Provident pôžička

marasa023
25. mar 2016

Ahojte zienky...

Neviem ako zacat...ale asi od zaciatku...
Takze tak...Moja mama neviem na ake uceli a preco...ale...
Proste povedala mi ze potrebuje peniaze a ze ci by som si nevybrala na svoje meno pozicku s tym ze ona mi to bude splacat...tak teda som suhlasila...nerozumela som sa do toho,nevedela som co to je za firmu a ani som sa nejak nezaujimala nakolko som mame verila...
Pri podpisovani zmluvy som pravdaze bola ale aj tam moja mama zadala do mojho prijmu (co som mala len rodicak) ze poberat cez 300€ matersku...neriesila som..tak nam to aj schvalili...
o par tyzdne mama zasa prisla s tym ze sa zasa moze vybrat pozicka nakolko sa plati ako ma...tak preco nie...a takto sa to stalo aj treti x...nejak som to neriesila lebo som bola v tom ze moja mama plati ako ma...
No lenze po 2 rokoch ma poriadna facka prebrala do reality...zavolali mi ze sa nepplati a ze tam je 3000€ a ze to uz davno malo byt splatene...
Nevedela som co v tej chvyli robit...verila som jej a ona ma takto sklamala...a teraz sa plati poriadne uz..

Len sa chcem spytat ci by sa ta pozicka nemohla preniest na moju mamu...ona s tym suhlasi...

a ani neviem ako dalej nakolko tam je suma este dost vysoka...
som zufala...

marasa023
autor
25. mar 2016

Prepacte,pisala som jak debo...

jaduska
25. mar 2016

@marasa023 so zmenou dlžníka bude musieť súhlasiť ten, kto pôžičku poskytol. Zaujímavé je, že prečo sa ozvali až po dvoch rokoch, že sa pôžička nespláca. Pokiaľ viem, Provident funguje tak, že ich zástupca chodieva vyberať tie peniaze osobne a splátky sú týždenné, nie mesačné. Jediné, čo ti ostáva, zobrať mamu a ísť sa tam dohodnúť. Oni veľmi radi poskytnú novú pôžičku na vyplatenie starej, lebo presne z takýchto odrbov žijú. 🙄

marasa023
autor
25. mar 2016

@jaduska Ziadnu dalsiu nebanklovu pozicku nechcem...toto je moja prva a dufam ze aj posledna a ze si este nevybrala na moje meno nieco...Moja mama platila zene ktoru poznasla...platila kazdy tyzden ale nie presne podla splatok...ako mi vtedy bolo povedane ze splatky nie su ake maju byt ale ze je tam pohyb a to je hlavne...volala som aj z Obchodnou zastupkynou ale ona je hnusna zena...ju nezaujima ze niekto nema na zaplatenie...a aj som sa jej spytala ci by sa to nedalo na moju mamu prepisat...a ona ze nie...tak neviem..najhorsie je ze moj priatel o tom nevie..

marasa023
autor
25. mar 2016

@jaduska Nove uz neposkytuju lebo sa rusi Provident a prebera to neviem aka firma...cize tak to je...A aj to mi povedala obch.zastupkyna ze tam ked sa nebude platit nebudu sa natahovat a pojde to na exekuciu a vymahanie a ze nemam byt prekvapena ked mi pridu zaklopat na dvere...

Viem ze som urobila obrovsku chybu ze som verila mame....neviem co robit...bola som strasne hlupa....

beatricer
25. mar 2016

@marasa023 prečítaj si toto - https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&... myslím, že s tým už veľa nenarobíš, len pomaličky splácať

beatricer
25. mar 2016

a nikto to preberať nebude - myslím, že všetky nebankovky skončia, pretože o tom rozhodla vláda

natalym
25. mar 2016

Končia, do konca roka ešte vyberajú splátky, kto zostane preberie vymáhačská firma.

butterfly333
25. mar 2016

@marasa023 no pokial viem tak provident dončí v septembri čiže do septembra musia byt splatky uhradene tak aj námbolo povedene len do septembra.

lubkoklaudika
26. mar 2016

Branitsaoplati.sk napis o co ide je to priamo na ministerstvo spravodlivosti oni sa vam ozvu na mobil a pomozu vam len nic nezatajujte a vratite len co ste si pozicali

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marasa023
autor
9. apr 2016

A myslite ze by som si to vedela preniest do banky?ze banka by mi dala na to pozicku a banka by mi aj stahovala potom peniaze...ale ze by som vyplatila tu nebankovu..

jaduska
10. apr 2016

@marasa023 vieš, ak banka uzná, že si schopná splácať pôžičku, tak ti ju dá ktorákoľvek...možno by si mohla skúsiť nejakého finančného poradcu, niekedy to cez nich ide lepšie, ako keď si to človek vybavuje sám....

mobilbabie
19. apr 2016

@marasa023 daj to na sud , podaj navrh na urcenie bezúročnosti, bezodplatnosti a neplatnost zmluvy.zaplatis len istinu (to je to co ste si pozicali bez urokov )

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz