icon

Rozpočet na jedlo - dve dospelé osoby

avatar
xnatalkax
18. júl 2022

Koľko miniete na jedlo v domácnosti? Dve dospelé osoby. My cca 400€. Je to veľa či ok?

avatar
melanta
18. júl 2022

Je to oveľa menej ako my dvaja. Ale ty nerieš, koľko minú iní. Iní budú mať zrejme aj iný príjem. Ak je ti to veľa, hľadaj spôsob ako ušetriť

avatar
anjelicek26
18. júl 2022

Nas je 6, ale strava aj u nas momentalne cca 200/hlavu mi presne takto vychadza... ale suhlasim, tebe to, kolko minu ostatni nepomoze...sama musis vediet, ci kupujete hluposti, alebo kupujete nutne potraviny... moji sa stravuju vsetci doma, nosia desiate do skoly, to robi vela... na strave nesetrime, uvidime, co bude, ked ceny pojdu este vyssie.

avatar
xnatalkax
autor
18. júl 2022

Jasne len priblizne ma to zaujima. Aj my si nosime obedy z domu. Kupujeme aj blbosti ako pivo, obcas slane veci, sladkosti.

avatar
skeblicka77
18. júl 2022

Ja na stravu nemam rozpočet, ale keď spočítam iné výdavky, tak pre 5-6 ľudí je to okolo 700e,ale fakt neviem presne, kupujem v vždy akcii a podla toho varím. Jasne, ze ak máme na niečo chuť, co niečo je v akcii, tak si to uvaríme aj tak.

avatar
dadka3450
18. júl 2022

@anjelicek26 určite to nie je veľa aspoň podľa mňa. My na mesiac mesiac 600-800€ ale ja si kupujem všetko bezlaktozove tak preto taká cena.

avatar
anjelicek26
18. júl 2022

@dadka3450 jj syn je tiez bezlaktozovy, muz vegetarian, aby sme sa nenudili pri obedoch 😂

avatar
kormino
18. júl 2022

My sme tiež dvaja 300-350,ale mám vlastne vajíčka,zeleninu aj na uskladnenie,ovocie na zaváranie a taktiež hydinu na polievku a niekedy chováme aj brojlery.

avatar
nika0204
18. júl 2022

@xnatalkax my sme dvaja a tiez tak cca,tiez sa niekedy pozastavim nad tym ked vidim ine diskusie ze vedia visc useteit ale tak unas to na jedle nehrozi😀😀a hlavne muz sa zlosti ked riesim ze vela tak si len pre seba poviem

avatar
17alisha
18. júl 2022

To ti vychadza cca 7e/ den. Ved to ja dam len za obed tolko 🤷

avatar
nelka93
18. júl 2022

Sme dvaja a cca 350 - 400 eur, jedlo si varíme doma a nosíme do práce je to lepšie a chutnejšie. Ja k tomu kupujem niektoré veci len lactofree, ale ja mám rada úsporné varenie, že sa snažím zúžitkovať všetko. Keď ostane vývar, spravím sviečkovú, knedľu si robím domácu, pečivo pečiem. Nemám rada plytvanie

avatar
xnatalkax
autor
18. júl 2022

@17alisha obed si nosim z domu

avatar
bessie12
18. júl 2022

cca 600€ na mesiac, ked ideme aj do inych obchodov, polske napr. tak aj viac.

avatar
chocolatte1
18. júl 2022

@xnatalkax sme dvaja a denne nakupujem za 20-25€
Víkendový nákup cca 80€

avatar
ropucha6
26. júl 2022

@xnatalkax my sme dvaja a minieme o dost viacej, ale mame obcas aj donasky, aj restiky.