Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Soc. poisťovňa dve rozdielne stanoviská ohľadom dávky v nezamestnanosti

kefrinky
21. nov 2018

Ahojte, hladam nejaku spriaznenu dusu, ktora poradi....

Skusim teda strucne opisat situaciu, nech nenudim dlhym scenarom....
Ide o dve rozdielne stanoviska zo SP, samozrejme som sa riadila odporucaniami, ktore som dostala po telefone, ale dnes mi volali, ze zaver toho bude uplne iny a nie moc pekny....

Popri RD som robila u muza na dohodu s placou 10 € mesacne od aprila do jula 2018 (99 dni). Vtedy sme este netusili, ze pojdem na podporu. Ked sa veci zmenili zistovala som si na SP, ze ked som pocas RD robila tie dni na dohodu, ci mi to nejako ovplyvni podporu. Pani zo SP mi povedala, ze trochu ano, ale ze ked je to len urcity cas, ze dohoda netrvala pocas celej RD nebude "nic hrozne" a odporucila mi vycerpat par dni dovolenky a ostatne si nechat preplatiti, aby som mala dobry vymeriavaci zaklad. Takze od 24.10 do 31.10 som si vycerpala 4 dni dovolenky (vikend, sviatok) a ostatne mi preplatili a pracovny pomer bol ukonceny dohodou k 31.10. RD ukoncena 24.10.2018.

Dnes mi nejaka ina pani (tej predchadzajucej sa tam neviem dopatrat) zo SP volala, ze mam dobry vymeriavaci zaklad z "normalneho zamestnania", ale ze ta dohoda mi to pokazila a ze v podsate ledva mi vyjde nejakych 200 €.
Poradila by mi nejaka mila osobka, ze ako to teda je ze preco nerataju aj ten prijem pred RD, resp. aspon nejaky predpokladany priemer, resp. preco mi zaratavaju len vsetko do tych 7-mich dni od toho 24.10 do 31.10. 2018. To tych par dni na dohodu (ukoncena 07/2018) ma taky dopad, ked pani predtym z oddelenia, ktore ma na starosti tieto davky mi povedala, ine? Je to velmi velky rozdiel, existuje tu moznost este aspon o nieco to nejako upravit...chcem to este dalej riesit aj so SP, prosim poradte, ked uz ani "fundovanym ludom" asi nemozno verit. Dakujem Vam.

dancez
11. jún 2019

Tá prvá ti poradila dobre, akurát ti nepovedala že čím.menej dovolenky tým lepšie, najlepšie to vychádza dať 1 alebo Max 2 dní a zvyšok preplatiť, lebo vtedy ti vychádza na ten 1 deň najviac, práve preto keď si čerpala 7 sa ti to rozratalo na 7. Ale či sa dá s tým niečo robiť neviem.