Rapid Life - skúsenosti

majulino
12. aug 2013

ma niekto z vas zlu skusenost s touto poistovnou po ukonceni poistnej zmluvy? Myslim tym nejake platby navyse sudy exekucie? Prosim vas aj o rady ako ste postupovali. Pre ozrejmenie situacie v roku 2010 som mala zaujem o spolupracu podmienkou bolo poistit sa suhlasila som nakolko mi dotycna povedala ze ak nebudem u nich pracovat poistku mozem zrusit o 3 tyzdne na to v januari 2011 som isla na pn kvoli rizikovemu. Ta pani nielenze nezrusila poistku ale ju zamna 3 mesiace platila. Neskor mi prisla posledna upomienka podotykam ze predtym nic nedoslo, dlzna suma 62 e vyplatila som a teraz po 2 rokoch dalsich vyse 300e ani neviem poriadne zaco. Divne na tom je ze sa konal sud o ktorom som nevedela a konal sa skor o pol roka ako som ukoncila zmluvu. Rovno mi prisiel aj splatkovy kalendar po 12 e a moznost sa znovu poistit. Pravnici a OZ tvrdia nic neplatit aj tak sa to nikdy neskonci ale podavat trestne oznamenie. Vraj je nas vyse 9000 ludi kt. Podavaju trestne oznamenie a okrem 1 procesu vsetky vyhrali. Este sa chcem opytat ak som stratila sek o vyplateni da sa este k nemu nejako dostat na poste?

obcan24
25. jan 2017

Ak Vam nevyplatili dohodnutu sumu, vymysleli si rozne poplatky, alebo Vas inac oklamali neobracajte sa iba na sud, kde to trva roky, ale zajdite aj na najblizsiu policiu a podajte trestne oznamenie. Zaberie Vam to pol hodiny a je to zadarmo. Ak poda trestne oznamenie 3 a viac ludi, bude ich riesit prokuratura a je sanca, ze peniaze uvidite. Tato poistovna pravdepodobne pacha trestny cin kapitaloveho podvodu podla § 224 Trestneho zakona. http://www.lewik.org/term/1230/kapitalovy-podvo...

martuska2
1. mar 2017

Pripajam sa aj ja. Mala som jednorazovy vklad na dochodok pred 10imi rokmi. Vlani som podlala zoadost o zrusenie. Podlali narokovy formular..vybavila som to a poslala. Odvtexy nic ux rok. V dec.2016 som im zaslala urgenciu..tento rok aj staznost Nbs. Odtial mi len odpisali aby som ich dala na sud.
Co mi odporucate? Kontaktovat tu Judr. Pajtasovu?
Chudak mamka vlozila tazkonazbieranych 59tis Sk ze ked pojdem na dochodok dostanem 500000Sk.

madaeva
14. mar 2017

Ja som mala ten istý problém s Rapíd,dala som to právnikovi,súd sme vyhrali.

chotarne
8. máj 2017

Prosím Vás ako postupovať pri zrušení zmluvy? Je na to nejaký formulár? ešte mám 8 rokov platiť a ako čítam dávno som to mala zrušiť. Stále som verila že spravodlivosť existuje. díky za odpoved.

madaeva
8. máj 2017

@chotarne Jedine pravnik!

martuska2
8. máj 2017

@madaeva mozem poprosit do ip v skratke co mam spravit?? A ako s pravnijom? Aj ste nie o platili ?? Velmi pekne dakujem za usmernenie

mery80
18. jún 2017
madaeva
18. jún 2017

No, pohlo sa to,som zvedavá čo stým budú robit.

marusia12
18. jún 2017

Pozri si na FB stránku Centrum právnej pomoci.... oni zastupujú klientov proti Rapid Life.... tam nájdete o tom info.

chotarne
18. júl 2017

všetko je na ho... nedostaneme ani cent,

marusia12
18. júl 2017

@chotarne a co si cakala????

marusia12
18. júl 2017

Dnes k tomu bola tlacovka.... vyzera to na dlho s nulovym vysledkom. S prachami sa treba asi rozlucit.

rawmamka
18. júl 2017

@marusia12 Aj ja som to dnes videla, našťastie som do toho nedala ani cent, ale tých ľudí je mi ľúto, pretože kde nič nie je, ani čert neberie. A dopadne to tak ako pred rokmi s rôznymi nebankovkami, pyramídovými hrami, že nikto už nikdy nevidel ani euro.

marusia12
18. júl 2017

@rawmamka mne ich luto nie je. Nepoucia sa na chybach inych, tak sa poucili na vlastnych.

rawmamka
18. júl 2017

@marusia12 Aj tak mám s nimi súcit, pretože drvivá väčšina ľudí peniaze poctivo zarobila a v dobrej viere vložila do spoločnosti s pocitom, že v dnešnej dobe sú štátom lepšie chránení ako pred x rokmi. Ale zrejme "štát", resp. smerácka vláda, ktorá je tu pri moci už viac ako desaťročnicu, má úplne iné starosti ako starať sa o blaho obyčajných ľudí.....starajú sa iba o svoje korytá a o ľudí s nimi spriaznených, ostatní nech aj pokapú....

marusia12
18. júl 2017

@rawmamka a co s tym ma SMER???? To, ze tam vlozili prachy je ich vec, nie SMERu. Ja uz z principu neverim poistovniam a nemam ziadne poistky a sporenia. Vsetko je to odrb na ludi.

martuska2
18. júl 2017

A co to presne pisali? Ze ludia nedostanu nic? Mne mamka zalozila peniazky na mij dochodok. Chuda ked sa to dozvie. Vtedy to bola obrovska suma

zeriempizzu
18. júl 2017

Najvacsi podiel viny ma tuna NBS. Su dozorom nad poisťovňami a roky vedeli ze Rapid ma problemy a cudne praktiky a nic nespravili. Som zvedava ako to NBS vysvetli.
Je to škoda lebo ludia na SK neveria poisťovniam a takto nebudu este viac. Kym poisťovníctvo ma svoje miesto a i výhody.

zeriempizzu
18. júl 2017

@marusia12 je rozdiel medzi poistením a sporením.

rawmamka
19. júl 2017

@marusia12 Vieš čo, podľa teba vôbec nič, podľa mňa dosť veľa, ale to by bolo na dlhú debatu o tom ako fungujú rôzne systémy v tejto spoločnosti 😉.
Ja s tými ľuďmi súcit mám, pretože si myslím, že drvivá väčšina z nich si tie peniaze poctivo zarobila a v dobrej viere ich vložila do inštitúcie kontrolovanej NBS, teda de facto štátom, ktorému už viac ako 10 rokov vládne SMER....
V tejto krajine ľudia už nemôžu veriť ničomu a nikomu a to je tragédia, pretože neistota, nestabilita celého systému je príčinou toho ako to tu vyzerá a prečo je kvantum schopných ľudí radšej niekde mimo krajinu. O korupcii, nevymožiteľnosti práva a pod. radšej pomlčím.
Verím, že aj ty si v živote spravila množstvo chýb - možno nie s poisťovňami, keďže im z princípu neveríš (ani ja, okrem PZP neplatím nikomu nič), ale v iných záležitostiach si už určite veľa krát pochybila, napriek tomu, že si mala dobrý úmysel a v tom čase si konala podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia 😉. Tak hoď kameňom, ak si bez viny....... Nikto nemá právo súdiť iných, najmä ak ublížili svojim rozhodnutím najmä sami sebe a nekonali so zlým úmyslom. Takí ľudia si podľa mňa zaslúžia pochopenie a morálnu podporu. Viac nemám k tomu čo dodať 😎.
@martuska2 Tu je to rozpísané, ľudia nedostanú ani cent.... https://vofinanciach.sk/spolocnost-rapid-life-z...
https://www.etrend.sk/financie/rapid-life-zbank...

marusia12
19. júl 2017

@rawmamka ale ja som tu nikoho nesúdila... ja som vyjadrila svoj názor. Každý jeden môže predsa podať žalobu na Európsky súd a vyhne sa našim súdom... nevidím dôvod nebojovať o svoje práva... že? tie drísty o tom, ako tu SMER všetko zničil si nechaj.... počúvam to denne a už ma to nebaví. Pred týždňom sme videli, že sa všetci išli posr... z vypadnutia Sagana, doslova národná tragédia.... ale ľuďom ožobračovanie nevadí. Prečo dnes občania z Rapid Life nestoja pred parlamentom? Prečo ľudia nebojujú o svoje práva? Ono vypisovať, ako je to tu naprd vie každý, hlavne v diskusii je každý hrdina, ale keď treba prísť na ulicu, resp. keď tam treba stáť prvý, tak to všetci čušia doma. Zbierame viečka a sťažujeme sa, namiesto toho, aby tá matka išla stanovať pred Ministerstvo zdravotníctva a bojovala za svoje dieťa.... tento sprostý národ si nič iné ani nezaslúži.... za to, že sa necháva takto utláčať a radšej uteká preč. Lenže nie všetci môžu utekať a čoskoro už aj tak nebude kam utekať.
Pozrela som si prípad Rapid Life.... evidentne sa konateľom žilo skvele a dodnes, čuduj sa svete, nemajú ani obstavený majetok, ani nesedia v base... a nič... lebo Slovensko. A vieš prečo? Lebo vedia, že tento národ sa za svoje práva nepostaví, veď nejaké tie nadávky v diskusii prežijú, oni majú nahrabané, tak ich viac nezaujíma. Neviem si ani len predstaviť číslo, koľko samovrážd bude následovať po tomto krachu, koľko tragédií to spustí... ale hold, stále majú na výber ako sa zachovať a ako bojovať. Lenže oni budú tláchať na FB, kde svoju energiu síce vybijú, ale je im to na dve veci.
A osobná skúsenosť? Párkrát som tu pomohla babám písať rôzne žaloby a vieš čo... ani jedna... ani JEDNA nepoďakovala. Takže pomáhať ešte niekomu? Nie.... svoje maslo nech si vyžerie každý sám.

marusia12
19. júl 2017

@zeriempizzu Asi ten prípad nesleduješ dostatočne dobre, inak by si toto nenapísala. NBS dlhuje 60 mil. € spološnosti Rapid Life.... a tam začali tie problémy. Následne prišlo k manipulácií s majetkom spoločnosti na spriaznené osoby.... sedia už v base? Predpokladám, že majú krásne vilky, pri sebe nejaké umelé štetiny manželky a vyškerené kdesi na Kube. Môžeme tu diskutovať tri dni, nič to nezmení na fakte, že občania žiadne prachy nedostanú.

marusia12
19. júl 2017

@martuska2 jo, nedostanú nič. Aj o vklady prišli...

helkapelka
21. sep 2017

@marusia12 veci sa maju trochu inak ako to niektori ludia prezentuju. Každý z každej strany prenetuje vsteko tak, ze za vsteko moze ta druha strana. Rapidka sa snaží vsetko zvalit na narodnu banku aby ich ludia nenahanali, veď načo ich otravovať?Myslíš, že ich trápi, že ľudia prišli o ťažko našporené úspory? Asi ťažko, hlavne, že oni sami majú ako píše na krásne vilky, pravé kožušinky pre manželky :-

marusia12
21. sep 2017

@helkapelka nuž, čo dodať. Furt nevidím ľudí v uliciach, len sťažovanie na sieťach a ide sa ďalej.

evittam
21. sep 2017

Kym budu hlupi ludia "pchat" svoje peniaze do podobnych spoločnosti tak len tie sa budú mať dobre. Ľudia si v prvom rade musia konečne uvedomit,ze neexistuje vyhodne sporenie, šetrenie a spol.

marusia12
21. sep 2017

@evittam ľudia sú hlavne chamtivci a očakávajú, že im niekto dá niečo zadarmo. Žeoni vložia korunu a o 5 rokov dostanú 5 korún. Len hold v dnešnej dobe plnej podvodníkov to tak nefunguje. S peniazmi sa môžu rovno rozlúčiť, hoci im dávajú akú takú nájdej.... to dávali aj pri BMG a ťahá sa to dodnes. Majský vyškerený 😀 Je to smutné, ale debilita vládne svetom.

evittam
21. sep 2017

@marusia12 Tak tak - "blbi lidi taky lidi"....
A kym sa nepoucia, neuveria....