Refinanc hypotéky

5. jún 2023

Caute. Kto sa v tom trosku vyzna..po 5 rokoch fixovaneho uroku 1,3% nam prave na toto leto vysiel refinanc hypoteky, kedy su uroky okolo 4-5%..poradte.. co je najlepsie v takomto pripade urobit? Dat fixaciu na 1rok a dufat, ze to pojde bud.rok dole? Alebo dat mimoriadnu splatku? Oplati sa to vobec? Ako postupovat? Ponuka este od banky zatial neprisla,len sa zamyslam dopredu. Dakujem

solange7
5. jún 2023

Urcite by som sa teraz nefixovala na 5 a viac rokov. Mimoriadne splatky pri starom fixe niesu zasa na skodu ak vam tie peniaze nebudu chybat. Ale to ti neriesi situaciu s vysokym urokom pri novom fixe. Akurat budes mat lepsi pocit, ze si si ubrala z istiny.

jakoma
5. jún 2023

Mna to caka az o necele 2 roky, planujem vtedy mimoriadnu splatku a novu hypo si nastavit na menej rokov splacania ( ak to budeme vtedy vediet financne tahat), fix na max 5 rokov

dzina007
5. jún 2023

Strasne zalazi do vysky hypoteky. Napriklad slsp ma rovnaky urok pri 1 r aj 3r aj 5r momentalne akonpozeram.
Ak si dam fix rok moze byt ze o rok bude lepsi urok ale aj horsi.

Ak si dam vyssi pocet rokov fixu tak bud pri znizeni urokovych sadzieb poziadam svoju banku o znizenie uroku kedy vedia dat pokutu aspon SLSP 0.5% z uroku co je pri 100 000€ - 500€
Alebo odist do inej banky s nizsim urokom kedy je pokuta 1% co je 1000€ pri pozicke 100 000€.
A vela bank je pri prechode do ich banky tento "poplatok" ochotny zaplatit.

Ale strasne zalezi ajnod toho ako jenpisana zmluva.

My sme napriklad v SLSP mali pred 10 rokmi urok 5.19 poziadali sme o znizenie uroku zaplatili pokutu a dostali urok 1.7 co bol vtedy najnizsi takze sa to oplatilo

sweet20
5. jún 2023

napis mi a mozme sa o tom porozpravat, nakolko som to teraz riesila

autor
5. jún 2023

@sweet20 no mame vub banku.hypoteka 86tisic.mali sme ju na 19rokov nastavenu a splatka 430e... teraz co som ratala, by nas vyysla splatka o skoro 200e viac co je dost. Na viac rokov si ju dat nemozeme.. tak teraz nvm ci dat mimoriadnu splatku aby sme ostali aspon na rovnakej splatke 430e mesacne , alebo sa ta splatka neoplati davat a radsej si dat rocnu fixaciu a platit rok o tych 200e mesacne naviac... je to pre mna dilema. Peniaze na mimoriadnu splatku by boli z rezervy..cize by nam neostala skoro ziadna

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaroslav81
5. jún 2023

PSS dáva hypotéky tuším až do 78 rokov. Skúsiť si tam refinancovať a predĺžiť...

sweet20
5. jún 2023

napis mi sukromnu spravu

autor
5. jún 2023

@mamula20 hodila som to do aktualnej hypokalkulacky

autor
5. jún 2023

@mamula20 ostalo nam 72000.mozeme si to dat max na 12rokov.zial viac sa nam neda vo vub.mozno v inej banke ano. A splatka vychadza 620e.co je o skoro 200e viac.. mna zaujimalo ci ma zmysel davat vyninoccnu splatku alebo radsej nie a dat si kratsi fix.. nic viac nic menej

sweet20
5. jún 2023

kratsi fix

autor
6. jún 2023

@sweet20 a mimoriadnu splatku nedavat? Dakujem

sweet20
6. jún 2023

je to somarina.. napis mi nakolko tebe sa neda