Kde sa oplatí mať životnú poistku?

eleonora21
23. nov 2022

Ahojte potrebujem poradiť kde sa mi oplatí uzatvoriť životnú poistku. Som poistená v unique ale akurát ma nasrali bola som na operácii q nedostala som ani fuk. Už nechcem so sporením. Chcem poistku kde budem mat poistenú smrť,úraz (polámané ruka,noha...),pn, invalidita. Môžte mi prosím pekne poradiť? Dakujem

sissy27
23. nov 2022

@eleonora21 tak nedostala si, lebo asi nebolo za čo... treba dobre zvažovať, čo si dávam poistiť a z čoho chcem potom plnenie. Mne poisťovňa teraz nepreplatila nič za operáciu a pobyt v nemocnici - lebo to nemám zahrnuté v poistke.
Ja mám allianz, vždy vyplatili všetko, na čo sa poistenie vzťahovalo.

janai1
23. nov 2022

😀 Nasrali ťa tým že ti nepreplatili niečo čo nemáš poistene?

domiklik
23. nov 2022

@eleonora21 metlife... Zatial zaplatili všetko čo som mala poistene

miriam11
23. nov 2022

@eleonora21 Allianz vychádza najlepšie,aj co sa týka výplat PU

eleonora21
autor
23. nov 2022

@sissy27 akože ja viem ze moja chyba ze som niečo nemala poistené. Chcem sa opýtať ako to je s chorobami ak chcem si uzatvoriť novú poistku ale už mám k nej diagnózy? A mam pravdepodobne ze choroba sa mi vrati

sissy27
23. nov 2022

@eleonora21 no ak máš nejaké chronické ochorenia už diagnostikované, tak na to bývajú buď výluky z poistenia alebo teda poistia, ale za mastnú sumu. Čo teda aj má svoju logiku, ani rozbité auto nemôžeš havarijne poistiť...
Ak by si tie dg zatajila, a neskôr si z nich uplatnila plnenie a prídu na to (čo na 99% prídu), tak samozrejme nedostaneš nič a ešte budeš mať na krku poistný podvod.

domiklik
23. nov 2022

@eleonora21 tak ti tuto chorobu nikto nepoisti

ivka21
23. nov 2022

@eleonora21 všetko čo si už mala pred poistením si poistiť nemôžeš

eleonora21
autor
23. nov 2022

@ivka21 tak super môžem umrieť :( a moji blízko z toho ani nič nebudu mat

3009
23. nov 2022

@eleonora21 mať životné poistenie to je ako hádzať peniaze do vody. Robila som s tým a aj môj syn robí s tým, tak to ti hovorím ako dobrú radu.

melanta
23. nov 2022

@eleonora21 podľa mňa je Uniqa dobrá poisťovňa, sú len zlí poradcovia, ktorí ti nepovedia, čo vlastne máš a nemáš poistené a potom je človek nasratý, keď mu nevyplatia niečo, na čo nárok nemá. Ja mám životku v Allianz, minulý rok úplne bez problémov vyplatené dávky PN a hospitalizácia a potom jednorázové plnenie za kritickú chorobu.

melanta
23. nov 2022

@3009 nechválila by som sa tým, že robím poistenie a mať životku je blbosť. Mne sa to oplatilo. Každému, kto vážne ochorenie, má ťažký úraz, trvalé následky, sa to oplatí. Neoplatí sa, ak robíš klientom zlé poistky.

melanta
23. nov 2022

@eleonora21 nie že nebudú plniť diagnózy, ktoré už teraz máš. Ale ani tie, ktoré síce teraz nemáš, ale vzniknú následkom tých, ktorými trpíš už teraz.

eleonora21
autor
23. nov 2022

@melanta ani keď si to za drahšie pripoistim?

basska_b
23. nov 2022

Nepoistia ta, ak uz si mala tu chorobu a hrozi jej vratenie... oni o tom dobre vedia... su to svine, ide im len o zisk, ja som studovala 3 roky poistovnictvo (neznasala som to, cisto len preto, ze navazny obor bola statistika) a maju to sakra dobre spocitane vsetko. Len aby oni mali zisk. Napr ked daju pri uzavreti zlavy zmluvu, tu si rozpocitaju do poistneho. Su na to matematicke vzorce... To nie je dobrocinna institucia...

oli18
23. nov 2022

@eleonora21 čítala som rozhovor s nejakým odborníkom na poistky a ten povedal, že 50 ročného už napr. na riziko rakoviny nik nepoisti.

3009
23. nov 2022

@melanta ak si myslíš, že životná poistka je pre teba výhodný biznis tak si uzavri životné poistenie aj v každej poisťovni.

ttonicum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vitez
23. nov 2022

@melanta ak sa .môžem opýtať aké dávky pn vypláca poist.Allianz..rozmýšľam aj ja poistiť sa v tejto poisťovni(teraz som v poistovni Uniqua)

melanta
24. nov 2022

@3009 ďalšia ukážka toho, že robíš poistky a nevieš to. Nemôžeš mať poistky v každej poisťovni. Teda môžeš, ale zaplatí ti iba jedna.

melanta
24. nov 2022

@vitez tak suma závisí predsa od toho, ako si poistenie nastavíš, na aké poistné sumy a za aké poistné. Ja som mala PN necelých 60 eur denne.

zontik
24. nov 2022

@eleonora21 nerobila by som si žiadnu.nas oklamali hádam v každej jednej poisťovni, či bola dobrá, či menej dobrá. Teraz si radšej peniaze, ktoré by sme dali na poistenie odkladáme bokom, a keď sa nedaj bože niečo stane, tie peniaze budem aspoň mať, a môžem ich použiť. ale to je moja skúsenosť, verím, že takých je menej, a niekomu sa to oplatilo😊

grilazka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
e3v3a3
24. nov 2022

@eleonora21 my máme cela rodina Allianz, zatiaľ sme nikdy problém s plnením nemali.
Pre mňa je základ byť poistená aspoň na výšku hypotéky. Ale je pravda, že všetky poistky mam už hádam aj cez 10 rokov a vtedy bolo napr.aj poistenie PN trosku výhodnejšie

fiafia
24. nov 2022

@melanta mňa by zaujímavá koľko platíš mesačne za poistku. Už v minulej diskusii som čítala,že si mala dobre plnenie... Ďakujem

3009
24. nov 2022

@melanta ja nie som poisťováčka. Ale v poistných zmluvách sa nevyznáš tak tu neraď. Lebo životné poistenie si môžeš uzatvoriť v koľkých poisťovniach chceš a plnenie ti vyplatí každá ak danú udalosť máť zahrnutú v poist. zmluve. To že ti vyplatí len za jednu poist. udalosť sa tých neživotného poistenia.

rikarika
24. nov 2022

@melanta a na toto si ako prisla? Samozrejme ze zivot poistku mozes mat v kazdej jednej komercnej poistovni. Po manzelovej smrti mi vyplatili 3 zivot poistky rozne poistovne ale urcite to nebolo ziadne v poho vyplatenie. Tahala som to cez vsetky mozne paky. Ja uz ziadnu zivot poistku urcite mat nikdy nebudem. Treba hladat lepsi sposob poistenia pripadneho vypadku prijmu v case chorob ako su komercne poistovne.

ttonicum
24. nov 2022

@melanta Nie je pravda, ze mozete mat len jedno zivotne poistenie 🙂. Mozete mat niekolko poisteni v roznych poistovniach a kazda vam vyplati poistne plnenie.

janulikt84
24. nov 2022

@ttonicum bez posudzovania a potom maju plno vyluk...
@melanta zivotne poistky mozes mat aj vo vsetkych poistovnach a plnia s kazdej...pri nezivotnom poisteni plnia iba z jednej a prehlasujes ze si neuplatnujes v inych....
Osobne pre mna MetLife -vychadza aj najlepsie oproti vsetkym ktore ste uviedli...aj kriticke,aj na uver aj invalidita proste vsetko...a co je najdolezitejsie maju iba jednu vyluku...za to ostatne ich maju pozehnane...poistuju aj 50+
Ak potrebujes viac info kludne napis viem ti urobit porovnanie ..

harsesis
25. nov 2022

životná poistka je dobrá vec ak je správne nastavená, prediskutovaná s klientom aby zohľadňovala jeho aktuálne potreby, ktoré sa časom menia. Robím to už nejaký piatok 🙂