Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sporenie pre dieťa

nataliaqwert
13. jan 2015

Ahojte mamičky!
Chcem sa spýtať,či a aké sporenia ste uzatvárali pre svoje detičky.Pre mňa je to jediná možnosť ako v dospelosti niečo synovi dať,preto sa chcem spýtať na vaše skúsenosti,rady.Niečo výnosné,pretože sporeie v rámci mojej životky by bolo dosť o ničom.
Ďakujem pekne.

chovancova27
13. jan 2015

@nataliaqwert Pre prvého máme Farbičku od Allianzu, ale pravdu povediac neviem či je to dobré, teraz pracujem v ČSOB a máme tu sporenie Junior mix, to si dám asi pre druhé, je to celkom fajn... je toho veľa na trhu, treba sa riadne poinformovať, aby išlo viac peňazí na sporenie ako na poistku...

nataliaqwert
autor
13. jan 2015

@chovancova27 no ved prave ,hladam iba cisto sporenie pre dieta,svoju poistku menit nechcem....

lucinddas
13. jan 2015

Stavebko

gapre
13. jan 2015

Ja mam ucet v slsp,ale pre dietatko sa mi zdalo vyhodnejsie VUB detska vkladna knizka je to sporenie,a ked si tam vlozis vacsiu sumu tak mas k tomu poistenie.Sporime uz rok🙂

xfenix
13. jan 2015

Zdravim my mame pre jedneho syna farbicku od allianzu, ale zrusime to. Slubovali nam, ze poistenie bude kryt ak dieta nieco poskodi a nas syn zhodil kovove auto na auto co parkovalo pod balkonom a oskrel mu prednu kapotaz. Poistovna svojim zaverom i napriek nasmu namietaniu usudila ze sme si to vymysleli (napisali ze sa to nemohlo stat tak ako popisujeme hoci obliadkari suhlasili s tym ako sme vec popisali a skutocne sa stala), takze z nas nepriamo urobili osoby co sa pokusaju o podvod. Nahnevalo nas to, kedze teda prestriekanie kapoty nepreplatili, my ju ideme i napriek pokute zrusit a presunieme to na iny podobny produkt. Ucet Slonik v csob je ok, ale treba pozriet poplatkove podmienky, ak je tam vyssia suma tak uroky su mizive, ak sa nemylim za urcitych podmienok je potrebne platit i nejaky mesacny poplatok. Ale tiez ten ucet mame a sme spokojni s tymto produktom.

jana_eyre
13. jan 2015

my sme tiez obom detom uzatvorili allianz farbicka - je to zivotne poistenie, ktore je uzatvorene do urciteho veku dietata spojene so sporenim.. podrobnosti ovlada ale manzel, kedze sa do toho vyzna lepsie ako ja.. s allianzom sme mali doposial dobre skusenosti..

liebling98
13. jan 2015

@nataliaqwert podľa mňa uvažuješ správne, nemiešať poistenie so sporením. To je také ani ryba ani rak. Podľa toho, čo píšeš som vydedukovala, že ho máš asi pripoisteného vo svojej poistke.
Čo sa sporenia týka, doteraz bolo vcelku výhodné stavebné sporenie, ale tento rok je suma na max štátnu prémiu cca 1200€. Záleží od toho, koľko peňazí mu chceš/vieš mesačne odkladať. Ak je to aspoň tých 60€, tak to stavebko by mohlo byť stále zaujímavé, aj keď s nižšou prémiou.
Ak by si odkladala cca 20 €, tak možno nejaký termínovaný vklad s ročnou viazanosťou, tie mávajú obvykle vyššie úroky ako tie krátkodobé.

frapper
13. jan 2015

@xfenix mali ste napísat odvolanie,podľa mňa plnenie by malo byť,pretože robím pre Allianz a napr.dieťa na návšteve buchlo nechtiac do televízora,ktorý sa prevrátil a rozbila sa obrazovka,plnili sumu 1080€,koľko stál televízor,len to musí byť poškodená osoba,s ktorou nie ste v príbuzenskom vzťahu.

jana_eyre
13. jan 2015

@nataliaqwert inak farbicka je zivotne poistenie pre dieta, nie pre dospeleho.. kedze mame v rodine tazko chore dieta, viem ze aj detom sa oplati platit poistku.. bohuzial..

xfenix
13. jan 2015

nebol pribuzensky vztah a bolo i odvolanie..i tak nepomohlo. osob co o tom rozhodla, to realne ani nevidela.

liz_lemon
13. jan 2015

v Prima banke je detsky ucet s moznostou sporenia s urokom 5%

nataliaqwert
autor
13. jan 2015

@liebling98 presne taku sumu by som si momentalne mohla dovolit,ako pisete....20-30 eur mesacne...

liebling98
13. jan 2015

@nataliaqwert ja si myslím, že to stavebko by sa Ti mohlo oplatiť. Ak by si vkladala tých 25€ mesačne, za rok je to 300 €, z toho by v tomto roku bola prémia cca 16€, čo je asi 5% vkladu. Plus sú tam aj nejaké úroky, okolo 2% tuším. Sú tam síce nejaké poplatky, ale stavebné sporiteľne zvyknú mať rôzne akcie za 50% poplatky a pod. Skús si pozrieť aktuálne ponuky (PSS, ČSOB, Wüstenrot)

reni1512
13. jan 2015

@nataliaqwert my sme dali stavebko malej... ale dost navysili ciastku na dosiahnutie št.premie, teraz momentalne platime 66e :-/ cize dost

frapper
13. jan 2015

@nataliaqwert Tá Farbička je so sporením+úrazové k tomu,ale dá sa len úrazové,ale niektoré pripoistenia sú viazané na kapitálovú zložku.Do sporenia sa vkladá minimálne 18€,čo pri dieťatku narodenom v 25 roku života sa vyplatí cca:5400€.Veľa sa stretávam z matkami,ktoré práve takto chcú riešiť cez živ.poistku,nakoľko tu skôr nesiahnu na peniažky dieťatka.Potom sú k tomu rôzne pripoistenia ako:úraz,nemocnica z úrazu,z choroby,trvalé následky,kritické choroby,chirurgický zákrok-od 1.1.2015,zodpovednosť,anuita,oslobodenie od platenia.Poistenie liečeb.nákladov do zahraničia získate zadarmo k poisteniu.Dá sa pripoistiť aj rodič na vybrané pripoistenia.Mesačne by to mohlo Vás stáť cca 32€ podľa toho čo všetko budete potrebovať.Treba pozerať ak budete vyberať poisťovňu aby to bola silná poisťovňa,dostupná a reprezentant,ktorý Vám pomôže pri poistných udalostiach.

ammellia
13. jan 2015

Ja zalozim sporenie do podielovych fondov

lubomirspetko
14. jan 2015

Sporenie do podielových fondov, napríklad aj 3D Invest od COnseq.

https://www.conseq.sk/page.asp?page=301

liebling98
14. jan 2015

@frapper no to je dosť nevýhodné. Keď do sporenia budem vkladať 18€ mesačne, mám to to isté, akoby som tie peniaze doma vkladala do pančuchy každý mesiac, po 25 rokoch mám tiež 5400€.

lubomirspetko
15. jan 2015

@nataliaqwert
@liebling98

Určite neriešte sporenie cez poisťovňu. Prídete tak o veľa peňazí na poplatkoch. Okrem toho vaše peniaze stratia hodnotu, pretože na konci budete mať len to, čo ste vložila.

Na sporenie potrebujete produkt, ktorý reálne zhodnotí vaše peniaze (nad infláciu ktorá sa za posledných 10 rokov pohybuje okolo 3,5%). Jediný produkt ktorý to v súčastnosti dokáže sú podielové fondy. Ideálne je vybrať si produkt, ktorý obsahuje v sebe viacero podielových fondov ako napríklad 3D invest od spoločnosti Conseq. Ak máte dobrého sprostredkovateľa alebo investičného poradcu, vie vám pripraviť menežované sporenie zložené s podielových fondov presne podľa vašich preferencií.

Ak chcete riešiť poistenie pre dieťa samostatne, odporúčam využiť spoločnosť Axa alebo Basler. Axa patrí k najstabilnejším svetovým poisťovacím koncernom. Riešte však čisto rizikové poistenie. Poistný produkt pre dieťa vás bude stáť do 10€ / mesiac (na relevantné poistné sumy).

kmetulka
18. jan 2015

Ak budete chcieť bližšie informácie o stavebnom pre dieti z PSS..tak mi napíšte..mne stavebko zakladala este mamina a teraz ho má aj moja dcerka a sme len spokojný...dokonca teraz majú sporenia pre deti do 1 roka bez poplatku!... 😉 a v prípade, že sa vám niečo stane banka sporí dietatku do 10 000€. . emoticon a vkladám podľa možností nie je to limitované..

gapre
18. jan 2015

Mne sa PSS vobec nepaci,mala som stavebko,sestra tam pracovala.Najskor ze super,musis vkladat ale urcitu min. sumu.Ale ked uz som mala nieco nasporene a ze kupime si domcek,sak mam stavebne sporenie a bol koniec.Sporila som 7 rokou a ako pocitali tak pocitali vo vedlajsej banke sme mali o velmi vela vyhodnejsiu pozicku,ani som tam nemala ucet☹

kmetulka
19. jan 2015

..no neviem ako ti sestra povedala, ale žiadnu minimalnu sumu tam nemusiš dávať..🙂 a sú tam podmienky dobre pre tých ktorý majú splnené ich podmienky..a nedá sa tam spraviť zázraky z ničoho..je to individualne stále..ja som však spokojna aj čo sa úverových podmienok týka..no každý asi inak.. 😉

ultra
20. jan 2015

Dcere (8 r.) som zriadil decky ucet v Prima-banke kde je urok 3 percenta (do sumy 1,000 € (ucet je bez poplatku) - ma k tomu platobnu kartu a aspon sa nauci premyslat nad financiami. Posielam jej tam vreckove podla vysledkov v skole kazdy mesiac a s toho si musi platit kredit do telefonu a drobnosti co si sama znici (pravitko a ine dolezite veci ako Violetin album a zapisnik Hanah Montana a podobne.

K deckemu uctu je zriadene "sporenie"20€ mesacne - urocenie- 5 percent rocne po dobu 5 rokov. Sporenie ma samostatny ucet. Ak by bolo treba sa dostat k peniazom zo sporenia (co neplanujem-ale clovek nikedy nevie) - cela nasetrena suma (bez urokov) bude vyplatena na decky ucet. Myslim ze na pravidelne sporenie celkom fajn.

silvinka26
21. jan 2015

Dobry den, venujem sa tomu uz nejakych par rokov, stavebne sporenie urcite nie. su vyhodnejsie veci napriklad bud zriadenie uctu alebo co sa tyka poistovne tak AXA.
Ak budete mat otazky kludne napiste. pekny den.

evka_evka
21. jan 2015

Aj my sme dali stavebne sporenie

kmetulka
21. jan 2015

Pani ultra...takže...vypočítajme si ked dáte v prime 3% z 1000€ to je "zisk " za rok 30€ - zdanenie = ciže 24 v cistom...
v PSS..vložíš 1000€ máš 1,75% to je 17,5 - zdanenie je 14€ plus ŠP adekvatne k tomu je: 55 SPOLU 64€

Takže takto sa veci majú..🙂

Druhý príkald 20 eur plus 5% viete čo to v skutočnosti znamena??..
20 € vložím 5% je 1€ ale deli sa to počtom mesiacov x daným mestiacom..čiže je to prvý mesiac len 0,08 €
Dalsi mesiac 40,08 plus 5% je 2,004/12x2=0,33
atd..

link pre prehlad...je mi luto ,že ludí takto klamu..:(
http://pokus.blog.sme.sk/c/349705/Prima-banka-l...

V PSS..máš pre dieta ŠP a predsa vkaldaš dietatku tie peniaze do jeho buudcnosti..a ak sa ti ako rodicovi neičo stane tak mu sporita do 10000 (ak priemerne tvoje vklady sú 60 ,€)
poistenie pre deti velmi neuznávam..ked sa už niečo stane..tak mi naplastov peniaze nebudu..skôr chcem zabezpečiť deti ked sa stane niečo mne..nech majú z čoho dýchať.. 🙂

hadam som poradila..🙂
😉 😉 😉

lubomirspetko
21. jan 2015

@kmetulka

Ja len doplním poplatky.

Kedže dcérka pána @ultra je staršia ako jeden rok, poplatok za uzavretie bude pri tarife s 2% úrokom 90€, pri tarife s 1,75% úrokom 20€. Samozrejme poplatok za vedenie účtu SS je 12€ / rok.

Čo sa týka úročenia pravidelných vkladov, je to rovnaké ako v PSS kde je 1,75% úrok za 365 dní.

Myslím že pán @ultra videl výhodu sporenia v prime aj v tom, že nie je viazaný na tak dlhé obdobie ako v prípade stavebného sporenia.

Ak by som zakladal Stavebné sporenie pre dieťa ktoré je staršie ako jeden rok, určite by som zvolil radšej ČSOB Stavebnú sporiteľňu.
Poplatok za uzavretie zmluvy je pri momentálnej akcií: 17,5€
Úrok na 6 ročnú viazanosť SS: 2%

ultra
21. jan 2015

@kmetulka Lenze ja nechcem mat peniaze 6 rokov zabetonovane a nechcem na zaciatku vkladat 1000 € a kazdy rok prehodnocovat zmluvu pretoze stat kazdy rok meni (klesa) podporu stavebneho sporenia, ale chcem davat od zacatku iba 20 €. - pekne pravidelne . Radsej s nou zajdem na vylet alebo kupim nieco v tento moment ako odkladat vela penazi ktore v buducnosti nevieme ako skoncia. Na zabezpecie buducnosti som dcere kupil 1 izbak ktory prenajimam takze sporenie je iba pre pripad prilepsenia do buducna.
Dalej sa mi v stavebnej sporitelni ani nahodou nepacia podmienky pre cerpanie uveru a to uz vobec nespominam medziuver ktory je ZDERSTVO. Ano poviete si ked si to niekto uzatvara tak nech si precita co podpisuje .- preto si stavebko neprosim. Ked niekomu vyhovuju podmienky super. nech si ho da .

michalmakovnik
21. jan 2015

@nataliaqwert Kedze chces vkladat 20-30 eur mesacne a ciel ma byt nasetrena suma do dospelosti, tak jednoznacne podielove fondy. Budes vkladat mesacne, mozes kedykolvek pridat viac, alebo vlozit menej, pripadne uplne prestat ak by nebolo z coho platit. Nie si viazana ziadnymi lehotami, ziadnymi viazanostami. Kedykolvek mozes vybrat cast, alebo vsetky peniaze spat. Ciel a casovy horizont je velmi dolezity, kedze tu ide o cca. 15 rokov, tak podielove fondy pri pravidelnom mesacnom vklade ti zarobia najviac. Stavebko sa teraz oplati ak budes davat 100 eur mesacne, co bude zarok, ako to vlada nastavi nevieme. A sporit cez poistku je uplna hlupost. Ale ak chces mat dieta poistene, tak variant pripoistenie k dospelej osobe sa mi javi ako najlepsi. Ak chcete vediet ako to cele moze za vas zaplatit stat, tak piste.

patulik267
12. feb 2015

@nataliaqwert Dobry den, pracujem ako manazer pre generali, ak mate zaujem kludne ma kontaktujte, 0907561749.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli