Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia. Týka sa ma, ak som na materskej?

dmonikad
9. jan 2009
Som na MD, od februára by som mala poberať RP. Týka sa aj mňa nejako ročné zúčtovanie do zdravotnej poisťovne? Sú toho plné správy, neviem, čo treba. Som povinná niečo niekam zaniesť, hlásiť? (nemusí sa týkať iba tohto, aj napríklad daň, musím vypísať daňové sama???) ďakujem za všetky rady
gapa
9. jan 2009
a zásadnú vec si nenapísala. Si zamestnaná?
na zdravotné zúčtovanie za rok 2008 je myslím čas. A to by si musela mať kolísavé (vysoké) príjmy, no v tom sa nejako nevyznám.

O ročné zúčtovanie preddavkou na dan, ak si/si bola zamestnaná požiadaj zamestnavatela do 15.2. Určite ti vrátia nejakú dan, samozrejme ak si nejakú zaplatila :-N Roč.zúčtovanie ti môže zamestnávael urobiť, napr. ak si nemala nejaké príjmy, z dôvodu ktorých ti RZ urobiť nemôže.

Ak by si mala základ dane + sumy materského, nemocenského, ošetrovného, náhrady príjmu pri dočasnej PN za r.2008 nižsie ako 98496,- tak si môže uplatniť na teba nezdanitelnú čiastku (98496 mínus tvoje vlatné príjmy, čo sú uvedené vyššie) aj manžel. To platí, ak on mal základ dane do 906984,-. Ak mal viac, je to trochu inak.
dmonikadautor
10. jan 2009
Áno som zamestnaná, poberám materskú z práce 😃 . Ďakujem za info 🙂
emjee
11. jan 2009
zalezi co vsetko sa s tebou dialo minuly rok
ja som mala napr. 2 zamestnania a medzi nimi som bola 2 dni "dobrovolne nezamestnana", vdaka tomu musim zdravotne zuctovanie robit sama, na md som nastastie nastupila az od januara t.r, lebo inak by som ani pomaly nevedela, ktore z tych x tlaciv vypisat
danove si tiez budem robit asi sama
dmonikadautor
11. jan 2009
Ja som mala celý minulý rok jedného zamestnávateľa, ale bola som aj PN a na materskú som nastúpila v auguste. RP by mi mal začať vo februári.
Tak sa poinformujem v práci, hádam poradia

Tu začni písať odpoveď...

Odošli