Šetríte deťom peniažky?

jezkodezko1
15. jún 2016

ahojte . setrite vasim detom peniazky ? ak ano kde a kolko? poradte mi

dominika6
15. jún 2016

@jezkodezko1
je jedno kde,ale deťom by si šetriť mala..
býva x možností poistenia,môžeš šetriť aj na dvoch miestach...stačí 20,- mesačne...bude im treba na školy..

evittam
15. jún 2016

@dominika6 Tak to si pekne naivná - prepáč -ale šetrenia s poistkou, vkladné knižky a podobne to ti raz zožerie inflácia......Treba to riešiť ináč - lepšími investíciami do istejších vecí a nie pchať peniaze pofidérnym poisťovniam a bankám ,ktoré na nás len zarábajú. 😉

miku1
15. jún 2016

@jezkodezko1 Setrim. Mam sporiaci ucet v banke na 5 rokov. Potom sa mozem rozhodnut, ci peniaze vyberiem alebo idem do dalsich piatich rokov sporenia. Momentalne davam 50 eur mesacne.

sazumak
15. jún 2016

My tiež šetríme po 20 eur mesačne na vkladnej knižke už od narodenia detí, plus staršej dcérke sme tento rok dali stavebné sporenie.

jezkodezko1
autor
15. jún 2016

@sazumak mozem sa spytat na to stavebne sporenie kolko sa mesacne plati , ci sa tych penazi niekolko rokov nemozme dotknut alebo ako to je ?

alaguema
15. jún 2016

@evittam tiež ma to pobavilo. Čudujem sa, že v dnešnej ekonomicky labilnej dobe, ľudia ešte takým veciam veria. Keď začala prvá krízová vlna, na juhu Európy prišli ľudia o celoživotné úspory za pár dní.

jezkodezko1
autor
15. jún 2016

@alaguema co ta pobavilo? ze chceme setrit pre deti ?

evittam
15. jún 2016

@jezkodezko1 Nie to nie, ale nás pobavilo to, že šetríte v takých inštitúciách kde nemáte nič isté - sú to len zlodeji - jednoducho povedané a @alaguema vám dala jasný a jednoduchý príklad. Ale kto sa "nepopáli" ten neuverí. Veľa šťastia s vašimi úsporami v takýchto inštitúciách - za pár rokov vám zostane veľké h...o - a to len možno. Bohužiaľ.

ivetkab.
15. jún 2016

ja odpadávam, že v dnešnej dobe sa "šetrí" deťom 😀

sazumak
15. jún 2016

@jezkodezko1 Dcérke šetríme po 30 eur mesačne asi 5-6 rokov, neviem presne a eura sa dajú vybrať, aj keby sme potrebovali náhodou, ale platí sa tam poplatok, ako aj v banke. My sme spokojní, mali sme aj s manželom stavebné, brali sme si pôžičku, dala sa rýchlo splatiť a teraz si šetríme tiež obaja 🙂

sazumak
15. jún 2016

@ivetkab. Prečo by sa nemalo šetriť deťom? Mne naši tiež dali nejaké peniaze na stavbu domu 🙂 Inému dieťaťu zaplatia napr. vysokú školu...

alaguema
15. jún 2016

@jezkodezko1 Pobavilo ma (ale aj prekvapilo), že toľko ľudí verí týmto produktom. O 10 - 15 rokov z toho nemusí byť vôbec nič. Veď @evittam ti to jasne napísala. Nečítaš?

worker_falcon
15. jún 2016

sporenia s poistením (resp. poistenie so sporením?) je mŕtve, ako uvádza jedna re-klama. Šetrenie je fajn, svedčí o zodpovednom prístupe rodičov k deťom. Ale nejak sa na to upínať? Tie peniaze nebudú mať o x rokov žiadnu hodnotu, resp. oveľa menšiu, ako teraz. o úrokoch škoda hovoriť. A ešte ak príde nejaká "kríza" či vojna, tak to bude celé v háji. Ale 20€ mesačne nie je tak veľa, to nebude tak bolieť.
Tí, čo majú väčšie peniaze na účtoch (rátané v desiatkach tisíc), tých to bude viac bolieť. Treba investovať to niečoho, čo inflácia/kríza/vojna/iná katastrofa nezmetie zo stola.

tiumen
15. jún 2016

@jezkodezko1
@sazumak tiež nechápem, aj my synovi odkladáme na vkladnú knižku, o nič neprichádzame jedine čo tam raz za rok pripíšu "úrok" pár drobných naviac..

evittam
15. jún 2016

@sazumak No, ale veľký rozdiel keď to tebe šetrili rodičia pred cca 30-timi rokmi a teraz. Toto nemôžeš vôbec porovnávať - moooje nervy - to sa potom nedivím, že zveríš svoje ťažko zarobené peniaze nejakým pofidérnym inštitúciam - prepáč ale musela som. 😀

evittam
15. jún 2016

@tiumen Chceš mi tvrdiť, že nič neplatíš za knižku a jej vedenie a prípadne za vedenie účtu. Dobre som sa pobavila. 😀 😀 😀 😀 A počkaj si pár rokov keď ti tie peniaze na tej knižke "zožerie" inflácia -a potom to tu bude - aké sú všetky banky svine. 😀

sazumak
15. jún 2016

@evittam A ak sa smiem opýtať, aké lepšie sporenie by si mi odporučila? Ak teda nechcem investovať napr. do stavebného pozemku pre deti, lebo ho už mám?

zuzanaete
15. jún 2016

@jezkodezko1 Nesetrime, lebo si myslime, ze to nema vyznam. Odkladat 20€ mesacne, tak to mas za 18 okov 4320€ plus uroky, ktore su neskutocne smiesne. Uz teraz takmer nic neporiesis za tieto peniaze a uz vobec nie o 18 rokov. To dieta z biedy nevytrhne, ked sa bude chciet osamostatnit a ani skolu mu to nepokryje. Ak by sa odkladalo viacej, tak suma by uz mohla byt priaznivejsia, ale ta obrovska neistota, ze co bude znamenat napr. 10tis € o 18 rokov? A ci vobec budu €? Za mna nie.

evittam
15. jún 2016

@sazumak Sporenie žiadne. Stavebný pozemok - super. Tak potom zlato - napríklad. Radšej našetriť a kúpiť uncu zlata..... 😉

evittam
15. jún 2016

@zuzanaete Pekne si to zhrnula. 😉

alaguema
15. jún 2016

@sazumak prípadne kúpiť nehnuteľnosť v nejakej rekreačnej oblasti, z ktorej budeš mať výnos (z prenájmu) a neskôr aj tvoje deti.

kimina7
15. jún 2016

my platime detom 50-50mesacne, vklada sa do banky - mame zahranicnu (ani neviem kde inak skryvate peniaze ked ste proti bankam) da sa vybrat ake riziko chces, my sme dali obchodovanie s nehnutelnostami, deti sa tymto balickom stali akcionarmi banky, takze jedine minus, ze im zacali chodit danove priznania :D som sa cudovali, ze sa hore pojasili, ze detom posielaju danove papiere ;)...

n0mi
15. jún 2016

Je to uplne nevyhodne kedze uroky na sporeniach,vkladnych knizkach a terminakoch sa rovnaju inflaciu. Velakrat inflacia je vyssia ako urok. A ludia naivne veria, ze setria. O 20 rokov ked to dieta vyrastie budu uplne ine ceny, ina ekonomicka situacia...

sazumak
15. jún 2016

@evittam 🙂 🙂 🙂 Len na ten pozemok, alebo zlato by som musela mať eurá. Napr. keď šetrím 200 euro mesačne, tak sa to dá...ale pozemok za to nekúpim, ani zlatú tehličku 🙂 My sme pozemok dostali darom. A keď potrebujem súrne peniaze, ja mám napr. celoživotné ochorenie, problém s prácou...takže v prípade potreby radšej vyberiem z banky, alebo stavebného....ako sa zaoberať predajom pozemku. Ale tým nechcem povedať, že som nejaká zástankyňa bánk a pod., ja len som rada, keď mám aspoň nejakú finančnú rezervu kedykoľvek k dispozícii. A doma tiež tie eurá nemôžem držať pod matracom 🙂

evittam
15. jún 2016

@sazumak Tak ale radšej odložiť doma 5x200,- Eur a kúpiť tú tehličku ako ju dať do "gágora" dnešnej ekonomicky nestabilnej "mašinérie" - ale to je len tvoja vec. 😉

evittam
15. jún 2016

@kimina7 Hmmm, a keď tá banka skrachuje tak kde budú tí akcionári - rada ti pomôžem s odpoveďou - vo veľkej r..i......A v ktorej že zahraničnej banke máte tie peniažky a veríte jej - ak to teda nie je tajné?

worker_falcon
15. jún 2016

@evittam o tom zlate by sme sa mohli dlho baviť. zlato je fáma. a sú s ním jedine problémy. Len to pred kúpou nik nepovie, aký bude problém pri predaji. Cenu nik negarantuje, a už vôbec nie vzostup. Ale to je už špekulovanie. Vlastne nik nič negarantuje. Ideálne je rozdeliť riziko, mať portfólio investícii. Len to ťažko (a zbytočne) hovoriť niekomu, kto môže šetriť 20e mesačne...

jajka257
15. jún 2016

Nesetrim, invrstujeme. Podla mna je to blbost. Mne akoze setrili a potom sa za to nedal kupit ani bike. No tak radsej sperky( zlato, diamanty, byt, pozemok) mozno ani to nebude mat hodnotu, ale aspon bude mat kde byvat a usetri na sperkoch😃.

evittam
15. jún 2016

@worker_falcon Tak to určite - nič nie je v dnešnom svete isté -ani to či sa dožiješ zajtrajška 😉 . Ale na rovinu - radšej si kúpim uncu zlata ako dám tie isté peniaze do banky......

mb269
15. jún 2016

šetríme investíciami do zlata. žiadne peniaze na bankovych sporiacich uctoch je to zlodejina.