Rozpočet rodiny, ako ho máte nastavený vy?

ysseba
18. sep 2018

Ahojte baby. Idem sa vás popýtať na vaše rodinné rozpočty 🙂 Ak všetko povinné uhradíte, koľko vám zostane na stravu? A koľko máte na "iné živobytie"? Teda nejaký program pre deti, oblečenie a pod. ? Viem, že sa to nedá zovšeobecniť, tak hlavne ma zaujímajú rodiny ako sme my - dvaja dospelý, dve deti (4 a 2 r.), nemáme žiadne prehnané nároky na stravu, oblečenie, program, no zároveň by sme nechceli žiť tak, že povedzme nemôžme ísť raz za čas s deťmi do zoo a pod. Zaujímali by ma teda ako to máte v rodinách vy, s akými sumami v rodene hospodárite.

dai
18. sep 2018

@ysseba vies aky mate prijem... ten treba rozdelit nato naco chces minat, idealne ak ti nieco zostane.
My sme 2 +3 a na stravu dame mesacne najmenej 800 - 1000 euro - boli casy ked sme dali 200 lebo sme museli... takto nejak by som pristupovala celkovo k rozpoctu keby musim...

ysseba
autor
19. sep 2018

@zuzanka.zuzu Ahoj. My aj tnkujeme 🙂 Ja auto teda nemám, ale manžel má. Tiež sme z BA, tiež chodí PO-PI do práce, asi 15minút mu cesta trvá. Niekedy niekde vybehneme autom, aj cez víkend. Nám benzín za mesiac robí cca 120€ dve plné nádrže.

southbay
20. sep 2018

kazdy to ma individualne a zavisi od prijmu, realne neviem co ti povie budget cudzieho cloveka/rodiny okrem toho, ze budes smutna ze mas malo alebo ta zahreje, ze si na to dobre :D proste si sprav budget a drz sa ho, obalkovanie funguje celkom dobre ak chce clovek usetrit, 4 obalky so 100€ na kazdy tyzden na jedlo+drogerku mozu spravit divy

co sa tyka tankovania a jazdenia autom do prace po BA 15 minut tak...neviem co robi, ale ekonomicky je to sprostost, neviem kde byvate ale 15 minut autom mi pride ako 30-35 minut max MHDckou, ktora stoji nejakých 240 € rocne s BMK, v zavislosti od toho kde byvate a kde pracuje...ak len jeho dochadzanie predstavuje 50% tak je to 720€ rocne len taky fukot...ak vyslovene autom chodit musi tak by to malo byt platovo vykompenzovane aspon

+ste manzelia, ak si ho nekupil pred svadbou tak je vase, nie jeho...ak si ho kupil pred svadbou tak ho aj tak financujete obaja, cize sme tam kde sme boli ;)

patrisa219
8. okt 2018

@ysseba Dobrý deň, rada by som Vám pomohla ušetriť niekoľko EUR. Ak máte záujem kontaktujte má. Ja si tak viem ušetriť na mesiac aj viac ako 200 EUR.