icon

Rozpočet na potraviny pre 4 člennú rodinu?

avatar
ljarabek
28. máj 2019

Ahojte, zaujimalo by ma kolko v priemere minie 4 clenna rodina na potraviny mesacne jedna sa len o potraviny...
Idealne keby napisal niekto kto ma malw deti vo veku 2,4 roky..
Lebo mne 500e treba a zda sa mi to strasne vela.

avatar
nikkya
29. máj 2019

U nas 2 dosp+ 14mes papkačka a okolo 400€.. ale kupujem kvalitnejšie potraviny , vela ovocia,zeleniny, telacinu,ryby,jogurty len v skle a podobne.. 🙂

avatar
daniela.ho
29. máj 2019

Zdrazelo a aj sa bude zase zdrazovat. Obchody si musia niekde vynahradit priplatky za vikendy a rekreacne poukazy.... a myslim to vazne, pracujem v obchode 🤔

avatar
eliska13
29. máj 2019

@hettinka čo jedia potom deti?po tréningu na večeru stačí im obed zo školy?

avatar
sonicka315
29. máj 2019

My sme styria, dve deti 5 a 8 a na stravu minieme 500-700 €. Tie co varite kazdy den teple vecere, napiste prosim nejake inspiracie....uz som zufala 🙂

avatar
nitusiak
29. máj 2019

@nelinka2009 Ruzomberok. Nic. Obcas dostaneme domace vajicka alebo nieco od svokry, mojich rodicov, ale nie je to nic extra. Robime si zoznam, lebo sme fakt vela prejedli, vela vyhadzovali a takto nam to funguje. Kupujeme to, co jeme. Ked je oslava kupuje sa viac, samozrejme. Alebo ideme niekam na obed. No to su vynimocnosti. Takto to mame zakazdym. Fuuu neviem si predstavit, ze by sme minuly 500eur na stravu

avatar
beky1813
29. máj 2019

Ja mam rozpočet 250 pre 4 a staci to. Tiez fungujem na zoznamoch a jedalnickoch. Muz a srarsia dcera neobeduju doma. Varim na 2-3 dni pre mna a 14 mesacnu. A kupujem sezonne produkty

avatar
lubkaaanz
29. máj 2019

@ljarabek my sme 4...a proste tych 400-500 to je kazdy mesiac

avatar
sintra
29. máj 2019

2 dospeli, jeden pazravy pubertak + 2 psi, BA: pod 500 sa nedostaneme nikdy, vacsinou je to nieco medzi 500 a 600. Nerozhadzujem, ale ani nekupujem najlacnejsie veci typu Clever a Tesco Value. Maso musime kupovat, nic nechovame (okrem tych psov 😀), takisto kupujeme zeleninu aj ovocie s vynimkou leta, kedy nas zasobuje svokor zo zahradky.

avatar
sintra
29. máj 2019

@daniela.ho presne tak, tieto "socialne vyhody" sa nedaju pokryt z vycucaneho prsta a v konecnom dosledku to zaplati zakaznik, aj ked Kapitan Danko sa dusuje, ze nie.

avatar
rumba01
29. máj 2019

Nam to cca vychadza okolo 300 / 400€ za mesiac. Ono je to tazko, kedze niekedy sa clovek rozsupne trocha a potom to aj na tej cene je vidno. Ako vsetko slo hore atak sa nie je co cudovat, ze sa tolko na stravu minie

avatar
wena
29. máj 2019

Podľa mňa tých 500€ nie je veľa, my sme dvaja a 300€ určite minieme. Máme stále veľa ovocia a zeleniny, kupujeme aj drahšie potraviny (losos, tuniak, orechy, avokádo atď.), máme stále rôzne druhy syrov, snažíme sa nakupovať kvalitnejšie potraviny. Môžeme si to dovoliť, tak to neriešim, aj keď teda tiež ma nepríjemne prejavuje aké sú potraviny drahé. Ľudia, ktorí míňajú málo majú väčšinou domáce veci od rodičov, chodia k nim každý týždeň ja obedy alebo varia lacné jedlá stále (typu cestoviny s grankom, zemiaky s mliekom, krupicová kaša, rôzne buchty). Ak chceš mať pestrú a kvalitnú stravu, teda aj ryby, aj zeleninu a ovocie, syry, mäso (my kupujeme morčacie, kačacie, králičie), tak proste toľko minieš.

avatar
daniela.ho
29. máj 2019

@sintra menime ceny smerom hore kazdy den, neuveritelne ozaj

avatar
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
avatar
hettinka
29. máj 2019

@eliska13 obed majú varený teplý v škole, vecera sucha, v pondelok zostane z nedele, obcas rýchla polievka, palacinky, cestoviny, parky... a občas ide syn na veceru k babke.

avatar
extempore
29. máj 2019

My sme 4 - deti 5 a 2. Pohybuje sa to okolo 500€. Snažím sa kupovať kvalitné potraviny. Ale zas si priznajme, že bežné rodiny aj dosť šafária, kupujú sa zbytočnosti a veľa sa vyhadzuje. Ja keď idem po Tescu a vidím, aké kraviny majú ľudia vo vozíkoch tak nechápem... Wtf, prepeličie vajcia? 😂😂😂 A hlavne, nech mi nikto nehovorí, že 4 členná rodina potrebuje na týždenný nákup 2 vozíky... Alebo tie nákupy pred nejakým štátnym sviatkom keď sú zatvorené obchody. Ľudia sa asi zbláznili, inak si to vysvetliť neviem...

avatar
lulula1990
29. máj 2019

@ljarabek my sme 3ja, (jedno dieťa nerátam, je dojčenie), minieme okolo 300-400 eur na potraviny, do toho ešte kupujem aj drogériu. Nakupujem prevažne v Lidli a vždy si rozmyslim čo budem variť. Denne máme ovocie, zeleninu, jeme pestrejšie ako keď sme nemali žiadny strop na rozpočet. Pri výplate vyberiem 350 eur na potraviny, dám do obálky - keď mi to na konci mesiaca nestačí, vyberiem z účtu. Osvedčilo sa mi to aj sme super ušetrili. Od januára sme takto našetrili 4200 eur. Predtým som kupovala sprostosti a všetko som musela ,,mat''.

avatar
sonicka315
29. máj 2019

@lulula1990 to je super napad dat si peniaze do obalky a s tym hospodarit. najblizsiu vyplatu to urobim aj ja, dakujem🙂

avatar
mirro
29. máj 2019

@ljarabek my sme štyria, z toho 2ja -násťroční. Varím takmer každý deň, na potraviny miniem 500€ ...V škole sa nestravujú.

avatar
evkamotka
29. máj 2019

My sme 2 dospeli a, 1.5r dieta a 400 je to kedykolvek

avatar
bert22
29. máj 2019

tak si nemas preco lamat hlavu ako vidis, tak v podstate sme vsetky na tom tak nejak rovnako. proste je to taka suma, ktora sa minie a nemusis pri tom ani nejak hyrit za drahe potraviny

avatar
evabb35
29. máj 2019

@ljarabek strašne záleží na tom ako sa stravujete. Napríklad ja nekupujem mäsové výrobky skoro vôbec, dokážem uvariť vyvážené jedlo skoro z ničoho - z pár ingrediencií a niekto potrebuje mať mäsové výrobky denne. Niekto kupuje polotovary, niekto nekupuje žiadne polotovary. Takisto záleží od toho ako riešite pitný režim, či musíte kupovať balenú vodu...

avatar
hettinka
29. máj 2019

@evabb35 tak to nám porad, ako uvariť vyvážené jedlo skoro z ničoho. Ja viem tiež “navarit z ničoho niečo”, ale vyvážené to nie je ani omylom. Skôr núdzové riešenie pár dni pred výplatou,keď dne niečo drahé kupovali a nezvýšilo...

avatar
eliska13
29. máj 2019

@hettinka jaj tak to áno len si písala, že nevaris🙂

@ljarabek asi 500 eur, ale nerátam to.Sme 3, ale varím denne, alebo obden.na to, že muž sa doma takmer nestravuje len víkendy je to veľa.Ale kupujem hovädzie, losos, syry....ale zase nekupujeme pivo, alkohol, sladkosti max nejaký závin, vianocku....sladké vody...neviem zdá sa mi to veľa, ale čo narobím.A to varím aj "lacné"jedla typu granadír, šošovicu prívarok...ale po včerajšom nákupe kde som nechala 70 eur za skoro nič si to idem strážiť a spraviť nejaký systém v nakupovaní, varení.

avatar
eliska13
29. máj 2019

@hettinka to mam najradšej, keď to niekto napíše a potom čítam, že varia langoše, slíže s tvarohom a pod....niekedy, keď vidím tie jedálničky sa mi oči krizia

avatar
masinka
29. máj 2019

Baby, potesili sme ma touto temou, lebo ked som si minule zratala ze piati ( 2 dospeli + 8,10 a 12 rocne deti) prejeme mesacne 500 - 600 EUR, tak som si vravela ze nejako prilis rozhadzujem. Ale evidentne je to uplne v norme.... ( ratam do toho aj obedy v skole a moje obedy v praci).

avatar
evabb35
29. máj 2019

@hettinka asi som sa rokmi k tomu dopracovala, ale mne stačí olej, cibuľa, koreňová zelenina, mlieko, múka, zemiak...vývar... či mäso z polievky...či bryndza ....a mám za hrniec aj na viac dní...sama to nechápem...

avatar
sapetka
29. máj 2019

@evabb35 to fakt len toto dookola varis?nie je tu nuda? Meviem si to predstavit uprimne.. ja potrebujem mat aj maso aj ryby aj cestoviny aj syry olivy paradajky fu a este vela ineho..

avatar
0silvia0
29. máj 2019

@evabb35 no dobre, z tohoto co píšeš uvaris halušky, slíže, polievku, zeleninový perkelt, nejakú omáčku, knedľu, koláče a co dalej?

avatar
hettinka
29. máj 2019

@evabb35 daj nejaké recepty 😉

@eliska13 no veru cez školský rok pondelok-piatok nevarim, na sobotu zvycajne halušky, striedame s bryndzu, s tvarohom a nejakú polievku k tomu. A v nedeľu niečo s mäsom.
Cez prázdniny varím skoro denne, zvycajne ľahké jedla zo zeleniny, strukoviny, privarky, ale syn a muž musia mat aj mäso, tak ešte niekedy niečo extra len im dvom.
Drahé je aj dcéra, diétu nemá, ale kvôli zhoršeniu akné nepije mlieko, ale tie rastlinné mlieka - kokosové, mandlove. A lubi avokado, ryby, no všetko takéto jedlo je veľmi drahé.
Na jedle sa šetrí ťažko... ale dá sa. A u nás sa skoro nič nevyhadzuje. Kupujem s rozumom, ak mame mäso, urobím nie kilo, ale 4 porcie, koľko sa zje. Narezem si to rovno po nákupe a tak zamrazím. Odrezky nechám na guláš.

avatar
evabb35
29. máj 2019

Omáčok sa dá variť od výmyslu sveta: hríbová, chrenová, pažítková, šampiňónová, pórová, rajčiaková,cesnaková, uhorková...ku tomu halušky, knedle žemlové, cestoviny...fašírka...atď....kadejaké prívarky..šošovicový, fazuľový, tekvicový....no nuda. Listujem si v starých kuchárskych knihách a stále čudujem sa aké jednoduché jedlá sa dajú pripraviť...