Rada ohľadom životnej poistky

domca002
22. mar 2017

Zienky prosim o radu.ake vy mate poistenie co ste spokojne?ja som si dala nedavno urobit a teraz som prisla na to ze v pripade pn koli tehotenstvu nedostanem z poistky nic kedze v pripade tehotnosti mam narok az po 9 mesiacoch od podpisania zmluvy a v pripade choroby po 2 mesiacoch od podpisania.je to tak v kazdej poistovni?

liz_lemon
22. mar 2017

@domca002 tehotenstvo sa dava bezne do vynimky, takze je to normalne

evittam
22. mar 2017

@domca002 Poradim ti len jedno. Cim skor tu poistku zrus a neuzatvaraj dalsie. Zbytocne vyhodene peniaze.

suzi81
22. mar 2017

@domca002 kazda poistovna ma inu cakaciu dobu a niektore nemaju pri PN z dovodu rizikoveho tehotenstva dokonca ziadnu. Dobry fin.poradca by to mal vediet, resp. ak sa s tym este nestretol do teraz, tak by ti to mal vediet zistit. Ak este nie si tehotna, da sa s tym nieco robit, len sup,sup, popros svojho fin.poradcu, aby ti zistil, kde tato cakacia lehota nie je.

domca002
autor
22. mar 2017

@evittam presne nad tym rozmyslam uz mam toho pokrk kazdy by len cucal peniaze a ked mas vyuzit poistenie tak si vzdy daco najdu

martinal01
22. mar 2017

@domca002 mala
som
zivotne poistenie, s chorobami a pripoisteniami v pripade hospitalizacie atd, plus sporenie! platila som 17 rokov a tolko penazi do luftu islo ze az... ani raz mi nic nepreplatili, uz som to milion krat chcela zastavit ale vzdy som
si ppvedala sak co keby, potom som tomeste poslednych 5 rokov platila kvopi detom ale teraz ma dozrali uplne naposledy, nechala som
sa oklamat poistovackou tak som to zrusila, stale
cakam na peniaze uz od decembra asi ich uz neuvidim....

magmolatus
22. mar 2017

@domca002 su to len vyhodene peniaze.

gabrielachochulka
22. mar 2017

@domca002 odist z kratsej cesty, viem o com hovorim,radsej do pancuchy

adus120
22. mar 2017

my v generali takto mame nastavene na presne tie cakacie doby, ktore spominate... mozno keby ste popisala celu vasu situaciu... skusila by som vam poradit, napiste mi spravu

dominika6
23. mar 2017

@domca002 tehotenstvo nieje choroba

adus120
23. mar 2017

@dominika6 ak ma zena uzavretu zmluvu na poistenie praceneschopnosti (podmienkou je zamestnanie/soc.odvody ak je zivnostnicka napr), chodi do prace ale medzitym moze otehotniet, pocas tehotenstva moze byt na rizikovom napriklad-lekar tu vypisuje PNku dohodobu (cast vyplati zene socialna pois+zbytok do vysky max. 100% jej dorovnava poistovna s ktorou uzavrela zmluvu). Zena nahlasi poistnu udalost (papier od lekara ze je PN) - do 3dni od vzniku poistnej udalosti... cakacie doby pri poisteni PN su napr v nasej poistovni tieto: 3mesiace v pripade choroby, 9mesiacov tehotenstvo, 2roky HIV, diagnozy s chrbticou, klbami a podobne. Plnenie vznika zene uz od 1. dna ako je PN(pozor-niektore poistovne to nemaju od tejto doby, ale neskor), co je niekedy nevyhoda...

vikulka27
24. mar 2017

Ak máte poistenie dobre urobené a bolo vám poriadne vysvetlené tak v prípade pn z dôvodu tehotenstva je väčšinou čakacia doba 3 mesiace. Ale niektoré poisťovne majú tehotenstvo vo výluke. Záleží na tom kde máte to poistenie a aké majú oni podmienky a hlavne čo ste už bola tehotná keď ste zmluvu uzatvárali.

stevvvka
24. mar 2017

ja mam allianz. od podpisu zmluvy som musela cakat "iba"2 mesiace, aby som mohla otehotniet, ak som chcela mat vyplatenu pn...
som spokojna, vyplatili mi vsetko, nikdy nebol problem...s jednym lekarom som mala "problemy", nechcel dat prefotit moju kartu, tak som im volala, vysvetlila, a aj tak vyplatili ciastku...

evat2315
24. mar 2017

Ja mam tiez poistenu pn v allianzi, cakacia doba bola dva mesiace, bola som doma pol roka na rizikovom a všetko bolo vyplatene bez problemov

luxus10
24. mar 2017

aj v tehotenstve moze byt zena na pn kvoli beznym chorobam, ak pracuje, a na toto sa ta poistka predpokladam vztahuje, horsie je to s tymi mesiacmi....
nevztahuje sa na rizikove tehotenstvo....a dlhodobu pn kvoli rizikovym faktorom...

luxus10
24. mar 2017

no a pozeram... ze v allianzi preplacaju aj rizikove tehu? novinka...asi zalezi ako je postavena zmluva...

stevvvka
24. mar 2017

@luxus10 hej, ja som bola na rizikovom a preplatili....

evat2315
24. mar 2017

Preplacaju aj rizikove, je to zahrnute automaticky v pripoisteni pn, lebo nieje vo vylukach

vikulka27
25. mar 2017

V Allianz to určite nie je výnimka. Tak isto ako keď ste tehotná a máte pripoisteny chirurgický zákrok. A musíte ísť na cisársky rez tak aj tento zákrok je preplácany.

angieba1
23. sep 2019

Ahojte.Neviem, či má niekto skúsenosť s generali La vita, ale asi to funguje rovnako všade.Som PN od marca, poslala som všetky papiere do poisťovne, na základe toho mi poslali peniaze pod pojmom POSKYTNUTIE zÁLOHY k poistnej udalosti za obdobie marec-august. Keďže ešte pokračujem v PN, môžem si vybrať aby mi každý mesiac tiež posielali alebo zasa mi vyplatia naraz. Otázka je, tá záloha je definitívna suma, čo mi dajú za PN, alebo to je akože niečo, aby som mala na život počas PN a keď ukončím PN, tak mi ešte niečo pošlú. Bohužial ekonomika je pre mňa španielská dedina.Ďakujem za odpoveď.

suzi81
23. sep 2019

@angieba1 poistne plnenie sa vyplaca bud naraz, po skonceni poistnej udalosti, v tvojom pripade po skonceni PN, alebo pri dlhsom trvani poistnej udalosti sa moze vyplacat formou zaloh priebezne. V tvojom pripade ti vyplatili, co ti patri za PN od marca do augusta zalohou, teraz ked predlozis prechodovy listok, ze si stale PN aj k 30.9, tak ti pride uhrada za september, t.j. daslia zaloha a takto az kym neposles ukoncenie PN. Po skonceni PN ti poslu uz len ten rozdiel, co ti este nevyplatili formou zaloh. Napriklad ak ukoncis 15.10. a za september ti uz peniazky prisli, pride ti uz iba suma od 1.10. do 15.10.

angieba1
24. sep 2019

@suzi81 ďakujem za odpoveď