Rapid Life - skúsenosti

majulino
12. aug 2013

ma niekto z vas zlu skusenost s touto poistovnou po ukonceni poistnej zmluvy? Myslim tym nejake platby navyse sudy exekucie? Prosim vas aj o rady ako ste postupovali. Pre ozrejmenie situacie v roku 2010 som mala zaujem o spolupracu podmienkou bolo poistit sa suhlasila som nakolko mi dotycna povedala ze ak nebudem u nich pracovat poistku mozem zrusit o 3 tyzdne na to v januari 2011 som isla na pn kvoli rizikovemu. Ta pani nielenze nezrusila poistku ale ju zamna 3 mesiace platila. Neskor mi prisla posledna upomienka podotykam ze predtym nic nedoslo, dlzna suma 62 e vyplatila som a teraz po 2 rokoch dalsich vyse 300e ani neviem poriadne zaco. Divne na tom je ze sa konal sud o ktorom som nevedela a konal sa skor o pol roka ako som ukoncila zmluvu. Rovno mi prisiel aj splatkovy kalendar po 12 e a moznost sa znovu poistit. Pravnici a OZ tvrdia nic neplatit aj tak sa to nikdy neskonci ale podavat trestne oznamenie. Vraj je nas vyse 9000 ludi kt. Podavaju trestne oznamenie a okrem 1 procesu vsetky vyhrali. Este sa chcem opytat ak som stratila sek o vyplateni da sa este k nemu nejako dostat na poste?

linda20111
12. aug 2013

@majulino ahoj, ja som mala tiez tuto poistovnu, ale ked som chcela zrusit poistku tak som nemala ziadny problem. zrusila som prave preto ze som sa dozvedela ze vela ludi ma s nou problem a sa sudi. na tvojom mieste by som dala trestne oznamenie na tu pani pretoze ta oklamala. treba to urcite riesit s pravnikom, najlepsie s takym ktory uz niekoho v takej veci zastupoval. bude to urcite dlho trvat. Drzim ti palce!

sendy1977
12. aug 2013

@majulino máš IP

strapatymajo
12. aug 2013

@majulino Je to na dlhšie, ale podľa mňa je to riešiteľné ... už len fakt, že niekto iný za teba platil poistné je prinajmenšom čudný a možno tu by sa dalo o to nejako oprieť ...

vikinka50
13. aug 2013

@majulino

ako spotrebiteľ sa môžete s rozhodcovským rozsudkom s dôverou obrátiť na združenie HOOS so sídlom v Prešove, ktoré má už množstvo klientov, títo Vás vybavia k spokojnosti, tak ako mňa.
Kontakt: zdruzenie.hoos.po1@gmail.com
telefón: 0908 084 541
Držím Vám palce.

majulino
autor
13. aug 2013

dakujem vam velmi pekne

palomka
27. mar 2014

ako dostat z poistovne svoje peniaze, ked sme vsetky nalezitosti splnili? vymyslaju dookola nove a nove 30 dnove lehoty 😢

jankulicek
16. máj 2014

Ahoj, ja som poistku zrušila a po 15-tich rokoch sporenia mi nevzplatili žiadnu odkupnú hodnotu, na ktorú mám nárok, ale odomňa pýtajú nejaký administratívny poplatok cca 320,-€ - je to banda podvodníkov. Prosím ťa, napíš mi ako si nakoniec riešila svoj problém a ako to dopadlo. Ďakujem.

xxstanulkaxx
30. máj 2014

@jankulicek Nám prišlo dnes presne to isté...Po 12tich rokoch platenia nemám nárok na svoje peniaze a ešte odo nás chcú aby sme zaplatili administratívny poplatok323,70...Ako ste postupovali ďalej???

jankulicek
4. jún 2014

@xxstanulkaxx Asi ste boli rovnako nahnevaný ako ja. Kontaktovala som organizáciu na ochranu spotrebiteľa, kontakt som našla na nete. Napísala som obsiažny list poisťovni, v ktorom som im napísala, že zmluva sa dá meniť dodatkom a ja žiadny dodatok k zmluve nemám a že si predsa nemôžu robiť čo chcú. Z "pocitu nasrání" som im toho popísala naozaj veľa, o ich nekalých praktikách, o tom ako sa správajú ku klientom a kde vlastne zobrali ten poplatok, ktorý im mám ja platiť a kde zobrali tú drzosť povedať mi, že mi nič nedajú. Tento dopis som poslala poisťovni a NBS, Ministerstvu vnútra, Štátnej obchodnej inšpekcii, Strane Smer, a do Bruselu Európskej komisii spolu s kópiou mojej zmluvy, listu z poisťovne a všetkých dostupných dokladov, ktoré mám o mojom poistení - inak to poistenie bola len doplnková služba, v mojom prípade išlo o šetrenie ku dôchodku. Takže keby som šetrila ešte ďalších 20 rokov, neviem ako by sa vyšplhal ten administratívny poplatok a či by som celý dôchodok neplatila ja im a nie oni mne. Je to na zlosť a do plaču, že takýto podvodníci ešte stále klamú ľudí a robia si podvody bez následkov. NBS mi odpísali, že čakajú na vyjadrenie od poisťovne a dajú mi vedieť. ŠOI mi napísali, že ich sa poisťovne netýkajú, od ostatných som zatiaľ odpoveď nedostala. Ten list, ktorý som písala som preposlala na schválenie pani z organizácie pre ochranu spotrebiteľa a tá mi to schválila, že im treba oponovať, brániť sa a nič neplatiť.
Takže som v štádiu čakania, čo bude ďalej. Držím palce, nech všetko dobre dopadne a prosím Vás, šírte tieto informácie do povedomia ľudí, nech už nikoho nenachytajú. Jana

martina0311
2. júl 2014

@jankulicek Mame podobnu skusenost, manzel tam bol poisteny niekolko rokov , potom sa dopocul, ze okradaju ludi, tak tam napisal ziadot o zrusenie a nech mu teda vycislia odkupnu hodnotu, a prislo mu, odkupna hodnota 0. Pisal tam znovu, a dnes akurat prisla od nich odpoved, ze mame zaplatit 309 Eur administrativny poplatok. Vobec nevieme, co mame robit, lebo momentalne je nasa financna situacia zla, nemame z coho to vyplatit...

jankulicek
3. júl 2014

@martina0311 Všade píšu, že im nemáš nič platiť, a za čo? Za to, že si im pchala tvoje peniaze x rokov, im máš teraz zaplatiť? Treba napísať sťažnosť na poisťovňu a do Národnej banky Slovenska, prí. na Európsku komisiu. Keď nepošleš sťažnosť do NBS, poisťovňa nebude mať ani toľko chochmesu, aby ti odpísala. Treba im napísať, z čoho vyčíslili tento poplatok a prečo nevyplatili odkupnú hodnotu. Koľko rokov bol manžel poistený?
Mne poisťovňa odpísala minulý týždeň, na nič čo som sa v liste pýtala mi neodpovedali, len do paragrafov zaobalili to, prečo mi nič nezaplatia. Takže píšem ďalší list. I keď ma to neskutočne zaťažuje a unavuje, určite im nič platiť nebudem a keď to príde až po súd, budem sa aj súdiť. Sú to obyčajný podvodníci, ktorý nič negarantujú, hlavne, že vykazujú zisky, ale klientom neplatia nič, len od nich vymáhajú všelijaké nezmyselné poplatky. To, že im zaplatíš, tvoju situáciu nevyrieši. Prečítaj si x fór o tejto poisťovni, ľudia zaplatili a prišiel im aj tak exekútor a museli sa súdiť, ale čo som čítala, tak vyhrali ľudia, nie poisťovňa. Proti poisťovni bola podaná aj hromadná žaloba, ale to bolo niekedy v roku 2009 myslím. Neviem ti pomôcť, lebo som v rovnakej situácii, ale ja si myslím, že sa treba brániť. Napíš, ako ste dopadli. Držím palce. Jana

jankulicek
14. júl 2014

Asi jediná cesta bude súdna, do čoho sa asi nikomu nechce, teda mne vôbec, ale inak to asi nepôjde, keď tým darmožráčom nechcem nič zaplatiť. V tejto krajine je to na porazenie, lebo človek sa svojho práva nemá kde domôcť a všelijakí okrádači ľudí si tu veselo "podnikajú". 😠

plegomazin
31. júl 2014

Dobrý deň prosím vás je tu niekto KTO VYHRAL súd s poisťovnou Rapid life?

Ďakujem

majulino
autor
25. okt 2014

@plegomazin mne sa stale sud nezacal. Trestne oznamenie bolo podana 2 tyzdne po zalozeni diskusie

jana7
5. nov 2014

@majulino aj ja sa chcem sudit, to fakt rok cakas na niečo???

lubka.xz
5. nov 2014

ja som kontaktovala Združenie brániť sa oplatí, majú aj fb stránku. Konkretne p. Stefana Dutka z Prešova.
a podali sme žalobu na nich, a tiez je to momentalne v stadiu cakania. ja som mala zaplatit nejakych 260 eur, na zaklade arbitrazneho sudu. Tak nic nine neostava, len cakat...

https://www.facebook.com/pages/Združenie-Brániť...

a

majulino
autor
6. nov 2014

@jana7 ano uz rok mozno je uz aj po sude a pravnici nedali vediet.

majulino
autor
17. dec 2014

Takze sud este stale nebol. Bola som si to zistit na okresnom sude. Rapid life nedala vyjadrenie k trestnemu oznameniu.

diana186
25. feb 2015

Ahojte,
po prečítaní všetkých možných komentárov viem predpokladať čo bude čakať mňa....Pýtajú odo mňa vždy niečo, najnovšie doklad buď o zamestnaní alebo doklad o evidencii z úradu práce...Dostala som aj papier že mi stiahnu 438eur ako administratívny poplatok a že spolu prvé štipendium som v mínuse :D prišiel mi prvý šek hodnote 4eur a dalšie dva po 31eur....len neposlali ani nič koľko vlastne peňazí dostanem..

andu9
26. feb 2015

Tiež mám s nimi skúsenosť a nikdy viac!!! Kto môže, preč od nich! Poctivo som platila, čo som mala a keď mi mali vyplatiť poistnú sumu, polovicu sumy si stiahli na rôzne poplatky a nedoplatky, ktoré si vyrátali... Uvažujem, či nemám kontaktovať nejakého právnika, či by sa to nedalo napadnúť.

jancuch
27. feb 2015

@andu9 Všetky poisťovne tak robia, len podaktorí ľudia o tom ešte nevedia ale postupne už na to prichádzajú, že poistenie v žiadnej poisťovni nie je zadarmo, ale sú tam skryté vysoké poplatky: http://hnporadna.hnonline.sk/osobne-financie-64...
Treba tiež vedieť, že pri čisto úrazovej poistke od žiadnej poisťovne naspäť nedostaneš ani cent, pretože tam nie je sporiaca zložka (dostaneš len určité percento z vloženej sumy vtedy, ak sa ti stane náhodou poistná udalosť, inač nie) 😀
Poistenie je odrb, je výhodné pre poisťovne a sprostredkovateľov poistenia (poisťovákov), ktorí majú z toho pekné provízie ale pre samotných klientov určite nie 😠

zeriempizzu
27. feb 2015

@jancuch poistenie nie je odrb. Ale musis byt dost gramotny na to aby si chapal aky produkt ti treba a ci si ho i ozaj kupujes.
To co ale robi Rapid Life je kriminalne. Sama mam negativne skusenosti - s tou poistovnou sa neda nijako pohnut lebo ju chrani samotna NArodna Banka Slovenska. Rapid Life patri do likvidacie, nemaju co dalej upisovat nove zmluvy, su jednoducho svine a svojim konanim nicia meno poistovnictvu ako celku.

smejkal
25. aug 2015

Ja mám tiež skúsenosť s touto poisťovňou.Začalo to v roku 2008, keď mi oznámili, že po kontrole NBS zistili, že bol použitý zlý vzorec pre výpočet poistky.Za desať rokov som mal zaplatiť 36 000 Sk a po 15 rokoch mi malo byť vyplatených 60 000Sk.Dali mi na výber tri varianty, ale ani na jednu som neprisupil, tak mi zrušili poistku a poslali odkupnú hodnotu 21 000Sk , ktorú som neprebral.Riešil som to súdnou cestou najprv ,že poistný stav trva a postupne v máji 2014 už vypršala poistka tak sa zmenila žaloba na vyplatenie poistnej sumy .V apríli tohto roku OS KE I mi priznal výplatu poistnej sumy 2000 Eur plus 8,5 % ročný úrok z omeškania cca 170 Eur za rok.Poisťovňa dala odvolanie tak čakám na vytýčenie pojednávania na KS v Košiciach.V prvom prípade trvalo vytyčenie pojenávania od rozhodnutia OS KE I máj 2013 až na november 2014, ale to už je iná kapitola mám smolu, že sudca na KS KE nepojednáva od júna do septembra.Tohto roku som dal výpoveď z ďalšej poistnej zmluvy ku 30.VI.2015 po viacerých telefonických urgenciach mi prišiel v piatok list , že poistka je ukončená a bude vyplatená do 14 dní od ukončenia poistného vzťahu,ktorý skončil 30.VI.2015.Hlavne , že list mi prišiel 21.VIII.2015 s dátumom podpisu 9.VI.2015.

diana186
25. aug 2015

Za slovenských korún mi malo byť vyplatené 54 000, teraz mi odpočítali administratívne poplatky a iné vo výške 428eur a prišlo mi nakoniec 1200eur...už neverím na žiadne také veci.. a momentálne medzi ukončení tou poisťovňou a nadviazaní na novú poisťovňu my vyšli celkom vážne diagnózy a som zaradená medzi rizikových pacientov takže zo žiaden poisťovne nič nemám..Liečená som v zahraničí kedže na Slovensku také nič nie je..

smejkal
14. sep 2015

7.septembra mi prišiel šek s odkupnou hodnotou mojej poistky, ktorá mi bola presne vyplatená ako som mal odkupnú hodnotu.

aalinka
10. nov 2015

vo februari mi skoncila PZ, poziadala som o vyplatenie poistky, odoslala som im narokovy list. po 8 mesiacoch mi prisiel list od nich, ze ano bude mi sekom vyplatena poistna suma, len v tom liste nepisu kedy. presiel uz mesiac a sek nikde. na pisomnu korespondenciu neodpovedaju, telefon dviha nejaka pani, ktora nic nevie a len prepaja hovor, ktory nikto nedviha.
vie mi niekto poradit ako postupovat, kam sa obratit?

smejkal
10. nov 2015

Mne prišiel šek do 15 dní po oznámení o vyplatení poistky treba ich otravovať telefonicky priamo na centrálu do Košíc číslo je na stránke poisťovne.

sblabradors
26. nov 2015

Mne končila poistka v decembri 2014, v máji som konečne od nich dostala nárokový list, ktorý som im aj so všetkými potrebnými papiermi obratom poslala a dodnes mi nič nevyplatili. Dokonca mi prišiel od nich list, že dávajú preskúmať na súd, či je poistná zmluva vôbec platná. :(

zeriempizzu
26. nov 2015

@sblabradors ak poistna zmluva nie je platna, dlzia ti vsetko poistne - i s urokmi, bez toho aby mali narok na tie ich uzasne administrativne poplatky. Co moze by koniec koncov viac ako tvoja odkupna hodnota po skonceni zmluvy.
Napisali ti z akeho dovodu pozrebuju preskumavat platnost zmluvy? Mne to pride ako riadna chobotina - ty si asi neklamala, lebo evidentne si zila pri zalozeni poistky a zda sa ze zijes i teraz (co bolo potvrdene i notarom pri podpise toho ich trapneho narokoveho listu), tak jedine zeby posrali nieco oni. Ale mozu byt tak tupy ze sa sami daju na sud? 😄 nechapem. A treba napis na NBS staznost.

sblabradors
26. nov 2015

@zeriempizzu písala som im (Rapid Life) sťažnosť (sťažovala som sa na dobu vybavenia), lebo na NBS sa môžem sťažovať až potom, ako som sa sťažovala u nich a namiesto odpovede na sťažnosť mi prišiel od nich ten list - "vznikla právna pochybnosť o tom, či poistná zmluva bola v čase jej vzniku uzavretá v súlade s vtedajšími všeobecne záväznými predpismi ...". Takže teraz hľadám právnika, čo mi s týmto pomôže plus idem písať sťažnosť na NBS :(