Sporenie

alofinka
11. nov 2021

ahojte, chcela by som vedieť akou formou šetríte, či v bankách alebo doma v ponožke, a koľko si dokáže odložiť, ja mam mesačne 1000 eur a miniem všetko, môj chlap sa somnou vadí že toľko miniem ale sú to moje peniaze, on má svoje, ja sa do toho ledva zmestím, 400 strava, 100 nafta, 150 cigarety(ja viem ),lieky 50, oblečenie 100, psychológ 60 ja neviem či som normálna, chcem strašne šetriť a nedá sa,

alofinka
autor
11. nov 2021

@mrkva1 presne toto ma napadlo

mrkva1
11. nov 2021

@alofinka tak ho založ, zisti, kde je výhodné a 6 rokov prejde rychlo a uvidíš, ze z toho bude pekná suma. Držím palce. Lebo oblečenie nam urobí radost, ale to je docasne, toto budes mat "zeleznu rezervu".

janai1
11. nov 2021

@almia bože ty si neskutočne vzťahovačná 😂 aby si sa nezblaznila 🤦‍♀️ starám sa lebo chcem a píšeš na verejnom fóre 👍🏽
Ale aby si sa ukľudnila tak som sa pýtala len preto lebo to vyznelo ironicky a hlavne tie bodky a opačný smajlík, tak som chcela vedieť co sa ti na tom nepáči 😉

janai1
11. nov 2021

@mrkva1 stavebné sporenie je absolútne nevhodné a hlavne peniaze potom musí vydokladovat ako ich použila inak nedostane prémiu

mrkva1
11. nov 2021

@janai1 aha, tak sa asi menili podmienky. Ja uz ho mam cez 6 rokov, asi preto neviem. Ale urcite sa da setrit aj inym sposobom.

avanka
11. nov 2021

@janai1 my máme stavebné pre deti už 7 rokov na naše meno,celkom peknú sumu tam a stále sa oplatí,aj keď nemáme nárok na plnú štátnu prémiu,ale na časť plus úroky..my sme spokojní,ako to pribúda..a po 6 rokoch nič nemusíš dokladovať,zrušia a pošlú ti peniaze

@alofinka presne poducet v banke..mne sa zdá aj 400€ za stravu veľa pre 3 ľudí..veď mala má desiatu,obed a olovrant v škôlke a isto ťa to nestojí viac,ako 35€ na mesiac.. kupovať v akciách,nie systémom,kúpim,čo vidím a ver,že sa dá takto pekne ušetriť..a nie,nehladujeme
My sme 4,a 400€ neminiem..musíš sa zaťať a proste oblečenie nekupovať,len ak treba, lieky ok,ale cigarety zbytočnosť..z 1000 € by som odložila mesačne aj 300-400€ ..buď chces šetriť,alebo sa budeš neustále vyhovárať..

martina1201
11. nov 2021

@alofinka ako riešis svoje závislosti s psychológmi keď ti to nepomáha. Ako dlho sa liečia? Ak dlhšie tak si odpovedz že prečo vyhadzujem mesačne 60€ na doktora ktorý ti zjavne vôbec nepomáha. Buď ho vymen alebo ak si pomôcť nechceš dať talk nemu úplne prestaň chodiť. Doktor nič nezmôže ak pacient nechce a nedrží sa jeho rád.....

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
11. nov 2021

@avanka teraz táraš 😉 Pre zmluvy o stavebnom sporení založené po 1. januári 2019 platí, že účel využitia prostriedkov zo stavebného sporenia na stavebné účely, resp. nadobudnutie nehnuteľnosti, je potrebné vydokladovať stavebnej sporiteľni vždy. Ak teda sporiteľ nevydokladuje to, že peniaze zo stavebného sporenia minie, resp. minul na účely spojené s bývaním, štátnu prémiu nedostane.

avanka
11. nov 2021

@janai1 nehadam sa,máme zmluvu z 2015..

hellwant
11. nov 2021

@avanka absolutne nevhodny produkt- dupľom pre deti- nejdem rozpisovat, je tu dost tem , kde sa radilo kam investovat.

kormino
12. nov 2021

Milá autorka, doporučujem zmeniť psychiatra,Ja chodím už 20 rokov,mám PP.Nikdy som neplatila ani cent,predpisuje mi antidepresíva s doplatkom 5 eur .K tomu fajčeniu,fajčil som roky rokúce,prestala som z jedného dňa na druhý.Skús najprv toho psychiatra zmeniť.Držím palce😃

alzbetka83
12. nov 2021

@lesana25 😂

nerko
13. nov 2021

@alofinka Plat mas celkom v pohode. Ako baby pisu, tak rocne minies na cigy a oblecenie 3000€. To je uz celkom pekny peniaz, vsak? Skus na tom popracovat. A najst produkt odkial tie peniaze nebudes moct vybrat.