Sme na tom mizerne

ewka0012
5. máj 2014

ahojte baby,potrebovala by som radu co sa tyka rozpoctu,ale aj celkovo penazi,hlavne vediet nazory co si kto nezainteresovany mysli.sme 3clen.rodina,syn ma 27mes,s muzom sme spolu necele 4roky,z toho necele 3roky manzelia.Kym som este pracovala mali sme sa vyborne,ako asistentka riaditela som zarobila cca 800e,plus 13plat,vianocne premie,priplatky za vystavy ci za sluzobne cesty.S muzom robime v tej istej firme,tiez zarabal pekne okolo tych 700e,je referent odbytu plus skladnik,sem tam aj sofer.nebavilo nas stretavat sa stale u rodicov a prespavat u seba,svokra nam robila dost zo zivota peklo,nevedela sa vzdat syna,narobila nam problemy s byvanim aj peniazmi,tak sme si nasli podnajom.Ked som zistila ze som tehotna,mali sme mat svoje byvanie,ktore nam ale svokra prekazila,oklamala nas.tak sme odisli do 2izb.podnajmu,ze to nam bude stacit kym nebude maly vacsi,ze potom si bud kupime svoj alebo prenajmeme vacsi.Matersku som mala 600e,muz zarobil,este si privyrobil bokovkami vo firme a hral futbal na dedine,odkial tiez doniesol peniaze.mala som tazky porod,maly sa narodil s neurolog.poruchou,cize sme vela chodili po lekaroch a rehabilitaciach,minuli sme na to a na zariadenie byvania vsetky peniaze.zrazu som bola na rodicovskej za 220e mesacne.2izb.byt nam zacal byt maly,pol roka sme hladali novy 3izb.prenajom,svoje sme si netrufali kupit,rodiny nam nijako extra financne nepomahaju ani nemame co zdedit.nasli sme si pekny byt ale platime najom 480e mesacne.plus platime 120e leasing na auto.ja mam stary uver 180e mesacne z minulosti,ktory som chcela davno vyplatit,aj som mala peniaze na to,ale vsetko sa minulo na maleho vyliecenie a zivobytie.samozrejme telefony,magio,internet,poistky,ved to poznate.v nasej spolocnej praci sa prestalo darit,muz nosil stale mensie vyplaty,nedali mu ani 13ty plat,dva mesiace ani premie ktore su znacna cast vyplaty.cele to ide dolu vodou,nemame na nic,niekedy sme na tom tak zle ze nemame za co ani zaplatit ucty,ci kupit plienky ci mlieko,neraz som mala na ucte nulu,v penazenke 2e a isla s malym lekarovi s dufanim ze tam nebudem musiet nic platit.muz sa snazi ako vie,ale je psychicky aj fyzicky vycerpany,strhany,schudol,futbal prestal hrat aby mi pomahal s malym,s cvicenim atd.nechceme odist z bytu,pretoze co sme spolu s muzom je to nas 3ti podnajom,nevladzem sa stahovat inam iba ak do svojeho,aj tak sa v meste nic slusne za menej neda najst,maly potrebuje sam izbu lebo s nami zle spal,vsetko mu vadi.aj mna budil zasa on a zle som spavala.uz rok spi sam.vela krat nam uz prisli upomienky,ci mi odpojili mobil,smeti sme mestu nemali z coho zaplatit,muz sa hanbil ze nas nedokaze uzivit,vela krat mi uz zatajil ze nieco nezaplatil,napr zivotnu poistku ktora skoro zanikla.proste uz nevladzem,chcela som sa vratit do prace,lenze kvoli maleho zdravot.problemom nemozem ist skor do prace,a v septembri mi ho nechcu vziat do skolky lebo bude mat 32mesiacov,nebude mat tri roky,statne jasle v meste stoja 220e mesacne,o sukromnych skolkach radsej pomlcim.s malym nas este caka cvicenie,a mozno aj operacia a dalsie rehabilitacie,lebo ma zrastene dva prsty na ruke a hemiparezi pravej casti tela.aby vedel sediet a chodit sme museli makat.prezili sme vela zleho,ale drzime pokope a chcela by som aby sme sa mali lepsie.aby som mohla konecne zajst aj kozmeticke,ako predtym,zubarovi,kupit si oblecenie ci kozmetiku,kupit malemu co potrebuje,nielen z bazaru.o dovolenke asi ani nesnivam,tuzim po umyvacke riadu,ci vlastnom gauci.muz si skusal najst inu pracu ale je to beznadejne a viac by nezarobil,sef si s nimi robi co chce,rozmyslala som ci refinancovat stary uver a leasing novou pozickou,aby sme mali mensie uroky,nizsiu splatku,a zostali peniaze navyse kym nepojdem do prace,muz sa vsak nechce zadlzovat,stary uver mam za par mesiacov splateny,auto predat nemozeme lebo ho potrebujeme,ci uz na lekarov alebo normalny zivot.rodicia nam nemaju ako pomoct,obaja sme z chudobnych rodin,moji rodicia este 10r do dochodku,muzovi este viacej.tuzime aj po dalsom dietati,ale na to potrebujeme zasa len lekarov,geneticke testy,aby sa nam nenarodilo chore dieta,peniaze,zda sa mi nezodpovedne priviest na svet druhe dieta ked sme na tom zle a ani byvanie nemame svoje.tak by sme chceli normalne zit,mat dlasie dieta,ale v tomto state je to hrozne,vsade sa doplaca za vsetko,tvrdia ze min.mzda rastie,pritom muz ma plat nizsi a nizsi,rozmysla ze by si nasiel dalsiu pracu,napr.SBSkarka na nocne.ci do zahranicia,lenze uz vidim aky by chodil strhany,a nebol by s nami,sme na seba strasne naviazany,ja bez muza ani zaspat neviem poriadne,maly ho miluje,neviem si predstavit ze by odisile do cudziny,byvame v meste kde nemame rodinu iba pracu,takze som s malym sama kym nepride muz.neviete poradit ako sa vyhrabat s tejto slamastiky?s muzom mame 28rokov,zivot pred sebou,krasneho syna,a zivot nas len bije a bije,neviem preco.......

heltacek
6. máj 2014

@mau 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Prečo ma to niekto tak trestá????? Akto tu písal niečo o analógovom vysielaní..... Ludia, treba sa zobudiť!!!!!!!!!!!!!! Prosím www.google.sk a tam do toho okienka prosím zadať "volná telka" a čítať, čítať, čítať... Následne treba pochopiť a následne zrušiť káblovku!!!! ASI TOĽKO.... 😉

heltacek
6. máj 2014

@yanni Aaaa tak telka zasa nie je zlá pokiaľ sa to nepreháňa.....

fialkaa
6. máj 2014

@ewka0012
este aby som bola konstruktivna. co by som na tvojom mieste urobila ja: vzala by som pero a papier a spisala vsetky prijmy a vydavky. potom chod bod po bode a skus popremyslat, ktore vydavky vies znizit, pripadne uplne zrusit. ako ti tu vyssie radia baby: bez kablovky sa da zaobist a hned mas 20 eur vo vrecku. ja by som vsak zacala s tym podnajmom: hladala by som nieco lacnejsie, hoci aj mensie. ja mam v Bratislave nizsiu splatku hypoteky, ako ty podnajom ... hoci teda splacame 2izbak, ale zase takmer v centre mesta. to su peniaze, ktore idu de facto v tvojom pripade do luftu, kedze byt nie je tvoj. mozno niekomu platis hypoteku...
este tam pises o nejakom starom dlhu a jeho refinancovani. obavam sa, ze kazde refinancovanie stareho uveru je len jeho dalsie zvysovanie ... toho by som sa snazila cim prv zbavit.

heltacek
6. máj 2014

@mawka Slager TV je na volnej telke ZADARMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Náš drobec to občas pozerá, sa mu zrejme páči folklór či čo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mawka
6. máj 2014

@heltacek ano, lebo sa vedu polemiky o tom, aky ma telka skodlivy vplyv na deti. hej, moze mat vtedy, ak mama ma deti niekde v ....... a necha ich cumakovat telku od rana do vecera pri stupidnych relaciach. ale pokial moje decka chodia radi, dobrovolne do kniznice, cize citaju, pokial pozeraju dokumenty, ktore im aj nieco daju, pokial decka pozeraju spravy a zaujima ich vseobecny rozhlad, tak telku vnimam u nich ako doplnok k vzdelavaniu. moje decka nepotrebuju byt na pc, proste si radsej pozru dokument. a to je potom v poriadku. striktne by som telku nezakazovala, aj to "zle" je na nieco dobre.

mawka
6. máj 2014

@heltacek im to nevysvetlis. sak som im to ukazovala s nasimi. volna telka, antena, ides. nie. lebo babky povedali.... och joj. no nech si robia co chcu, poradit si nenechaju a ja hrach o stenu hadzat nebudem. jasne, ze volna telka ma kopu programov. nevysvetlis. proste nie.

heltacek
6. máj 2014

@mawka Asi tak nejako....... S polovičkou sme vždy decká hnali von na ihrisko apd, TV bola povolená len sem tam a prípadne podvečer....A rád spomínam, ako som musel občas ísť deti pohľadať, že kde sú keď už bolo 20:00 a ich nikde a MT vtedy ešte tak neboli 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

heltacek
6. máj 2014

@mawka Ale zasa na druhú stranu... pokiaľ nato majú aby platili za niečo čo môžu mať zaradmo... prečo nie, veď tak funguje 99% Slovákov 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

yanni
6. máj 2014

@mawka presne tak. Nam sa sice vodi velmi tobre ale sme si tiez co to preskakali. Zijeme v Nemecku ale ani tu holuby nepadaju same do huby. A muza tiez casto vysiela firma do zahranicia. Tiez sme na seba naviazani a mohli by sme ist aj s nim ale ja tu mam robotu, najstarsi chodi uz do skoly, stredny ide na jesen do prvej, tak clovek musi tu urcitu dobu vydrzat aj bez chlapa. Takze, ked sa @ewka0012 inak neda a muz ma moznost ist do zahranicia, tak nech ide. Kojunka ku kojunke.... 😉

a inak @mawka my mame tv 80 uhlopriecku. To je najmensia aka sa tu da kupit. Starsie a mensie uz asi len z druhej ruky. Ale ako vravim, u nas sada na telku a ovladac len prach. Mozno ked budu deti trosku väcsie, tak sa vyuzije, ale teraz si pozru "Sendung mit der Maus" (nieco na sposob dokumentu ale pre mensie deti) na notebooku, kedze na internete nie sme viazani na vysielaci cas, a je vybavene. Viac im netreba.

Tiez mobil mame s muzom prepaid. Nabitych 10 € uz mam od februara a este nie su prevolane. Mame kazdy na mobile Internet za 9 € mesacne a vsetko, ked nieco potrebujeme ide cez whatsapp popripade mail popripade skype. Ziadne pausaly. Naco, to je len zdieranie.

mawka
6. máj 2014

@heltacek ja s oblubou toto hovorim detom a spominam na moje detstvo, nech bolo akokolvek, ale viac sme boli vonku ako doma, telku som pozerala len kvoli spravam, tak nas nasi viedli, ze spravy nech pozerame, nech vieme, co sa deje. a akurat v nedelu chodilo Kamarati alebo Ju Hele Nedele ci tak nejako a to bolo tusim od 7.00 do 10.00 a obcas nejaky kabaret s bohdalkou a mensikom a hotovo, mna ako decko telka vobec netankovala.... si pamatam raz, prisla som zo skoly v prirode a nasi pustenu telku, ze pozeraj, co je nove, kukam, nic nevidim, fakt som si ani nevsimla, ze uz nemame CB telku, ale farebnu 😀 😀 mne sa viac pacilo, ked sme behali cela ulica po vonku, hrali skovku, skakali gumu, vybijali sa a podobne.... ziadny internet, ziadne socialne siete a aj tak sme sa stretli na cas vzdy. a aj tak som mala nadherne detstvo bohate na zazitky a nemenila by som. a je jedno aka doba bola.

mawka
6. máj 2014

@yanni uplne viem, mam skusenosti s nemeckom. inak na prepaide fungujem roky uz aj ja, ziadne pausaly. proste cokolvek, co je na nejaku viazanost mi dviha tlak. hlavne preto, ze je velky problem, ak sa clovek dostane do problemov, ako z toho vycuvat a bez pokuty teda nevycuva nikto a potom sa to len lepi a lepi a kopi....
a co sa tyka kreditu, ten nemecky vydrzi dlhsie 😀 ale aj tu, ja mam o2 a v pohode s internetom aj s volanim. a kopa ludi z rodiny presli na o2 a mame po minute volanie zdarma. nasi sa zdrahali odist zo zauzivanych pausalov, ale teraz si nevedia vynachvalit. tiez im staci 10 e kredit na mesiac. niekedy minu skor, ale casto im vydrzi aj dva tri mesiace.

mawka
6. máj 2014

@yanni inak k tej telke.. to je asi ako s obycajnou tlaciarnou. chcela som jednoduchu, nic multifunkcne.. no zohnat take? nezohnala som do dnesneho dna. proste ja multifuk nevyuzijem, a tych par papierov, tak na to mi staci obycajna ciernobiela tlacka. neexistuje..

yanni
6. máj 2014

@heltacek aaaaaaaaaaaa mozno ano, ked mas cas sledovat. My ho jednoducho nemame. Obaja robime na plny uväzok, casto sme bud sluzobne alebo sukromne na cestach, vsetci sme sportovci, trenujeme kazdy den, prestriedame sa s muzom pri detoch. Deti tiez sutazne behaju. Kazdy vikend sme niekde mimo a ked nie, tka aj tak doma nesedime ani len pri skaredom pocasi nie. Vecer, ked sa vsetci doma zideme, tak je cas akorat tak uz len na veceru, kupanie, deti ked chrnia trenuje bud muz alebo ja, popripade aj obaje, muz doma na bicykli, ja ideme behat. A potom co to este doma porobit a ani sa clovek nenazda a je 10-11 hodin vecer. Tak kedy mame tu telku kukat?

mima4
6. máj 2014

@mawka ale ved ja s tebou v podstate suhlasim, ja som len reagovala na to, ze namiesto 3izbaku mat 2 izbak a proste vzdat sa obyvacky, ktora aj podla mna je prezitok z casti, resp. nie je nevyhnutna pre rodinny zivot 🙂

yanni
6. máj 2014

@mawka presne ako pises. Dnesne deti pomaly uz ani von nechodia. A ta mladez. Cestujem kazdy den vlakom hodinu do roboty a decka nic ine nemaju len mobily. No hroza.
Nasi nastastie su este mali a mobily ich vobec nezaujimaju a telka a pocitac tiez velmi nie. Sami od seba chcu ist na ihrisko, na preliezky, hrat futbal alebo badminton. Normalne niekedy nechapem. ale super, nech su v pohybe. Chodia domov sice ako prasce, botasky co maju na von zoderu za dva mesiace ale nech, hlavna vec, ze im ani na um nepride cumakovat. Sami sa pytaju, ci nepojdeme na plavaren, do detskeho muzea ci detskeho divadla atd.
takze u nas kablovka nehrozi.

bambibam
6. máj 2014

Nikdy nebolo tak zle ,aby nemohlo byt horšie. Necitala som všetko ,iba tvoj prispevok . U nas pomohol papier a pero . Zrusili sme vsetko co nepotrebujeme . Teda postupne podla viazanosti. Telku mame zo spol.anteny - par programov ,ale u nas sa pozeraju cca markiza , ta3, a stv takze to neriesim .Ked sme nemali net. Dohodli sme sa so susedom a dal nam heslo na ich wifi. Frcali sme tak 2 mesiace -nebolo na to kym sme nesplatili qatro. Nakolko mi vela financii uberalo kazdodenne varenie dala som sa na obedy v skole ...usetrime vela a varim len vecere a ranajky. Muz mava rano komplet obed ( veceru) a napriek tomu ze chybaju furt eeeee tak som si nasla na doma drobnu brigadu. ( sijem,zehlim) a skusila som investovat par e do latky a levandule vencekov -preda sa preda ,nepreda mam darceky pre celu rodinu. Muz si nasiel druhu prilezitocnu pracu a tak je to dokola .

guinevre
6. máj 2014

@heltacek Ja uz nie som na skole 🙂 VS som ukoncila ked som mala 24 a od vtedy pracujem, a mam uz celkom peknu karieru aj pekny plat. Ked hovorim, ze sa dalej ucim, tak to neznamena rovno na skole, ale aj cez firmu si vyhladavam rozne kurzy na rozsirovanie zrucnosti, a ucim sa dalsi cudzi jazyk, lebo planujeme sa presunut do Rakuska. Inak, VS neruci nikomu nic, hlavne chlapom, ked mozu byt aj sikovny majstry a pekne si zarobit, ale ako zena mam urcite lepsiu poziciu ked amm VS, to je len moj nazor. A nehovorim, ze deti netreba mat, ja len hovorim, ze situacia autorky nie je az tak mizerna, a ze ma ovela viac ako vela ludi na Slovensku, ze toto nie je az taky mizerny pripad.

heltacek
6. máj 2014

@guinevre Tak to som ťa zle pochopil, sorry......

mambba
6. máj 2014

@ewka0012 co je s tym 4izb. bytom o ktorom si pisala, ze ho vlastni manzel na polovicu so svokrou? neda sa od nej chciet vyplatit? alebo ho predat..

kaktusik007
6. máj 2014

@ewka0012 ty nehladas sposoby, ako spravit aby vam to vychadzalo... ty hladas dovody, preco to nejde.

ewka0012
autor
7. máj 2014

@heltacek vsetko sa neda planovat,deti niekedy pridu ked to necakame,ja by som nemenila ze som porodila v 26tich,mame krasneho syna ktory nam robi radost,nechcela by som mat prve dieta po 30tke,potom uz nemusi byt take lahke otehotniet,ci mozu nastat problemy,poznam vela takych co sa snazia snazi a nic,maju dom,pracu,peniaze a co z toho?nemaju deti,chodia po lekaroch,lieciteloch,oplodneniach....keby mal kazdy cakat najprv na zabezpecenie a byvanie,to by tych deti dnes nas svete nebolo vela.tiez poznam kopec ludi co ma VS a nemozu si najst pracu,robia vselico podradne,ja mam gympel a VOS manazment a cestovny ruch,co je super,pracu som si nasla dobru aj ked nemam uplnu VS,kolky co maju lepsie vzdelanie mi zavideli moju pracu,pytali sa ma a chceli aby som im pomohla do nasej firmy,ked som isla na MD najmenej 10z nich mi volalo ci miesto mna niekoho nehladaju,ale to je jedno,kazdy nech si robi ako vie a chce,ale podla mna ked najdes toho spravneho cloveka a chcete dieta tak naco cakat?druhe si uz samozrejme naplanujes ak sa bude dat a dufam ze uz vo svojom

ewka0012
autor
7. máj 2014

@fialkaa neinvsetovali sme vsetko do nabytku,ked sme prisli do prenajmu bolo tu nejake zariadenie,v starom byte sme si dokupil len matrace,gauc,a pracku,stolicky,ked sme isli do vacsieho,kupili sme skrinu,botnik a malemu stolik stolicku,ostatne tu bolo,ale samozrejme plati sa za prenajom zaloha,cize sme museli zaplatit najom vopred plus 500e zaloha,dalej nejaky ten nabytok,tiez nekupujem co netreba,alebo len take co si mozeme odnist potom zo sebou,mame obyvacku spojenu s kuchynou,zariadenie tu bolo,maly ma v izbe len postielku a komodu a hracky,ale potreboval by uz poriadne skrine,vacsiu postel,nejaky boxy na hracky atd.ale ved to je uz jedno,co sa tyka leasingu,mali sme starsie auto,ktore sa velmi kazilo,a ked sme zistili ze som tehu,rozmyslali sme co urobime,lebo do kufra by sa nam ani kocik nevosiel nieto este nakup alebo co,tak sme sli do AAAauto,stare sme vymenili za novsie,odkupili nam ho,a zvysne penize za nove sme zobrali ako leasing,proste sme potrebovali rodinne,auto ale urcite nie je nove,je z bazaru a ani nie je ziadne luxusne

ewka0012
autor
7. máj 2014

kazdopadne vam vsetkym dakujem za reakcie,za nazory aj rady,vsetko je to na zamyslenie,urcite koname a nesedime na zadku,len som chcela vediet co si o tom myslia iny.lebo sa nemam s kym o tom porozpravat.pojdem za sefom a opytam sa ho kedy by som mohla nastupit do prace,ci sa vieme dohodnut na pracovnom case,pojdem sa spytat do jasli,na urad ci mi nepredlzia RD kvoli synovim zdrav.problemom,muz uz si zhana druhu pracu,takze hadam z toho nieco vyjde,vydavky znizime ak sa bude dat,co som pisala o poistkach,ja mam zdravotnu-urazovu len zakladnu co je 38e polrocne,to urcite rusit nebudem,lebo som nemehlo a casto sa zranim,uz viackrat mi nieco preplatili,muz mal tiez urazovu-zivotnu aj so sporenim,sporenie zrusil takze plati tiez len zaklad,v praci casto jazdi aj do CR ci vychod,robi na VZV,takze chceme aby mal poistku ak sa mu nieco stane,magio aj net sme zrusili a vzali sme to ako iny balik dokopy a ovela lacnejsi,muz ma len firemny mobil,mne akurat skoncila viazanost tak si tiez dam len nejaky min.pausal,havarijnu poistku nemame iba zakladnu na auto,takze urcite neplatime nic zbytocne co nemusime,uz som si robila aj rozpocty,kolko minieme,kolko platime,okladala som si za mesiac vsetky bloky,na konci mesiaca som to zratala,rozdelila na potraviny,drogeriu,lieky atd.aby som videla za co miname najviac a na com sa da usetrit.muz spravil chybu ze mi dlho tajil ze sa nic nedeje,nepovedal ze mame nedoplatky a ze to nevladze platit az kym som na to neprisla ja,hanbil sa ze nas nedokaze uzivit,je to aj preto lebo byval u matky kym sme sa spoznali,nevedel co to je byvat sam a vsetko platit,ja som to vedela,lebo od 22r zijem sama,najprv v UK,potom som byvala s priatelmi v podnajme,vedela som co to je zivit sa sama.no muz sa hral na hrdinu ze vsetko zvladame a mozeme si dovolit aj takyto byt,opak je vsak pravdou,co uz poucili sme sa,nejako to prezijeme a dufam ze bude len lepsie a lepsie 😵

atomica87
7. máj 2014

My mame pofobny prijem, mame 3izbak na hypo a s najmom platime podstatne viac ako vy...nemame magio, auto, zivotne poistky ani mycku, a mam pocit ze si zijeme celkom slusne. Dokonca setrime...na starsie auto sa nam uz skoro podarilo nasetrit a tak nebudeme mat ani leasing. A okrem hypo zasadne neberieme ziadne pozicky ani nic na splatky....drzime sa hesla ze si doprajeme len tolko na kolko mame.

ewka0012
autor
7. máj 2014

@mambba pisala som ze s bytom som uz po tych konfliktoch nechcela mat nic spolocne,aj tak ked sme si zratali kolko by sme platili hypoteku plus najom za 4izb.bolo to viacej ako najomne a pre mna je zbytocne mat 4izb.byt.kto by to upratoval?uplne staci troj ci dvoj keby bol vacsi a slusny,byt sa predal,vyplatila sa hypoteka,co zostalo nechala si svokra a muzovi dala len nejake minimum,nechcela sa dohodnut ani ze oni ostanu a vyplatia nas,ani ze my si nechame a dame jej,povedala ze ju odtial dostaneme len nohami napred,a ze nas da na sud a podobne keci,ja som sa vtedy zbalila,odisla k rodicom,lebo som bola v 8mom mesiaci a nevladala som uz ten stres a hadky,muz bol na mojej strane lebo vie ze svokra je psycho,preto sme aj chceli byvat sami,len sme netusili ze s nami takto moze rodina vybabrat,ved kto by to cakal od svokry?ktora sa vzdy tvarila milo a volala nas k sebe na par tyzdnov aby sme usetrili kym sa neprestahuju,nuz aj taky je zivot,nema kazdy super rodinu,a ta zmija nam robi zle doteraz

baklik
7. máj 2014

necitala som celu diskusiu, iba uvodny prispevok, ale ja by som povedala, ze v prvom rade odist z 3i bytu a ist do podnajmu do 2i bytu. usetrili by ste tym znacnu sumu penazi. kopa ludi funguje v 2i bytoch aj s dvomi detmi, nieto s jednym. tiez sme byvali v 2i byte, maly spal v postielke, my v manzelskej posteli v spalni a v obyvacke mal zriadeny kutik na hranie. a stacilo nam to. neskor sme kupili 4i byt, tesila som sa, ze ako super, maly bude mat svoju izbicku a vies co? aj tak vacsinu casu travi opat s nami v obyvacke, kam si dovlecie hracky a nastahoval sa nam aj do manzelskej postele, takze spime spolu vsetci traja.
druhe dieta by som v takejto zapeklitej situacii urcite neriesila. bude na to cas, ked sa vyhrabete z tych s*aciek, s prepacenim.
na tvojom mieste by som si hladala pracu a nasledne dala dieta do jasiel, aj ked su drahe, ale do 3r. ti ich aj tak preplati stat a potom ho das do statnej skolky. stale na tom budete lepsie ako ste teraz. inak sa z tych s*aciek nedostanete, pokial teda nechces, aby tvoj muz odisiel do cudziny.

michele11
7. máj 2014

No neviem, ale podla mna je to uplne bezna situacia, myslim, ze dokonca vela ludi zije az v horsich podmienkach. Podla mna je v tvojej situacii luxusom ten byt, poistky, magio,... Ked sme boli my s muzom v priblizne tvojej situacii, byvali sme na cas u svokry, v jednej izbe a s dietatom, bola to nasa obyvacka, spalna, detska... a zvladli sme to. Nebolo to prave extra pohodlne, ale co uz. Ked sa na Slovensku situacia nezlepsovala, moj muz siel robit vonku a tiez to nebolo lahke, nevedela som sa s tym vyrovnat, dcerka za nim plakala cele dni, az kym zase neprisiel po stvrt roku. Nakoniec sme odisli spolu s nim a tiez to nebolo hned ruzove, kolkokrat sme nemali v chladnicke nic, kupili sme to najnutnejsie pre dcerku a my sme to nejako rozchodili... Chcem tym povedat, ze netreba rozmyslat nad tym, ako to nejde, neda sa, nemoze odist, nemozes ist do roboty,... vsetko sa da, za cenu obeti, ale da sa. Zrus vsetok luxus, ktory na svoje pomery momentalne platis, alebo daj maleho do jasli, alebo posli muza do roboty vonku a po case mozete ist za nim. treba prestat plakat a zacat konat, nikto ti nepomoze, len ty sama.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pink_lady
7. máj 2014

@ewka0012 poviem ti takto. malokto ti poradi taky co nezije v podobnej situacii. bude ti davat rady a sudit ta ze mas magio, telefony...
ja som tiez "planovala"...narodi sa dieta,pocase pojdem do prace,zvladneme...Otehotnela som, ostala sama, nevadi, cim skor sa vratim do prace...Maly sa vsak narodil predcasne (okrem toho som vnemocnici stravila dokopy 2 mesiace), tiez s neurolog.poruchou. Ja po takom porodetiez zdravotne problemy...S malym trebalo chodit cvicit,na pobyty do Luznej, a sen o praci sa pomaly rozplyval. K tomu zavazky z este z obdobia pred otehotnenim - magio, pausal, ...ABy som mohla malemu poplatit co trebalo - musela som si vziat pozicku - splacam doteraz. A ked uz sme boli vstadiu ze hadam uz budem moct ist do prace na plny uvazok - dalsie problemy -maly non stop chory, ATB 12x do roka, obstrukcie priedusiek. Vyvinula sa astma, adhd, autizmus. Opat sme museli zacat cvicit vojtovku. Schvalili mi predlzenu rodicovsku, tohto roku sme boli v januari v kupeloch - po nich som uz chcela dat na cely den doskolky a ja ze pojdem do roboty.Huuuups, tyzden po navrate z kupelov sme skoncili v nemocnici - epilepsia. Dalsie hospitalizacie,lieky, lekari,zapaly priedusiek dokola. Teraz ideme vpiatok na kontrolu na ortopediu - hrozi operacia achyloviek. V auguste bude mat 5 rokov. A nech mi teraz niekto povie,ze mam ist do roboty,zabijem ho 😀 😝 😝 Takze ja ti nebudem vycitat ze mas magio alebo ze maly potrebuje sam izbu. Viem ze niekedy si to situacia vyzaduje. A nikto to ne pochopi. Okrem rodicovskeho a alimentov mam pracu na doma -pisem prejednu firmu, je to 120€ mesacne ale aspon nieco. A v zufalstve som sa dala na multilevel - predavam vyzivove doplnky. Ja s mojou povahou, musim prekonavat sama seba a este tie pohlady okolia, ze ona robi multivlevel 😀 Ale uz ich se*em, zvykla som si, zarobim si. Takze aj takato je cesta. Drzim palce...a bud vdacna za to ze sa mas o koho opriet 🙂

mircalla
7. máj 2014

@mokon Suhlasim.
@ewka0012 Co takto si skusit aspon privyrobit sama - vela bab tu je je sikovnych a poradi ti. A skutocne su tam polozky, ktore mat nemusite. Lebo ze zivot nas bije, nehnevaj sa, su na to horsie, pride mi to ako sebalutost, skus aj ty nejako prispiet do domacej kasy