Rizikové životné poistenie z Axy

dema4016
17. sep 2018

Ahojte, chcela by som založiť rizikové životné poistenie z poisťovni AXA ActiveLife, dostala som ponuku bude to poistka pre 4 členov rodiny, a vyjde ma 56 Eur mesačne, má niekto skúsenosť s touto poisťovnou alebo poistením? Oplatí sa?

janjochmann
17. sep 2018

@dema4016 v prvom rade chválim výber rizikového životného poistenia bez sporenia /investovania. Je to to najlepšie riešenie, oddeliť poistenie od sporenia.

AXA patrí medzi lídrov v oblasti rizikového životného poistenia, v pomere cena / krytie zvyčajne vychádza výhodne.

Bez detailnejších informácií ťažko posúdiť vhodnosť ponuky, ja osobne odporúčam kryť veľké riziká - smrť, invalidita, kritické ochorenia, PN a trvalé následky úrazu. Ostatné veci sú menej podstatné a dá sa bez nich zaobísť, keďže neohrozujú vážne finančný rozpočet rodiny. Tento produkt tiež umožňuje aplikovať rôzne zľavy.

Okrem toho odporúčam pre porovnanie žiadať aspoň 2-3 ponuky z iných poisťovní. Je to dlhodobá záležitosť a preto je dôležité venovať nastaveniu náležitú pozornosť.

dema4016
autor
17. sep 2018

@janjochmann mám tam smrť akákoľvek poistná suma 2000 E, trvalé telesné poškodenia následkom úrazu s progresívnym plnením 500% suma 15000E, denná dávka pre prípad PN od 1 dňa keď PN trvala aspoň 29 dní na deň 5 Eur, komplexný balík kritických chorôb poistná suma 3000 E, pripoistenie pre prípad invalidity nad 70% s klesajúcou poistnou sumou 8000Eur, to mám ja a manžel a deti vo veku 18 a 20 rokov, majú to isté, len oni nemajú PN, ale denné odškodné za dobu nevyhnutného liečenia úrazu od 7. dňa, s plnením od 1. dňa , čo by ste vedeli poradiť?

janjochmann
17. sep 2018

@dema4016 čo oceňujem, je to že sú tam najmä tie veľké riziká, ktoré som spomínal.
Aby som poradil čo najlepšie, musel by som po poznať detailnejšie Vašu situáciu (zamestnanie a zdravotný stav, príjmy a stav úspor a finančnej rezervy, či máte úvery a pôžičky, stav úspor v druhom pilieri, či sú deti zárobkovo činné alebo študenti, aký máte rozpočet na poistenie a investovanie, atď).

Ale aspoň pár poznámok, bez toho aby som tieto info mal:
- trvalé následky úrazu - zdá sa celkom ok
- kritické choroby - poistná suma je dosť nízka
- podobne aj invalidita je dosť nízka poistná suma (a klesajúca)
- PN - nepoznám váš príjem, ale tiež je to relatívne nízka suma
- deti, pokiaľ nie sú zárobkovo činné a živiteľmi rodiny, nie je dôvod poisťovať im úmrtie a zatiaľ ani invaliditu
- denné odškodné za liečenie úrazov pre deti - podľa môjho názoru nie je to nevyhnutné (je to pomerne drahé pripoistenie, pretože je relatívne vysoká pravdepodobnosť, že si napríklad zlomia ruku a bude plnenie, ale zároveň to neohrozí finančný rozpočet rodiny)

Predpokladám, že máte asi nejaký limit platby, ktorý nechcete prekročiť, čo chápem, najmä ak je potrebné ponechať priestor aj na pravidelné investovanie/sporenie (čo je z dlhodobého hľadiska dôležitejšie než poistenie).
Ja osobne by som volil radšej iné nastavenie v takomto prípade a aspoň o niečo lepšie pokryl vás na úkor detí. Tak snáď tieto info trochu pomôžu 🙂

petramok
25. sep 2018

@dema4016 ahoooj robim poistky a urcite ti to treba lepsie nastavit slabe krytie a medzi top so 100% plnenim patria Alianz,Metlife a Generali do Axy tak poistenie domu,bytu.Napis ak chces dobre nastavenu poistku ktora ta bude naozaj chranit a plniť za co si zaplatis

petramok
2. nov 2018

@dema4016 nízka ochrana velmi nízka to radsej nic neplať ako toto

nikola1405
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarahh11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bety2222
10. mar 2023

@dema4016 podla mna petranok má pravdu, treba preštudovať poistné podmienky a pripoistenia, ak chcete pomožem Vám0950381388

bety2222
10. mar 2023

@dema4016 nízke poistné sumy a nizke poist. plnenie, treba dať pozor na výluky napr pi invalidite, kritických chorob, PN, klesajúca suma sa zvykne dávať pri úvere.Podla mna nevyhodné životné poistenie

bety2222
10. mar 2023

@bety2222 plnú invaliditu priznajú málokomu, navrhujem si nastaviť od 41% - 70% a oslobodenie od platenia v pripade invaliditý 70% a viac., v prípade ak máte úver tak duopoistenie t.j. úmrtie a iplná nvalidita

dema4016
autor
10. mar 2023

@bety2222 nemám úver

bety2222
10. mar 2023

@dema4016 tak klesajúcu sumu tam nedávajte, ak chcete pomožem Vám , všetko vysvetlím

bety2222
10. mar 2023

@dema4016
Tu su čakacie doby v Axe , treba dávať pozor, je aj doba prežitia - Kritické choroby: 3 mesiace od začiatku poistenia, doba prežitia 30 dní
Invalidita z dôvodu choroby: 18 mesiacov na priznanie invalidity
PN: 3 mesiace choroba, 18 mesiacov tehotenstvo
Hospitalizácia z dôvodu choroby: 2 mesiace
Chrbtica: 18 mesiacov