Problémy so splácaním úrokov na kreditných kartách

swwan
7. máj 2015

Ahojte,mám jeden veľký problém,ktorý sa už tiahne pár rokov.S manželom sme si zobrali kreditné karty-Triangel a Quatro.Mali sme malé deti,ja na RD a peňazí bolo málo.Manžel ako szco v zime bez roboty a tak sme sa dostali do "začarovaného kruhu".So splátkami sme meškali,potom sa doplatili,znovu sme meškali a tak to išlo,vždy sme sa dohodli po telefóne,na emaily nereagovali.Prišiel nám list,že všetky karty/4/,sú u firmy EOS KSI.S plácať,že budeme im.No problém je v tom,že splácame už 2 roky,mesačne po 200€ a nemáme splatené nič.Ked som sa informovala,kde sú peniaze,čo sme zaplatili,neodpovedali,následne nám prišlo emailom,že žiadajú vyplatiť všetko naraz.Ihned som im volala,pokračujeme v mes. splátkach,no stále platíme a nemáme nič splatené.Odpoved je,že CFH,to je spoločnosť,od ktorých máme karty si stále doratúva úroky.V zmluve nemáme uvedené,koľko % je štandartná splátka,ani úroková.Vie niekto poradiť ako ďalej?
Ďakujem

svetluska82
8. máj 2015

@lucy125 tiez to bol Cetelem, na druhej strane zmluvy bolo uvedene ze strany sucastne sa dohodli na dvoch uveroch. cize normalne vystavena druha zmluva na druhy uver, nebolo mozne ho odmietnut, iba zobrat 300 e na notebook a zaroven 5000 e uver na neviem co. Tam uz boli riadne uroky.Moja znama tak platila chladnicku a potom po par mesiacoch jej prisli vyklopavat ze jej automaticky nabeol druhy uver a je v omeskani pltaenia pol roka.

lucy125
8. máj 2015

@svetluska82 OMG teda toto sa mi nestalo.ale ako moze byt v omeskani ked uver 5000€ neminula? Peniaze musia nabehnut na bezny ucet,to si nevsimla ze tamma o 5000€ viacej? A mala ich vratit spat do cetelemu,na splatkovy ucet,pod VS,kde mali chodit splatky.

svetluska82
8. máj 2015

@lucy125 neviem podbnti, nov zmluve nrp, ani nebolo uvedene cislo uct. som to cele prsla poctivo stranu po strane. cele mi to prislo divne.ajto ze zmluva sa dala otvorit v ich systeme len raz a vylacit hned.....no radsej som neriskovala, tieto spolocnosti. taktiež tam nebol uvedeny poplatok za vybavenie uveru teda jho vyska. Len pisali, ze poplatky nie su zahrnute v mesacnej splatke.

lucy125
8. máj 2015

@svetluska82 no sila,toto sa mi nastastie este nestalo.

dada1252
8. máj 2015

@swwan ahoj, ja som pozerávala krotiteľov dlhov na rtvs a tam boli celkom zaujímavé veci, ako sa z ničoho dostať a ako postupovať. pozri si epizody, možno tam bude niečo aj z tvojho prípadu http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/869 , alebo sa tam môžeš aj prihásiť alebo zavolať niektorému z nich a oni ti určite pomôžu a zistia ako si na tom http://www.krotitelia.sk/#epizody

swwan
autor
8. máj 2015

@kaktusik007 práve,že platím.úver mi nedá žiadna banka,boli sme už asi v každej banke,na dom mám hypo a som v úverovom registry práve kôli týmto kartám

swwan
autor
8. máj 2015

@henikav dakujem,ale na dom už máme hypo v slsp

svetluska82
8. máj 2015

problem slovakov je ze chcu vsetko a hned: dom, auto, dovolenky jednoducho na to emaju.Potom pride zacarovany kruh poziciek a kariet....ked neda banka, tak daju ini. Nech niekto zoberie hypo na seba, vyplatte si pozicky a platte tomu to vam pomoze, ak a vôbec niekto tak najde.

kaktusik007
8. máj 2015

@swwan akoze ty mas hypo a este 10 litrov pomimo na kreditkach??? OMG....

jedine navysit uver na hypo - ina moznost fakt nie je.... no cele zle toto, ja som uplne stratila slova...

svetluska82
8. máj 2015

@kaktusik007 10 litrov v nebankovkach je podla mna uz na bankrot

sunshineka
8. máj 2015

@swwan toto je uz na financneho poradcu alebo cloveka,ktory sa tymto zaobera a pomoze vam.takto len pridete o peniaze

kaktusik007
8. máj 2015

@svetluska82 tak to ani nahodou, tam nech si splaca co si navarila... 🙄 🙄 🙄

len akoze fakt bez noveho uveru v banke !!!! to nema sancu urobit....

ti krotitelia dlhov mi ostavaju ako moznost -- lebo ona si nema sancu vybavit v tom stave ako je lepsie podmienky....

beate1
8. máj 2015

Davajte si pozor na cetelem..je to banda podvodnikov..moji rodicia este ked zili si dali robit plastove okna,ale nemali tolko penazi naraz ako potrebovali zaplatit,tak si vzali pozicku rychlu od nich na 12 mesiacov

ale bohuzial sa stalo,ze po pol roku moja mama aj otec zomreli a teda nedoplatili to cele.lenze for je ten,ze otec bol poisteny aj na pripad smrti ci choroby,takze v podstate by sa to nemalo dalej platit..pri ded.konani nam pozostalym bol doruceny dokument,ze mame zaplatit skoro celu sumu pozicanu od nich...mali tam uvedene len 2 splatky,co otec splatil,hoci ich bolo dokopy 6 .asi si mysleli,ze nemame doklady o prevode na ich ucet,ale moj otec bol v tomto pedant,takze mali smolu...dala som to aj na sud a nakoniec po sume 680 eur,ktore predtym chceli vyplatit,tak urcili,ze mame vyplatit 100 eur...myslite,ze som to urobila??urcite nie...ani cent neuvidia...hovada...

svetluska82
8. máj 2015

@kaktusik007 akurát ich pozeam tych krotitelov....no ked treba na hovadiny a potom to takto dopadne. Ludia sa zadlzia lebo vsak chcu zit na urovni na ktoru nemaju, potom do toho v lepsom pripade pride dieta, odijde jeden prjem, v horsom pripade choroba a uz to jede

silvia0201
8. máj 2015

@swwan nezávidím ti. ja som bola presne tak ako ty, no na rozdiel môj bol ožran a bez príjmu. budný kruh. presne si to vystihla. tiež som požiadala o splátkový kalendár, ale kebyže mi nepomôže terajší partner, asi by som to nikdy nesplatila. ja som platila 8640sk jednu splátku a 2500sk druhú. a to mi po rozvode ostali obe deti, bez výživného. polka môjho zárobku-to som robila v rakúsku išla na šeky....
splatila som, no ale na čiernej listine som ostala doteraz a to som prišla nato pred nedávnom, ked som si chcela zobrať s vúb pôžičku.

kaktusik007
8. máj 2015

@svetluska82 tak tak... akoze beriem, ze niekedy si treba spravit radost a kreditka je fajn, osobne som ju vyuzila nespocetne krat, ale ak tu sumu co vyuzijem nie som si ista, ze vratim na 3 - max 4 krat, tak ee...
alebo proste odide velky spotrebic v hodnote min. 400 eur -- nie vzdy mas vytiahnut z ponozky.... ale ono je to o tom ze vsetko z mierou!!
len hold - vela ludi riesi ze mam limit 2 litre, tak uuups, idem na doraz.... no cele zle..

svetluska82
8. máj 2015

@kaktusik007 ja som v tomto radikalna, setrim do ponozky a vytahujem málokedy, napr. akoteraz na notebook co do prace potrebujem

swwan
autor
9. máj 2015

@silvia0201 ahoj,tiež si platila tej firme EOS?

swwan
autor
9. máj 2015

@swwan kočky a neviete mi poradiť čo znamenajú tieto písmenká p.m. a p.a. pri úrokoch? Našla som starý výpis z karty,je tam uvedené,že štandartná splátka 1,85% p.m./22,20% p.a.
Sankčná úroková sadzba je 9% p.a.

swwan
autor
9. máj 2015

@kaktusik007 neminuli sme paniaze na blbosti,bola som ťažko chorá,zistili mi nádor na hypofíze,manžel ako szco musel byť s deťmi,vtedy mali 2 roky,karty sme vlastne vyčerpali na prežitie a moju nemocnicu.To je dlhý príbeh,najhoršie je,že nemáme žiadnú rodinu,ktorá by nám vedela pomôcť.

adagan
9. máj 2015

P.m. je mesačná úroková miera, p.a. je ročná

svetluska82
9. máj 2015

@swwan tej spolocnosti ste dali odlzit vsetky svoje zavazky?Ci ako VAm tie karty dali? Ci je to vymahacska spolocnost?

swwan
autor
9. máj 2015

@svetluska82 je to nejaká inkasná /vymáhačská /spoločnosť,karty sú pôvodne od Consumer finance holding-Quatro a Hallens

swwan
autor
9. máj 2015

@adagan dakujem

svetluska82
9. máj 2015

@swwan a komunikujete s nimi? Kolko vam este ostava splatit? Ak su splátky velmi male, tak to bude bludny kolotoc, ktorý budete dlho splacat

swwan
autor
9. máj 2015

splácam im 200€ mesačne,sú to 4 karty,čiže po 50e na každú.Dokopy som im už dala 4000€,no ked som sa informovala na zostatok,povedali mi stále rovnakú sumu ako bola na začiatku.No to,že suma po 50€ je malá mi na začiatku nepovedali a horko ťažko mi pani po medzi zuby povedala,že sa vlastne nič nespláca.

silvia0201
9. máj 2015

@swwan presne. triangel, quatro a yes karty to podstúpili firme EOS. ešte včera som tam zabudla spomenúť aj yes kartu, kde som platila 1250sk.

svetluska82
9. máj 2015

@swwan no asi platis len cast urokov a istinu nie, co im ja vyhovuje, lebo tymto empm sa to bude splacat veeellmi dlho...cize celkom pekn zarabaju na vas. neda sa vam viac platit?

stangb
9. máj 2015

ja by som ti poradila kontaktovat obcianske zdruzenie na ochranu financneho spotrebitela ofs...venuju sa tymto pripadom,mojmu bratovi pomohli vyhrat sudny spor, usetrili mu vela penazi,este mu aj vratit museli nejake peniaze, nie je to uplne bezplatne,ale tusim sa plati az ked situaciu poriesia.riesia pripady po celom Slovensku.oni napadaju taketo zmluvy pre bezdovodne obohacovanie a zatial su dost uspesni.skus,za informovanie nic nedas

swwan
autor
9. máj 2015

@silvia0201 konečne niekto,kto má s touto firmou skúsenosť 🙂 .Vyplatili ste to naraz?