Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rozpočet rodiny, ako ho máte nastavený vy?

ysseba
18. sep 2018

Ahojte baby. Idem sa vás popýtať na vaše rodinné rozpočty 🙂 Ak všetko povinné uhradíte, koľko vám zostane na stravu? A koľko máte na "iné živobytie"? Teda nejaký program pre deti, oblečenie a pod. ? Viem, že sa to nedá zovšeobecniť, tak hlavne ma zaujímajú rodiny ako sme my - dvaja dospelý, dve deti (4 a 2 r.), nemáme žiadne prehnané nároky na stravu, oblečenie, program, no zároveň by sme nechceli žiť tak, že povedzme nemôžme ísť raz za čas s deťmi do zoo a pod. Zaujímali by ma teda ako to máte v rodinách vy, s akými sumami v rodene hospodárite.

dai
18. sep 2018

@ysseba vies aky mate prijem... ten treba rozdelit nato naco chces minat, idealne ak ti nieco zostane.
My sme 2 +3 a na stravu dame mesacne najmenej 800 - 1000 euro - boli casy ked sme dali 200 lebo sme museli... takto nejak by som pristupovala celkovo k rozpoctu keby musim...

ysseba
autor
19. sep 2018

@zuzanka.zuzu Ahoj. My aj tnkujeme 🙂 Ja auto teda nemám, ale manžel má. Tiež sme z BA, tiež chodí PO-PI do práce, asi 15minút mu cesta trvá. Niekedy niekde vybehneme autom, aj cez víkend. Nám benzín za mesiac robí cca 120€ dve plné nádrže.

southbay
20. sep 2018

kazdy to ma individualne a zavisi od prijmu, realne neviem co ti povie budget cudzieho cloveka/rodiny okrem toho, ze budes smutna ze mas malo alebo ta zahreje, ze si na to dobre :D proste si sprav budget a drz sa ho, obalkovanie funguje celkom dobre ak chce clovek usetrit, 4 obalky so 100€ na kazdy tyzden na jedlo+drogerku mozu spravit divy

co sa tyka tankovania a jazdenia autom do prace po BA 15 minut tak...neviem co robi, ale ekonomicky je to sprostost, neviem kde byvate ale 15 minut autom mi pride ako 30-35 minut max MHDckou, ktora stoji nejakých 240 € rocne s BMK, v zavislosti od toho kde byvate a kde pracuje...ak len jeho dochadzanie predstavuje 50% tak je to 720€ rocne len taky fukot...ak vyslovene autom chodit musi tak by to malo byt platovo vykompenzovane aspon

+ste manzelia, ak si ho nekupil pred svadbou tak je vase, nie jeho...ak si ho kupil pred svadbou tak ho aj tak financujete obaja, cize sme tam kde sme boli ;)

patrisa219
8. okt 2018

@ysseba Dobrý deň, rada by som Vám pomohla ušetriť niekoľko EUR. Ak máte záujem kontaktujte má. Ja si tak viem ušetriť na mesiac aj viac ako 200 EUR.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli