023

zdravim

to naozaj si niektori ludia robia pro forma faktury ked sa blizi DP? ( SZCO)
len preto aby napr dostali DB na dieta a boli im vratene aj dane?
to znamena ze ludia poberaju money na ruku a vlastne faktury su dohodnute s 2 stranou? ale platba sa neuskutocni?
viem ze je to ilegalne, len sa pytam....
dikess

irusa
29. máj 2023

a toto ťa trápi ??? Mňa skôr trápi, že naša vláda prehajdáka milióny - za naše....

autor
29. máj 2023

@irusa preco len sa pytam ...a to kam to cele speje je v ... urcite nie som spokojny s tym kam speje cely stat

irusa
29. máj 2023

no asi preto, že štát ťa zodrie z kože a dokopy ti nič nedá...veď len ako zamestnanec odvedieš štátu 50 % svojej mzdy - tu na výber nemáš..každý sa snaží podľa mňa v tejto dobe pomôcť si ako vie...

autor
29. máj 2023

@irusa je to hrozne ved prave, a bojim sa ze bude este horsie.

irusa
29. máj 2023

bude

luccija
29. máj 2023

Prečo sa tomu cudujes?ja som zažila plne kamióny, ktoré prešli jednou hranicou a vrátili sa druhou kvoli DPH robia sa zaujímavejšie podvody

autor
29. máj 2023

@luccija to teda naozaj salamunske

rooskoliv
29. máj 2023

@irusa je spravne, ze to autorku trapi. Ak toto bude kazdy akceptovat, tak tym nepriamo akceptujeme aj spravanie politikov. Lebo je to to iste, iba suma je ina. A akonahle ludia nebudu akceptovat taketo spravenie, nebudu ho akceptovat ani politikom

irusa
29. máj 2023

@rooskoliv mňa trápia iné veci ..nie že nejaký chudák si chce pomôcť, ak mu štát nepomôže nijako...povedz mi, čo dá štát takému szčo ???? na čo má taký szčo nárok okrem platenia daní ???

rooskoliv
29. máj 2023

@irusa no, v prvom rade tu stat nie je na to, aby pomahal. Stat je tu na to, aby centralne zabezpecoval nejake sluzby, ako obranu, zdravotnictvo, skolstvo, dochodkovy system, policiu, sudnictvo, ....... Za poskytovanie tychto sluzieb platis dane. Problem je, ze v tejto oblasti nevidno zlepsenie, takze nevidis, za co tie dane platis. Cele to dosrali Ficove vlady, lebo tie boli postavene na tom, ze pomahame ludom.

Nevravim, ze stat nema pomahat ludom. Centralne mozno nejake detske pridavky, podpora v nezamestnanosti, PN a tam to ma koncit. Potom ma nastupit uz iba velmi adresna pomoc, ktora ma smerovat k max 10% obyvatelstva na zaklade dat od socialnej poistovne.

Preco by mal stat pomahat SZCO? Taketo myslenie a otazka je uplne zvratena. Lebo ako som spomenul, za dane mu dodava sluzby. Ak SZCO ojebava na daniach v podstate okrada ucitelku, ktora uci jeho dieta, alebo doktorku, ktora mu osetruje dieta, ked je chore. A mam pocit, ze prave tito ojebavaci najviac vykrikuju, ake je skolstvo zle, alebo zdravotnictvo zle.....

Zmenu neocakavaj od statu, ale musis zacat realne od seba. Ja som zamestnanec. Ano, stat mi strhne 50% platu. A teda si statne sluzby poctivo platim. Preto mam aj moralne pravo od uciteliek, doktorov a celeho statneho aparatu pozadovat sluzby. A rovnako, ked si nieco objednavam od zivnostnikov, chcem to mat ofiko na papier, lebo ak sa nieco stane, chcem to vediet reklamovat a podobne.

A ver mi, ze ak by takto pristupoval k veciam verejnym kazdy obcan, Fico by nezohnal ziadne prachy vlastnou hlavou....

irusa
29. máj 2023

@rooskoliv tiež som zamestnanec...no v prvom rade treba pozrieť kto štát okráda a veru szčo to nie je... komu platíme sociálne dávky za to , že leží a v živote nerobil. Moja mama má odrobené 40 rokov , poctivo platila dane a odvody a vypočítali jej 340e dôchodok. Takže ja sa osobne takým szčo ani nečudujem, že ak vie odrbať systém, že to robí...aj taký szčo si platí poistenie sociálne, či zdravotné...a neviem, čo ma s tým Fico..skôr menuj Matoviča a jeho očkovaciu lotériu

irusa
29. máj 2023

@rooskoliv a ešte také mamičky aby boli do 6 rokov dieťaťa doma...to je na zamyslenie ako taký živnostník...takže výsledok je kto môže, ten odrbáva...takže asi bude niekde inde problém a nie len szčo

autor
29. máj 2023

@irusa inac toto je holy fakt aj moja mama ma odprac 40rokov a dostava nejakych 400 a niekto kto v zivote riande nerobil a nema ani odrobene ma 330 euro a od 1.8 zas pojdu zvysovat minimalne dsochodky potom ako k tomu clovek pride ten co robi a ten co nerobi vobec.

irusa
29. máj 2023

veď to. Tak niekto čo ušetrí na daniach tým , že ako bolo spomenuté odrbe- nechá si na dôchodok. Dane platíme a dôchodku sa nedožijeme a verím, že ani pre nás na dôchodky nebude. Budeme drieť kým nepokapeme. O chvíľu budeme platiť aj daň ZO VZDUCHU.

rooskoliv
29. máj 2023

@irusa
no ved jasne.... zivnostnik si zdvihne naklady fiktivnymi fakturami, pausalnymi vydavkami, plati si odvody z minimalnej mzdy, aby mal vyssiu vyplatu, co zamestanec nemoze a potom place, ked ma dochodok 340€.... A za to, ze odrbaval cely cas seba moze urcite Matovic :D

Proste kazde odrbanie sa vzdy nejak vrati. System je nastaveny tak, aby sme sa mali ako spolocnost dobre. Cim viacej ludi ho obchadza, pociti to cela spolocnost.

Tvoja poznamka, je spravna, problem je niekde inde. Pravidla maju byt nastavene tak, aby ich bolo co najlahsie dodrziavat. Mali by byt prehladne s co najmensim poctov vynimiek a ich dodrziavanie by malo byt prisne kontrolovane.

Uvediem ti jeden priklad. Pouzivanie hotovosti a kampan niektorych politickych stran za uzakonenie pouzivania hotovosti. Preco? Taky SZCO, keby nemohol pouzivat hotovost a platby by mohol prijimat iba na ucet a rovnako platit z uctu naklady, tak podanie danoveho priznania pre nejho je jeden klik, lebo co mu ostalo na ucte je v podstate jeho zisk (ano, problem je priebezne vyplacanie zisku, ale to sa da osetrit). A takto by na daniach a odvodoch nemohol nic odrbat a potom by neplakal, ze ma maly dochodok. Takto to funguje v Estonsku, ktore ma celu statny spravu elektronizovanu. Preco ak to funguje v Estonsku to nemoze fungovat u nas?

A rovno ti aj poviem preco.. Lebo reci typu, my vam pomozeme, my sa o vas postarame ala Fico sa pocuvaju lepsie. Alebo strasenie, ze aj nebude hotovost, budu vsetci o vas vediet vsetko ala Kollar a Mazurek. Ale ze tym padom by tu nebola korupcia a usetrili by sa velke peniaze nikto na druhu stranu nepovie.... Kludne nech banka vie, ze som nakupil drogeriu a je mi to jedno, lebo viem, ze Reznik neda nikomu ziadne prachy v hotovosti a nebude sa tvarit, ze som nevedel urobit platobny prikaz do zahranicia.

Alebo preco je v Dubaji nulova kriminalita? Lebo su vsade kamery s rozpoznavanim tvare a ak niekto nieco urobi, behom jedneho dna ho maju. U nas by to nepreslo, lebo by sa Mazurek, Blaha a Kollar ohanali ludskymi pravami a protestovali by proti tomu, aj ked pre spolocnost ako taku by to riesenie mohlo byt lepsie.

A co s tym ma Fico.... Presne to, co hovori. On hovori, my sa o vas postarame. Ake je potom ocakavanie 30% ludi, co ho podporuju? Ze sa o nich postara roznymi davkami a tak tu politiku budu realne aj robit. Takze Fico s tym ma spolocne to, ze meni myslenie 30% obyvatelstva k horsiemu k zavislosti na state. Alebo ako utoci napr na prezidentku. OK, vyhra volby. A ako sa mu asi bude robit v takej rozdelenej spolocnosti ku ktorej svojimi vyjadreniami velmi prispieva?

A o Matovicovi si myslim svoje. On nikdy nenavrhol ziadne riesenie, iba krical a ukazoval prstom, ze ten ukradol tolko a ten tolko. To, ze ho v roku 2020 volilo 25% ludi bola iba cista euforia, ze Fico nevyhra volby. A drbol by som po prstoch pravitkom vsetkym, ktori nedali hlas strane ktorej chceli ale v tej euforii to hodili Matovicovi....

A takych dementov v politike je podstatne viacej. Napr Kotleba. Teraz SK zaviedlo kontrolu na hraniciach na 3 tyzdne a Kotleba lepi plagaty, ze nechce Globsec, lebo zdrzuju konteoly nasich obcanov na hraniciach. Na druhu stranu otvorene vyhlasuje vystuoenie z EU a NATO, co znamena obnovenie kontroly na hraniciach natrvalo. A vidis, stale ma podporu niekolko % obyvatelstva

irusa
29. máj 2023

@rooskoliv na SK nie je spravodlivosť. Doplácajú len tí poctiví

rooskoliv
29. máj 2023

@irusa jasne, ze nie je. A je to preto, lebo tolerujes, ze SZCO ojebava na daniach. Cize ty sama tolerujes nedodrziavanie pravidiel.... ja nie. ja vyzadujem dodrziavanie pravidiel tym, ze netolerujem ich nedodrziavanie. a preto prispievam k tomu, aby pravidla platili pre vsetkych rovnako a by tu spravodlivost bola

irusa
29. máj 2023

@rooskoliv a ako bojuješ proti tým, čo sa na systéme priživujú ??? v živote neboli zamestnaní, poberajú sociálne dávky, stavajú sa im byty...a dostane mesačne viac ako ten čo odpracoval 40 rokov a platil riadne odvody a dane ??? To ty toleruješ ?

katuskamala1
29. máj 2023

To vazne stat ignoruje kolko faktur ostalo nevyplatenych a kolka robota ostala nezaplatena? To vazne pyta stat zaplatit 10% z dlznej sumy na sudne trovy aby to vobec zacal riesit (a teda malo kto zaplati lebo nemaaaa)? Tymto sa treba zaoberat...

rooskoliv
29. máj 2023

@irusa a kolko takych osobne poznas? Alebo iba Mazurek povedal?

irusa
29. máj 2023

@rooskoliv žiaľ bývam v ich blízkosti.... príď na exkurziu na Lunik, Lomnička, Jarovnice, Toporec, Secovce, Krompachy... Budeš sa diviť.. Neviem v akej bubline žiješ....

rooskoliv
29. máj 2023

@irusa nezdá sa mi, že by osady zmizli. Keby sa stavali byty a rozdávali ako tvrdia politici, osady by už dávno neboli. Ale ako som spomenul, vždy treba pomôcť najchudobnejším. A tí, ktorí dostali byty boli asi najchudobnejší. A vďaka tomu, že ich dostali, budú ich deti môcť ísť v pohode umyté do školy a budú mať vôbec šancu vymaniť sa z generačnej chudoby. My ako rodina prispievame chorým a chudobným cca 200e mesačne. Ty si čo urobila preto, aby sa ľudia, čo to potrebujú mali lepšie? Zmenu k lepšiemu musíš začať od seba

irusa
29. máj 2023

@rooskoliv no napríklad dnes som prispela pre dievčatko, ktoré nechodí na rehabilitácie.... Chceš kópiu z banky??? Áno vláde sa rozdávajú naše peniaze, no ľuďom, ktorí budú pred chatrcov ležať a čakať na sociálne dávky, len aby neboli v BA. Co urobili pre zo, aby žili lepšie???? Nič... No pracujúci sa im má skladať, aby si mohli nakúpiť čučo. V prvom rade rieš toho co štát využíva a nepohne ani prstom a potom záviď živnostníkom, že odrbuju štát, pretože nie sú ochotní takých živiť!!!

irusa
29. máj 2023

@rooskoliv chod sa pozrieť na Lunik ako dopadli ich byty zadarmo, kde odpadky sú po druhé podlažia bytovky a časť Košíc, kde žijú prisposobiví... Ale týmto končím debatu, nakoľko ďalej od nosa si nevidíš....môj čas je vzácny, aby som ho takto mrhala... Idem znižovať dane
😁

autor
29. máj 2023

@rooskoliv musim povedat ze co som videl na vychode co podostavali byty od EU, vsekto ponicili, nic si nevazia, nepisem o vsetkych pisem o tom co som v osadach videl. hlavne ze vsade DIGi v okne ( to nebiolo okno, len ram okna bez skla) a cigareta v hube, na to prachy maju....a chlast.