Sporenie

alofinka
11. nov 2021

ahojte, chcela by som vedieť akou formou šetríte, či v bankách alebo doma v ponožke, a koľko si dokáže odložiť, ja mam mesačne 1000 eur a miniem všetko, môj chlap sa somnou vadí že toľko miniem ale sú to moje peniaze, on má svoje, ja sa do toho ledva zmestím, 400 strava, 100 nafta, 150 cigarety(ja viem ),lieky 50, oblečenie 100, psychológ 60 ja neviem či som normálna, chcem strašne šetriť a nedá sa,

sisa_s
11. nov 2021

@alofinka potrebujes kazdy mesiac 100e na oblecenie? Ved minulu jesen, zimu sme sedeli na zadku, tak nevynosila si urcite vsetko...150e na cigarety si uvedomujes sama...lieky ake kupujes za 50/mes?

sapetka
11. nov 2021

@alofinka my setrime jednak v banke na poducte kde manzel posiela mesacne peniaze. Su to tzv peniaze hned po ruke.. dalej nam na dochodok a synovi setrime na investicnych fondoch a este sa nam nejake peniaze zhodnocuju uz ani neviem na akom fonde🙈ked chces strasne setrit ako pises zacni na najmenej dolezitych veciach ako su cigarety a hned mas +150€, oblecenie urcite nekupujes nove handry za 100€ kazdy mesiac..

alofinka
autor
11. nov 2021

no ja si musím každý mesiac niečo kúpiť, som závislá na nakupovaní

lesana25
11. nov 2021

@alofinka tak popracuj na svojej závislosti.
Od nákupov aj od cigariet. S tým by ti mohol pomôcť ten psychológ za 60.

alofinka
autor
11. nov 2021

@sisa_s beriem antidepresíva

sisa_s
11. nov 2021

@alofinka tak to odporuje tomu "chcem strasne setrit a neda sa"...da sa, len minies 300e mesacne na blbosti a 400e pre jedneho na stravu je tiez dost

alofinka
autor
11. nov 2021

strava pre 3 člennú rodinu

mrkva1
11. nov 2021

@alofinka otvor si skrine a pozri koľko oblečenia máš.... možno zistíš, že máš kopec oblečenia a netreba ti ďalšie. Naozaj a ušetríš. Alebo ako ti dôjde výplata, pošli tých 100 € na sporiaci účet a zo zvyšku gazduj. Na ten sporiaci samozrejme nesiahaj, len v prípade naozaj nutnej veci (práčka, oprava auta....)

sisa_s
11. nov 2021

@alofinka muz plati najom, energie atd a ty stravu pre vsetkych? To by sa este dalo...ale zvysnych 300e mesacne nie su nutne kazdomesacne vydavky

ella_price
11. nov 2021

@alofinka Máš tu samé výhovorky. Antidepresíva? Psychológ? Akože sorry, ale keď ti doteraz nedokázali pomôcť s tvojimi závislosťami, tak je asi niečo zle, nie?
Skús popracovať na sebe a zamysli sa čo naozaj potrebuješ a čo len chceš.

almia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
almia
11. nov 2021

@mrkva1 veľmi dobrá rada..🙃

janai1
11. nov 2021

@almia a čo je na tom zle?

almia
11. nov 2021

@janai1 na čom? Nerozumiem..

martina1201
11. nov 2021

@alofinka máš mesačne 1000€ a neusetris? Divis sa že sa chlap s tebou vadi? Nediv sa. Mne je divne že mu povieš že sú to tvoje peniaze a on ma svoje. Poviem ti novinku ak ste manželia tak všetky peniaze sú spoločné. A ešte niečo. Ak sú tvoje peniaze len tvoje a tvojho muža peniaze len jeho znamená to že ak by ste sa rozviedli nenarokovala by si si na jeho ušetrené peniaze? Ak nie tak vedz že potom by si ani nemala na štart ušetrené peniaze keď všetko minies do koruny.
Závislosť na nákupoch sa dá liečiť tak isto aj závislosť na cigaretách. Len treba chcieť. Ušetrila by si mesačne 250€. Zjavne ale ty nevieš ako na to. Ako radili žienky vyššie treba hneď ako prídu peniaze zadať trvalý príkaz nech ti peniaze odídu na sporiaci účet. Ak to takto nechceš stanov si limit koľko maximálne môžeš minút na nákupy, lebo 100€ mesačne je fakt veľa. A tak isto obmedz cigarety. Vyfajčiť mesačne cigarety za 150€? Môj ty pane však to je pri cene 4,50€ ( neviem kolko stojí krabička keďže nefajčím) bolo mesačne 33 krabičiek čo robí viac ako krabičku na deň. To máš toľko času fajčiť? Ničí ti to zdravie a nielen tebe ale aj tvojmu okoliu, dieťaťu a mužovi..... Trošku ubrať by bolo fajn. Alebo prestať úplne..... Nik ťa nedonúti šetriť ak sama chcieť nebudeš a ak budeš chcieť tak šetriť budeš. Tomu ver a tým sa riad. Popracuj na sebe a svojich zavislostiach a uvidíš aká hrdá budeš keď sa ti podarí ušetriť prvé peniaze.

janai1
11. nov 2021

@almia na tom co jej napísala slečna na co si reagovala....

alofinka
autor
11. nov 2021

@martina1201 nie sme zobraty

martina1201
11. nov 2021

@alofinka tak o to skôr by si si mala odkladať. Lebo môžeš zle dopadnúť nakoľko ak by sa niečo tomu tvojmu stalo tak ani po ňom nededis a ostaneš bez financií.....

alofinka
autor
11. nov 2021

@almia keď ja neviem stále načo si potrebujem strava, nafta, cig, lieky, doktor, Kozmetička, oblečenie, škôlka, poistky sem tam, voľný čas, darčeky dosť, obedy, kaderníčka, domácnosť, dcére sem tam niečo treba, ja si dám na sporenie napr. 300 eur z výplaty ale na konci mesiaca ich vyberiem lebo mi chybaju

sisa_s
11. nov 2021

@alofinka cigarety nepotrebujes, kozmeticku nepotrebujes, darceky vies skresat, kadernicku tiez nemusis kazdy mesiac..ale tak co mame povedat, ked len same vyhovorky a nic sa neda...

alofinka
autor
11. nov 2021

Jednoducho si veľa doprajem

alofinka
autor
11. nov 2021

A mam 35 rokov, 5 ročne dieťa a neviem sa uskromniť

alofinka
autor
11. nov 2021

A keď si dám aj Sporenie každé sa dá online zrušiť keď potrebujem

ysseba
11. nov 2021

@alofinka máš antidepresíva? Tak to navštevuješ asi psychiatra, či? Asi by som ho zmenila... Pretože so závislosťami (nakupovanie a cigarety) ti evidentne nevie pomôcť... A to fakt za lieky na predpis dávaš každý mesiac 50€? Stravu hradíš len ty? Ja si myslím, že míňaš na to oblečenie a cigarety omnoho viac, len nám si tu napísala niečo "tolerovateľné".

martina1201
11. nov 2021

@alofinka jednoducho sa zatni a nedopraj si veľa. Uvedom si, že keď sebe doprajes veľa odopieras vlastnemu dieťaťu. Asi si sa nikdy takto na to nepozrela, že o koľko viac kúpiš sebe o toľko menej doprajes dieťaťu. A tým nemyslím dopriať teraz materiálne. Píšeš že dieťa má 5 rokov ale bude mať aj 10 rokov aj 15 rokov a aj 20 rokov. Ak teraz nezacnes šetriť pre to dieťa peniaze tak dobudicna jej menej budeš vedieť dopriať. Jej nároky porastu, síce bude menej štát o hračky a podobne darčeky, ale viac sa bude zaujímať o módu a šminky a podobne veci. Zatni sa a povedz si že nie, toto neminiem na seba ale odložím to pre dieťa. A ak nedokážeš šetriť na sporiacom účte na vlastné meno tak odkladajú na účet detský a nedotknú sa tých peňazí.... Len na tebe záleží či to dokážeš, alebo nie. Treba na to pevnú vôľu a hlavne chuť to urobiť. Lebo ak iní ľudia z mála dokážu šetriť ty z veľa by si mala ušetriť oveľa viac. Nehovorím že máš žiť z ruky do úst, ale určite je z čoho šetriť. Nemusíš míňať na kozmetičky a na cigarety. A ani na handry a ďalšiu drogériu..... To čo neminies môžeš odložiť malej na časy kedy bude mať viac nárokov. Ak sa nevieš uskromniť teraz tak neskôr budeš mať problém dopriať dcére na svoj úkor.... Čím skôr začnes tým lepšie pre teba.

alofinka
autor
11. nov 2021

@ysseba stravu hradim len ja, psychiater mi predpíše len lieky, na 3 mesiace je to asi 50 eur, ale on sa s pacientom moc nerozpráva na to sú psychológovia, dosť sú dráhy, a s nimi riesim tie moje závislosti

zmrzlinka2021
11. nov 2021

@alofinka no tazko usetris, ked sa nevies uskromnit.
Preco namiesto investicie do cigariet a bezhlaveho nakupovania neivestujes napr. do sportu alebo niecomu prospesnemu pre tvoj zivot.
Darmo ti tu budu dievcata radit, ked ty nie si ochotna sa uskromnit.
Proste pride ti vyplata, 500 eur hned na tvoj sporiaci ucet - su to tvoje peniaze, iba tvoje, kedze si slobodna. Takto sa ti bude krasne tvorit financna rezerva a zo zvysku dokazes pekne fungovat.

almia
11. nov 2021

@janai1 a ako som reagovala? Čo sa do toho staráš? Veď ja s ňou úplne súhlasím že áno super radu jej dala s ktorou súhlasím..tak tebe nechápem o čo ide

mrkva1
11. nov 2021

@alofinka skús to dávať na stavebné sporenie napriklad - tych 100 eur. To len tak nevyberies na hluposti a za 6 rokov sa ti zhodnotia peniazky. A je aj detske stavebne sporenie.