Splácanie hypotéky počas rodičovskej dovolenky

zuzana_pe
11. jan 2017

Ahojte, viac ci menej by som len chcela vediet, ako je to u vas.
Tie z vas, ktore ste na materskej, poberate rodicak a nemate manzela, ale partnera a mate spolocnu hypoteku t.j. ste spolumajitelia, ako to riesite s jej splacanim? Splaca to za vas partner do doby kym sa znovu nezamestnate alebo splacate obaja 50:50? dakujem

zooeynka
11. jan 2017

Vsetko zavisi od toho s akym lakomcom zijes...chlap s pocitom zodpovednosti to samozrejme bude platit cele kym si na rodicaku, ved snad sa venujes jeho decku kym on zaraba. Ak nejaky chmulo vyzaduje polovicu ked nemas prijem tak nie je o com...

mima4
11. jan 2017

podstatne je to, ako sa vy s priatelom dohodnete, a to este pred POCATIM DIETATA.
Ste partneri, cize nemate majetok spolocny, ani peniaze a vsetko je u vas iba vecou vasej vzajomnej dohody, ci pojdete pol na pol, alebo on to potiahne docasne, pripadne spisete o tom zmluvu, ze v pripade rozchodu on bude mat k dobru sumu, ktoru si ty neplatila na hypoteke.

cize sadnite si k tomu a dohodnite sa ako dvaja dospely ludia, s tym, ze to musi vyhovovat obom, urcite netahaj za kratsi koniec, ze ty budes v nevyhode. Ak ti to nebude vyhovovat, odmietni, dolezite je aby ste obaja boli spokojni.

Ja neviem ako by som to riesila, ja by som do hypoteky a vobec uz dietata nesla s priatelom, tieto veci patria do rodiny, do manzelstva...

sissy27
11. jan 2017

síce nie ste manželia, ale ani obchodní partneri... takže ak on požaduje polovicu splátky za hypo v čase, keď si bez príjmu nie z vlastného rozmaru, ale preto, že sa staráš o vaše spoločné dieťa, tak si daj súdom určiť výživné na dieťa a za upratovanie, varenie, pranie atď. mu predlož účet... alebo sa bude starať o dieťa, kým ty budeš v práci zarábať na svoju časť hypotéky a samozrejme bude sa polovicou podieľať aj na všetkom okolo domácnosti...
medzi partnermi - bez ohľadu na to, či sú manželia alebo spolu len žijú - by malo fungovať niečo ako "my spolu" ... raz potiahne jeden, raz druhý... ak by on ostal 3 napríklad pol roka na maródke bez príjmu, tiež by si asi nežiadala polovicu hypo...

kacero007
11. jan 2017

POkiaľ som bola zamestnaná a ešte aj počas poberania materskej sme platili 50:50, teraz počas rodičáku to celé platí on. Je to prirodzené. Takže takto🙂 Sme presne váš prípad (teda ak píšeš o sebe), sme partneri a máme spolu bejby. Neriešime momentálne, či sme manželia alebo len partneri, my sa považujeme za rodinu a to je hlavné. Sme spolu 14r a svadbu budeme riešiť samozrejme, no teraz sú podstatnejšie veci ako manželstvo...

mimi8814
11. jan 2017

samozrejme, ze plati celu hypoteku...ak od teba chce polku splatky, kym si na materskej, tak je to smutne a on je obycajny chudak☹

mycuskaa
11. jan 2017

Aj ked nieste manzelia ale zijete spolu a mate dieta takze myslim ze manzelstvo je iba papier. Mali by ste mat spolocnu kasu a nie ze on plati - ty platis. Ved hlavne je ze vam to vychadza v mesiaci aj platit hypo plus energie plus strava. A teda plus pre dieta plienky a vsetko co potrebujete. U nas to neriesime. Muzova vyplata a plus rodicak a vsetky ostatne su proste spolocne.

sense
11. jan 2017

TZa

sense
11. jan 2017

Zblbol mobil... Toto ste mali mat vyriesene pred dietatom, chlap s charakterom by to mal pkatit celepredpokladam ze sa staras o vase dieta aj vasu domacnost ak vyzaduje polovicu tak by sla na sud a dat urcit vyzivne plus zadomace prace by som muvycislilasumu... Neviem ako state dieta mas ale nasla by som si pracu na ciast.uvazoj a nech sa aj on stara o dieta by som mu pivedala ze musis nejako na hypoteku zarobit

ammellia
11. jan 2017

Hypoteka aj byt su "moje" a plati cele.

emilia25
11. jan 2017

U nas boli vzdy peniaze aj poplatky spolocne ci v manzelstve ci ked sme spolu zili a platili najom a ja chodila do prace.ja mam na starosti vsetky poplatky do obchodu chodime vzdy spolu a muz naklada a ja platim.nikdy sme to nemali rozdelene tvoje moje toto plat ty toto ja.proste sa vsetko plati zo spolocnych penazi.

zuzana_pe
autor
11. jan 2017

dakujem baby, este ziadnu hypo nemame, len som chcela vediet co je a co neni normalne a ako to chodi inde, aby som dopredu vedela... predsalen nie sme manzelia tak som chcela vediet ci je normalne ked celu hypo plati partner...

katriona1
11. jan 2017

@zuzana_pe já jsem s manželem 10 roků, hypo jsme si braly ještě před manželstvím a hypo platil od začátku jenom manžel, já platila a stále platím ostatní náklady na bydlení ( fond oprav, elektriku, internet ...) což je mnohem nižší částka, já jsem ale zároven ze svého platu odkládala peníze na rekonstrukci bytu, ted když jsem na rodičovské mi každý měsíc posílá peníze na můj účet, aby mi tam po zaplacení těch poplatků i něco zůstalo ( takže je vlastně i tak platí on ) dává mi další peníze na domácnost, platí mojí pojistku a oba se vždy dohodneme co z jeho peněz koupíme, to že jsme ted manželé na tom nic nezměnilo, takto to fungovalo i před tím

solinkarka
11. jan 2017

my nie sme manzelia. mame hypoteku ktoru plati priatel aj ostane vsetky vydavky co cini dokopy cez 500e. zvysok jeho vyplaty dame k mojmu Rp a gazdujeme spolocne.

mihula
11. jan 2017

daj si od neho zaplatit opatrovanie jeho syna a nemusis mat takýto problem kde vziat na polovicu hypo