Rozdiel v daňovom priznaní

marika1230
14. jan 2014

Ahojte zienky.Poradte mi ako je lepsie urobit danove priznanie v praci ,ci lepsie to urobit sama.myslím danove priznanie typu A pre fyzycke osoby.Dakujem Vam vopred za rady..,,... 🙂

luba28
14. jan 2014

@marika1230 mne to robia v praci,....ja to ani neviem urobit,....

marika1230
autor
14. jan 2014

@luba28 uhm a nevies ci v praci si zato neberu nejaku odmenu ked to urobia?

luba28
14. jan 2014

@marika1230 ,robia to v ramci pracovnej doby,....nikdy som sa nepytala,ale myslim,ze nie,...

polyana
14. jan 2014

@marika1230 určite sa za to nijaké odmeny neberu, mzdové učtovníčky to robia v rámci svojich pracovných povinností. Ak požiadaš o ročné zúčtovanie v práci- na čo máš právo- tak oni ti proste musia urobiť. Ak nepožiadaš- tak je tvojou povinnosťou si sama podať danové priznanie.

marika1230
autor
14. jan 2014

@polyana ano dakujem ti za odpoved,no to si myslim aj ja...len mi napadlo preco si niekto robi sam danove priznanie ked mozu mu to urobit v praci?

tajomna21
14. jan 2014

@marika1230 preto, lebo moze mat aj iny prijem a nechce, aby v robote o tom vedeli 🙂

polyana
14. jan 2014

@marika1230 napr. môjmu manželovi raz nechceli urobiť v práci ročné zúčtovanie lebo vyhral vecnú cenu a potrebal aj z toho odviesť dan. Takže som mu musela robiť danové doma ja. 🙂

saurian
14. jan 2014

@marika1230
ahoj najjednoduchsie, najma v pripade prijmu len zo zamestnania, je nech to urobia v praci, nema s tym ziadne dalsie starosti, aj peniaze v pripade preplatku moze dostat skor. avsak v pripade, ak mal ine prijmy (napr z dohody) a nechce ich v praci ukazovat ci ine dovody, moze si urobit pokojne aj sam.

marika1230
autor
17. jan 2014

@saurian
@polyana
@tajomna21
@luba28 baby viete mi povedat ci ma manzel narok na nezd.čast na manzelku ked on je zamestnany a ja poberam rodicovsky prispevok?

luba28
17. jan 2014

@marika1230 ano,len musis ist na UPSVAR a poziadat doklad o poberani rodicaku

marika1230
autor
17. jan 2014

@luba28 dakujem 🙂

marika1230
autor
18. jan 2014

@marika1230 manzel uz ma aj ziadost o o vykonanie rocneho zuctovanie a teras neviem ci tam mam napisat moj prijem z rodic.prisp. berie sa to ako prijem?pocita sa tam aj rodinny pridavok?a nahodou nevies ked robil aj na dohodu pocas roka 2013 -2 mesiace pocita sa aj to do jeho prijmu?

marika1230
autor
18. jan 2014

@luba28 🙂

luba28
18. jan 2014

@marika1230 rodicak neni prijem+rodinne tiez,cize sebe pises 0,....dolozis tlacivo,...o dohode neviem,skus pogooglit,ale ked ma doklady tak nech prilozi,....

evita68
18. jan 2014

@marika1230 RP ani prídavky sa do tvojho príjmu nezarátavajú..

ak mal manžel aj príjem z dohody, treba potvrdenie o tomto príjme doložiť k ročnému zúčtovaniu ..

marika1230
autor
19. jan 2014

@evita68 takze ma manzel narok na nezd. cast na manzelku?

evita68
19. jan 2014

@marika1230 áno, má

prispievatel
2. okt 2021

Ja mám podobnú otázku. Som slobodný a bezdetný takže mne ani nemajú za čo vracať, takže z môjho pohľadu je to len administratívne bremeno z ktorého absolútne nič nemám... No ale k veci: Často striedam zamestnania, brigády, úrad práce... Takže mám aj taký rok kde som robil u 3 zamestnávateľov na riadnu pracovnú zmluvu, potom na dohodu o vykonaní práci, medzitým dvakrát úrad práce, a keď sa bude robiť DP a aktuálny zamestnávateľ vyžiada tie tlačivá z predošlých zamestnaní tak ako ich zoženiem? Lebo pri výpovedi mi dali len zápočet rokov ale papier na daňové nie, a od zamestnávateľa kde som bol na dohodu a obdobie ako nezamestnaný? Ako to všetko vydokladujem vôbec?

Stalo sa už aj to že zamestnávateľ u ktorého som akurát v marci pracoval dal termín že musím odovzdať tie papiere do istého dátumu. Ale z piatich ex-zamestnáteľov mi to poslali len dvaja a ostatní na to zabudli alebo to poslali neskoro a boli komplikácie. Keď im zavolám že to potrebujem tak povedia že pošlú poštou ale potom na to buď zabudnú alebo to pošlú neskoro. Tak už v januári mám ísť osobne na každú firmu kde som robil a silou mocou to žiadať alebo čo by ste poradili?