Rapid Life - skúsenosti

majulino
12. aug 2013

ma niekto z vas zlu skusenost s touto poistovnou po ukonceni poistnej zmluvy? Myslim tym nejake platby navyse sudy exekucie? Prosim vas aj o rady ako ste postupovali. Pre ozrejmenie situacie v roku 2010 som mala zaujem o spolupracu podmienkou bolo poistit sa suhlasila som nakolko mi dotycna povedala ze ak nebudem u nich pracovat poistku mozem zrusit o 3 tyzdne na to v januari 2011 som isla na pn kvoli rizikovemu. Ta pani nielenze nezrusila poistku ale ju zamna 3 mesiace platila. Neskor mi prisla posledna upomienka podotykam ze predtym nic nedoslo, dlzna suma 62 e vyplatila som a teraz po 2 rokoch dalsich vyse 300e ani neviem poriadne zaco. Divne na tom je ze sa konal sud o ktorom som nevedela a konal sa skor o pol roka ako som ukoncila zmluvu. Rovno mi prisiel aj splatkovy kalendar po 12 e a moznost sa znovu poistit. Pravnici a OZ tvrdia nic neplatit aj tak sa to nikdy neskonci ale podavat trestne oznamenie. Vraj je nas vyse 9000 ludi kt. Podavaju trestne oznamenie a okrem 1 procesu vsetky vyhrali. Este sa chcem opytat ak som stratila sek o vyplateni da sa este k nemu nejako dostat na poste?

zeriempizzu
26. nov 2015

@sblabradors pozri tak dlho ako cakas nie je normalne. Mne to pride akoby zbytocne predlzovali vsetko. Kludne pis na NBS.
Musia ti dat viac info o tom aka pravna pochybnost vznikla.
Ja osobne si myslim ze NBS moze za to v akej diere je na Sk poistovnictvo. Nechaju taku poistovnu ako Rapid kludne dalej upisovat poistenie a klamat ludi - po tych vsetkych aferach a problemoch. Na zapade by takato poistovna uz davno nemala licenciu a bola by v likvidacii. Osobne som toto NBs napisala ale i tam to nie je terno, robi tak kadejaky neskuseny skriatok (na tom oddeleni dozoru nad poistovnictvom) - ved vieme ako to chodi, a nikto nevie urobit poriadok. Snad jedneho dna...

sblabradors
26. nov 2015

@zeriempizzu ďakujem za povzbudenie, určite to tak nenechám a budem to ďalej riešiť

1tatiana137
26. nov 2015
Používateľ 1tatiana137 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1tatiana137.

@sblabradors drzim palce aby si uspela 🙂 je to nezmysel tak dlho cakat

sblabradors
26. nov 2015

@1tatiana137 ďakujem

aalinka
26. nov 2015

@sblabradors presne taky isty list som od nich dostala aj ja tento tyzden, ze vznikla pochybnost o platnosti zmluvy. hned nato som im napisala "krasnu" dvojstranovu odpoved a teraz cakam co odpisu, ak vobec odpisu. a tiez som podala podnet na NBS

adika75
21. jan 2016

Mam pre vsetkych podvedenych od rapid life dobru spravu. My sme dali na nich zalobu ( ako spotrebitel sme oslobodeny od sudnych poplatkov), a so zalobou o nevyplatenej celej sume poistneho sme vyhrali. Trvalo to asi 3/4 roka, kvoli nedostaveniu sa rapid life a ich prietahom. Ale peniaze priznane sudom sme uz dostali a este aj uroky z omeskania. Nechcem nikoho urazit, ale google poskytuje neskutocne mnozstvo informacii, len treba hladat. My sme sa nikoho nezlakli, a dosiahli sme to co sme chceli. Nie je to nas prvy boj, Furková re sme vyhrali aj bez sudu, treba vediet niektore zakony, a takmer vsetko vybavite. NBS moze udelit pokutu ale na rapid life nepochodite. Na nich len so zalobou, a urcite vyhrate. Zaloba je zdarma ziadne poplatky. Zaplatite iba za sluzby pravnika, ktore vam rapid life preplati.

sblabradors
21. jan 2016

@adika75 už na tom pracuje právnik

bergi63
22. jan 2016

@sblabradors Dobrý deň,
dnes som práve dostala od nich list takého istého znenia. V akom štádiu ste? vybavili ste už niečo?
Ďakujem za odpoveď.

agnes9
22. jan 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

baby toto nemyslite vazne ze taketo problemy su s nimi :O

bergi63
22. jan 2016

@agnes9 ....10 rokov sme platili a dnes nám prišiel list, že zmluva vtedy nebola uzavretá v súlade s predpismi a teda je neplatná! Ale prečo sa neozvali skôr, aby sme neplatili???!!!

sblabradors
22. jan 2016

@bergi63 podpisala som pravnikovi plnu moc a neviem ako bude dalej postupovat

adika75
23. jan 2016

@bergi63 nebojte sa dat ich na súd, treba to urobiť čím skor, lebo keď poisťovňa nebude mať peniazr, nič vám nevyplatí a ani exekútor by nemal na čo siahnuť ak by neplatili dobrovoľne.

aalinka
23. jan 2016

@adika75 prosim ta, kolko ta stal pravnik pri zastupovani s Rapid? bojim sa toho, aby nebol drahsi ako suma, ktoru mi ma poistovna vyplatit? dakujem

adika75
23. jan 2016

@aalinka nas zastupovala judr. pajtasova z kosic, cena myslim cca 150 € ale nieco musi preplatit rapid ako neuspesny takze to bude asi 1/2.

monulienkamt
24. feb 2016

@aalinka
@bergi63
@sblabradors pridavam sa do diskusie, aj mne dnes prišiel list o pochybnostiach platnosti poistenia, vytocena som, je až...poistku uzavrela moja mama, pre mňa, platila a nič z toho :(...a to poistka skončila este v júni 2014...tiez sa chcem obrátiť na pravnika

dannizeta
24. feb 2016

Ahojte,ja neverím čo tu čítam 😖 Čakáme na vyplatenie odkúpnej hodnoty už od novembra 2015.Vtedy nám odpísali čo všetko potrebujú k ukončeniu zmluvy.Všetko sme doporučene odoslali a dodnes žiadna odpoveď.Dovolať sa tam nedá, samý odkazovač, maily ignorujú.Som zhrozená a naštvaná... 😠 A to nám v apríli u nich končí ďalšia poistka...Podarilo sa vám nakoniec dostať k vlastným peniazom? ☹

dannizeta
24. feb 2016

@sblabradors máte už niečo nové s právnikom, pohlo sa to? ☹

sblabradors
25. feb 2016

@dannizeta zatiaľ neviem nič, akurát som na to myslela, že sa ozvem právnikovi, že čo je nové

bergi63
25. feb 2016

Ahojte, zatiaľ som nič nevybavila, hľadám právnika, ktorý by sa tým zaoberal ☹ Dnes som však dostala mail od Judr. Pajtášovej (ktorá sa s prípadom rapid zaoberá), ktorú som tiež žiadala o pomoc .... je to strašne dlhé, musím si k tomu sadnúť a dôkladne to preštudovať ... je to rozhodnutie súdu ohľadom rapidu. Ak by ste do toho chceli nahliadnúť, napíšte mi emailovú adresu, prepošlem Vám to.

stanusa89
25. feb 2016
Používateľ stanusa89 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od stanusa89.

toto uz ani normalne nie je :O

bergi63
25. feb 2016

@monulienkamt pošli mi emailovú adresu a pošlem ti rozsudok, čo mi poslala jedna právnička, čo sa tým zaoberá. prosila som ju o pomoc, ale ma odmietla, že toto má veľa a dnes mi prišiel od nej mail, v ktorom mi posiela jeden rozsudok ..... preštuduj si to .... ale podľa mňa dal súd za pravdu klienke.

adika75
25. feb 2016

Ako som vyššie písala, nás zastupovala Judr. Pajtášová z Košíc a súd rozhodol v náš prospech. Odročilo sa to tuším 2x ale vyhrali sme a Rapid musel doplatiť všetko aj s úrokami. Vyplatili cca do 2-3 týždňov od právoplatnosti rozsudku a ani sa neodvolali proti nemu. Pokiaľ máte problém s nevyplatením dohodnutej sumy a existuje akékoľvek rozhodnutie v takej istej veci, iný súd nemôže rozhodnúť inak. PODOTÝKAM: JE TO SPOR SPOTREBITEĽA S PODNIKATEĽOM, TAKŽE SA NEPLATIA SÚDNE POPLATKY.Je to všetko zdarma. Ak máte rozsudok, ktorý sa týka toho istého problému ako máte vy, je to 99% úspech vo váš prospech. Treba spísať žalobu, uviesť číslo rozsudku, o ktorý tu spomínate. Bude vás to stáť len ako služby právnika. Netreba lamentovať, stále existuje riešenie. My sme ho našli a vyhrali sme nad Rapidom. Netreba sa báť, existujú súdne rozhodnutia a pokiaľ sú totožné s vašim problémom máte úspech zaručený. Možno stačí, ak zatlačíte doporučeným listom na Rapid, že podľa toho a toho rozsudku máte právo na toto a toto, alebo inak ich dáte na súd, dostanete peniaze aj bez súdu. Rapud totiž platí potom súdne trovy a možno si rozmyslia s niekým sa ešte naťahovať. Ja som dosiahla svoje niekedy len správnymi vyhrážkami a na poisťovne to zabralo. Takže skúste na nich s rozsudkom bez právnika a ak to nejde, tak s právnikom. Kto sa hanbí, má prázdne gamby ako sa hovorí.

lili766
7. mar 2016

@bergi63 my tiež ideme v maji na sud, zastupuje nas Pajtasova, mozes mi prosim poslat ten rozsudok,,mail..lili766@centrum.sk, dakujem,,

lili766
7. mar 2016

@adika75 ako prosim ta prebiehal ten sud co sa pytali,,?

adika75
7. mar 2016

rozsudok bohužial nemám, nakoľko problém mala moja mama, a má vyše 30 strán ak si dobre pamätám. na súde to prebiehalo tak, že sa pýtala sudkyňa, a potom o niečo neskôr možno asi mesiac vyniesla rozsudok. ak ide o ten istý problém, nie je podľa mňa šanca, aby rapid vyhral. mojej mame nevyplatili dohodnutú sumu cca 2000 euro pri dožití, ale iba cca 50 % s tým, že ona pristúpila na nové podmienky vtedy, keď posielali zdarma mobil.

rapidlife
12. apr 2016

Ahojte
@dannizeta mame ten istý problém ☹ prosím Ta nejako sa to pohlo ?? Hľadáme riešenie !! Poraď ak niečo nové vieš !! Ďakujem

dannizeta
13. apr 2016

@rapidlife vôbec nič nové, dávam im ešte čas kvôli tej druhej poistke, čo skončila teraz.Ak sa neozvú, tak koncom mája kontaktujem právnika... ☹ To im len tak neprejde! 😠

patka1612
3. júl 2016

@bergi63
Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť, či by ste mi nemohli poslať ten rozsudok. Ďakujem
Kollars@zoznam.sk

togon
28. júl 2016

@bergi63 Prosím Vás tiež o zaslanie. Adresa v IP. Ďakujem

lilly73
28. aug 2016

Ahojte,
máme niekto skúsenosť s týmto spotrebiteľským centrom? Kontrétne pri zastupovaní v spore s poisťovňou Rapid life?
www.spotrebitelskecentrum.sk/informacie/spis/ka...
Ďakujem